“İşimize daha çok sarılmamız lazım”

VKS üzerinden kurum müdürleriyle görüşen Vali Salih Ayhan, “İşimize daha çok sarılmamız lazım. Geriden gelerek, hızla mesafe alacağız hep birlikte” dedi.

Vali Salih Ayhan, koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, kurum müdürleriyle yaptığı değerlendirme toplantılarına Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden devam ediyor.

Vali Ayhan, ilk görüşmesini Rölöve ve Anıtlar Müdürü İsmail Onur Yıldızlı ile gerçekleştirdi. Yıldızlı, başta Haralar Bölgesi, Muhsin Yazıcıoğlu Müzesi, Divriği Kalesi, Gürün Kilisesi ve Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi olmak üzere yürüttükleri çalışmalar hakkında Vali Ayhan'a bilgi verdi.

Salgının ardından daha çok çalışmaları gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, "İşimize daha çok sarılmamız lazım. Geriden gelerek, hızla mesafe alacağız hep birlikte. Süreç bittikten sonra çok hazırlıklı olmalıyız. Hızlı bir şekilde sahaya adım atmamız gerekiyor. Bu süreci fırsat olarak görürsek kazanan biz oluruz. Üzerimize önemli sorumluluk düşüyor, geçmişi geleceğe aktarmak için tarihi eserlerin restorasyonunda çok hassasız." dedi.

"MUHSİN YAZICIOĞLU MÜZESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Ömer Kalın ile de görüşen Vali Ayhan, kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Muhsin Yazıcıoğlu Müzesi'ni bu yaz bitirmek istediklerini kaydeden Vali Ayhan, "Bu yaz imalatları bitirip hizmete açmak istiyoruz. Bu müze bizim için çok önemli. Geç kalmak istemiyoruz. Ramazan bayramından sonradan sahada olmak istiyoruz." diye konuştu.

KARACA ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Vali Ayhan, Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca ile de görüştü. Karaca, bölge müdürlüğünün bu yıl 10 açılışının olacağını belirterek, "Gökmedrese müzesiyle birlikte güzel çalışmalar yapıldı. Divriği Ulu Cami'nin 5 bine yakın fotoğrafı çekildi. Binayı korumaya yönelik çalışmalar yapılıyor. Enjeksiyon ile güçlendirme yapılıyor. Çifte Minareli Medrese'nin projesi tamamlanma aşamasına geldi. Bu süreçte arşivlendirmeyi güçlendirdik. Ne yaptık neler yapılacak bunları analiz ettik." şeklinde konuştu.

İlbank Anonim Şirketi Sivas Bölge Müdürlüğü Harun Cesur, MTA Orta Anadolu 1. Bölge Müdürlüğü Ramazan Daştan ve Sivas Defterdarlığı Mustafa Yumuşak ile VKS üzerinden görüşme gerçekleştiren Vali Ayhan, her 3 kurumun çalışmaları hakkında da bilgi aldı ve salgın sonrası çalışmalarını tüm hızıyla sürdüreceklerini söyledi. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: “İşimize sarılmamız lazım”


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta