İyi ekiple işe başlayın

‘Geleceğin Girişimcilerine, Girişimcilik ve İnovasyon’ adlı seminer kapsamında öğrencilerle bir araya gelen TSO Başkanı Mustafa Eken, “Doğruluktan, dürüstlükten ayrılmadan bildiğiniz sektörlerde ve iyi bir ekiple işe başlayın” önerisinde bulundu.

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Doğa Koleji’nde düzenlenen ‘Geleceğin Girişimcilerine, Girişimcilik ve İnovasyon’ adlı seminere konuk oldu.

Öğrencilik yıllarından itibaren babasına ait işyerinde çalıştığını ifade eden Eken, “Kardeşimle birlikte 2003 yılında kendi şirketimizi açtık. Farklı sektörlerde hizmet verdik. Eğitim, yurt, hizmet sektörü, inşaat alanlarında faaliyet gösterdik. Küçük bütçelerle açtığımız şirketimizi doğru işler yaparak büyüttük. Girişimcilikte en önemli konu bildiğiniz işleri istişare ile yapmaktır. Bilmediğiniz bir alana girerken ekibinize dikkat etmeniz gerekir. Sizler geleceğin girişimcileri olacaksınız. Doğruluktan, dürüstlükten ayrılmadan bildiğiniz sektörlerde ve iyi bir ekiple işe başlayın” dedi.

4 yıl meclis üyeliği yaptığı Sivas TSO’ya başkan adayı olmaya karar verdikten sonra yaşadıklarına da değinen Eken, “Bizler yola çıktığımızda kendimize bir hedef belirledik. ‘Şehrimizdeki tüm esnaf, tüccar ve sanayicilerimizle iç içe olacağız, her zaman yanlarında olacağız ve istişare ile bir ve bütün olacağız’ dedik. Bu doğrultuda seçimlere girdik ve Allah bize başkanlığı nasip etti. kendi işlerimizden, ailemizden zaman ayırıp Sivas TSO’ya, üyelerimize hizmet için çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik olmadan hiçbir iş kalıcı olmaz. Bunu merkeze koyarak el birliği ile çalışıyoruz” şeklinde konuştu. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: ekiple başlayın


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi