Hem eğleniyorlar hem öğreniyorlar

Özel OSB Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde seçmeli sosyal etkinlik dersi kapsamında öğrencilere okçuluk konusunda eğitim veriliyor.

Alanında yetkin eğitim kadrosu ile bir yandan öğrencileri geleceğe hazırlayan Özel OSB Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğer yandan geleneksel Türk okçuluğunun yaygınlaştırılması ve yaşatılması amacıyla da önemli  çalışmalara imza atıyor.

Okulda, seçmeli sosyal etkinlik dersi kapsamında öğrencilerde geleneksel Türk okçuluğu bilincinin oluşturulması amacıyla yoğun çaba harcanıyor.

Öğrencilerin seçmeli sosyal etkinlik derslerine giren Regaib Albayrak, okçuluğun yaşatılarak gelecek kuşaklara aktarılması noktasında yaptıkları faaliyetlere ilişkin bilgiler verdi.

Albayrak, “Okulumuzda İslam kültür medeniyeti, edebiyat ve seçmeli sosyal etkinlik derslerine giriyorum. Sosyal etkinlik derslerinde de çocuklarla geleneksel Türk okçuluğu üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bunun için 4 tane geleneksel Türk yayı, 100 adet geleneksel ok ve bunları koymak için de malzemeler getirttik. Öğrencilerimizle çalışmalara başladık. İlk etapta kaslarını güçlendirmek amacıyla yay çekişleri yapıyoruz. Durumu tanıtmak adına da birkaç sefer ok attırdık. Şimdi aralarından öğrenci seçeceğiz. Kısmet olursa okul adına bir de geleneksel Türk okçuluğu kulübü kuracağız. Buradan seçeceğimiz yetenekli arkadaşlarla birlikte ülke çapındaki yer okçuluğu müsabakalarına katılacağız. Allah kısmet ederse derece almayı hedefliyoruz” dedi.

Geleneksel Türk okçuluğu üzerine girişimde bulunmalarının nedenini de açıklayan Albayrak, “Gençlerin kendi kültürlerini ve kendi tarihlerini eğlenceli bir şekilde öğrenmelerini hedefliyoruz. Daha fazla dikkatlerini çekmek istiyoruz. Aynı zamanda derslerin verdiği yoğunluktan bir nebze de olsa uzaklaştırabilmek için böylesine faydalı bir uğraş veriyoruz. Bu tarz sosyal etkinliklerle öğrencilerimizi geleneksel sporlarımıza ve tarihimize daha fazla ısındırmak ve bilinç oluşturmak istiyoruz” diye konuştu. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: eğleniyorlar öğreniyorlar