İnternetten değil eczacıdan alın!

37. Bölge Sivas Eczacı Odası, Eczacılar Haftası nedeniyle bugün Atatürk Anıtı´na çelenk sundu. Törende konuşan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Süha Özyazıcı, vatandaşlara; ?İnternetten pek çok şeyi alabilirsiniz ancak anne-bebek ürünlerini internette

İnternetten değil eczacıdan alın!

37. Bölge Sivas Eczacı Odası, Eczacılar Haftası nedeniyle bugün Atatürk Anıtı´na çelenk sundu. Törende konuşan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Süha Özyazıcı, vatandaşlara; ?İnternetten pek çok şeyi alabilirsiniz ancak anne-bebek ürünlerini internetten almayın; ilacınızı, ilaç dışı sağlık ürünlerini internetten almayın. Bu ürünleri, bebeğinizin ve sizin hak ettiği şekilde, en güvenilir yer olan eczanelerden, bu konuda kapsamlı bir eğitim görmüş eczacınızın danışmanlığında alın? uyarısında bulundu.

/resimler/2019-5/14/1713058480620.jpg

Eczacılar Haftası dolayısıyla 37. Bölge Sivas Eczacı Odası tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. Odaya kayıtlı çok sayıda üyenin katıldığı çelenk sunma töreninde konuşan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Eczacı Süha Özyazıcı, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

?ANNE VE BEBEK SAĞLIĞINA ODAKLANDIK?

Eczacılığın kuruluşunun 180. yılının  kutlandığını ifade ederek sözlerine başlayan Özyazıcı, ?14 Mayıs Eczacılık Günü mesleğimiz ve mesleğimizin geleceği açısından önemsediğimiz simgesel bir tarih. Her sene temalar belirliyoruz ve 14 Mayıs´ı bu temalar çerçevesinde, tüm bölge eczacı odalarımızla birlikte kutluyoruz. Bu yıl da anne ve bebek sağlığına odaklandık. Biz eczacıların bu alandaki rolünü pekiştirmek amacıyla temamızı ?Anne Bebek ve Dostu Eczane´ olarak belirledik? diye konuştu.

/resimler/2019-5/14/1718146142930.jpg

?UYARIMIZI YİNELİYORUZ?

Sağlık çalışanları toplum sağılığını en üst düzeyde tutarak vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunmayı amaçladıklarını kaydeden ?Ne yazık ki son dönemlerde tarafımızca asla kabul edilemeyecek uygulamalara üzülerek şahitlik ediyoruz. Bugüne dek eczanelerde, eczacı danışmanlığında halkımıza sunulan ürünlerin, eczane dışından satılmaya başladığını; ticari kaygılar ile hareket edildiğini, toplum sağlığının hiçe sayıldığını görüyoruz. Bu tarz plansızca atılan adımların toplum sağlığı açısından geri dönüşü olmayan ve istenmeyen sonuçlara yol açabileceği uyarımızı yineliyor, sağlık gibi hassas bir konuda reklamın ve pazarlamanın gücünün değil, sağlık çalışanlarının bilgi ve deneyiminin önemini vurguluyoruz. O nedenle de sizlerin aracılığıyla tüm Türkiye´ye sesleniyoruz. İnternetten pek çok şeyi alabilirsiniz, ancak anne-bebek ürünlerini internetten almayın; ilacınızı, ilaç dışı sağlık ürünlerini internetten almayın. Bu ürünleri, bebeğinizin ve sizin hak ettiği şekilde, en güvenilir yer olan eczanelerden, bu konuda kapsamlı bir eğitim görmüş eczacınızın danışmanlığında alın? uyarısında bulundu.

/resimler/2019-5/14/1718335362093.jpg

/resimler/2019-5/14/1718585987575.jpg


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com