Hiçbir güç önümüzde duramayacak

Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Çanakkale’de  olduğu gibi  bugün de hiçbir güç önümüzde duramayacaktır” dedi.

Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hızal, mesajında; “18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin kaderini ve geleceğini belirlemiştir. Emperyalist güçler topraklarımızı paylaşmak , ülkemizi sömürgeleştirmek için hoyratça ve küstahça Çanakkale önlerine geldiklerinde, tarihin en ağır yenilgisini  Türk ordusundan tatmıştır. Dünyanın en gelişmiş donanmalarına karşı zor şartlarda eşi  benzeri görülmemiş bir zafer elde edilmiştir. Büyük donanmaların ateş saçan toplarına karşı Mehmetçiklerimiz göğüslerini siper etmiş ve ‘Çanakkale Geçilmez’ demiştir. Bugünkü bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi Çanakkale’de ve Kurtuluş Savaşı’nda canları pahasına mücadele eden şehit ve gazilerimize borçluyuz. Çanakkale Zaferi elbette büyük bir askeri başarıdır. Ayrıca Çanakkale Zaferi, Türk insanının birlik ve beraberliği karşısında hiçbir gücün duramayacağının da bir göstergesidir. Milli ruhumuzu, benliğimizi kaybetmeden, dış güçlerin oyunlarına gelmeden Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ile Türkiye Cumhuriyeti üzerinde yaşayan her etnik kökenden insanımız  el ele verirsek geçmişte Çanakkale’de  olduğu gibi  bugün de hiçbir güç önümüzde duramayacaktır” dedi.

Geleceğin teminatı olan gençlere de seslenen  Hızal, “Şehitlerimiz ve Türk ulusu bugünlere ulaşmamız için kanları ve canlarıyla büyük fedakarlıklar yaparak tarih sahnesindeki yerlerini aldılar. Şimdi bizlere ve sizlere düşen görev, o tarihi en doğru şekilde anlamak ve aktarmaktır. Tarihimize duyarsız kalmadan geçmişimize sahip çıkınız ve asla tarihinizi ve geçmişinizi inkar etmeyiniz. Unutmayınız ki geçmişini unutanlar, o geçmişi yeniden yaşamak zorunda kalabilirler.  Bu duygu ve düşüncelerle, ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadeleye iştirak eden kahramanlarımızı, onun her daim destekçisi olan aziz Türk ulusunu, vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, ülkemiz ve milletimiz adına şehitlerimize ve gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. /Sultan Şehir/

Anahtar Kelimeler: Hiçbir önümüzde duramayacak


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta