Hedef sıfır iş kazası

ÇEDAŞ, 2020 yılında personeline 17 bin saat iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi verecek.

Elektrik dağıtım hizmeti gibi zorlu ve uzmanlık isteyen bir alanda faaliyetlerini sürdüren ÇEDAŞ, 2020 yılında çalışanlarına 17 bin saat iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi verecek.

Kovid-19 salgınına karşı çalışanlarını korumak için her türlü tedbiri alan ÇEDAŞ düzenli olarak bilgilendirme de yapıyor.
Kesintisiz enerjinin öneminin giderek anlaşıldığı koronavirüs günlerinde elektrik dağıtım hizmeti şirketleri büyük bir özveri ile faaliyetlerini sürdürürken en büyük gücünü çalışanlarından alan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) için iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri en büyük öncelikler arasında yer alıyor. Bu yıl bin 67 çalışanına 17 bin 72 saat İSG eğitimi verecek olan ÇEDAŞ’ın eğitimleri arasında Kovid-19 gibi salgın hastalık durumlarında yapılması gerekenler ve alınacak önlemler de yer alıyor.

HER BİR ÇALIŞANA EN AZ 16 SAAT EĞİTİM
Sivas, Tokat ve Yozgat’ta 1 milyondan fazla abonesi bulunan ÇEDAŞ, çalışanlarının tamamını yılda en az 16 saat iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitime tabi tutuyor. ÇEDAŞ, temel iş güvenliği, iş güvenliği ve çalışma mevzuatı, sağlık gibi konuları içeren zorunlu eğitimlerle personelini destekliyor. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında da iş sağlığı ve güvenliği faaliyetleri bulunan ÇEDAŞ, ilk ve orta dereceli okullarda, teknik meslek liseleri elektrik bölümleri ve üniversitelerde iş güvenliği uygulamalarına yönelik eğitim programları ve konferanslar da gerçekleştiriyor.

EĞİTİM SONRASI SINAVA TABİ TUTULUYORLAR
Elektrik dağıtımının çok tehlikeli iş kolu sınıfında yer aldığını belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, "Şirket olarak sıfır iş kazası hedefi ile yol almakta, bunun için de çalışanlarımıza düzenli olarak eğitimler vermekteyiz. Teorik olarak verilen zorunlu iş güvenliği eğitimlerini, sahaya yönelik teknik eğitimlerle destekliyoruz. Özellikle yüksekte çalışma gibi sahada yüksek risk faktörü taşıyan alanlarda uyulması gereken iş güvenliği kurallarını uygulamalı olarak gösteriyor ve eğitim sonrasında sınav yapıyoruz. Bu sınavda geçerli not almayan sahaya çıkamıyor" dedi.

“KOVİD-19’A KARŞI ÖN HAZIRLIĞIMIZ VARDI”
Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı ÇEDAŞ çalışanlarını korumak için tüm önlemleri aldıklarını belirten

Genel Müdür Kıvılcım, “Kovid-19 pandemisi ile ilgili henüz ülkemizde vaka görülmemişken yapılan iş güvenliği kurul toplantılarında hastalık ile ilgili geniş kapsamlı bilgiler, hastalıktan korunma yöntemleri ve risk gruplarının neler olduğu konusunda iş yeri hekimlerimiz tarafından bilgilendirme yapıldı. Saha çalışanlarımız, her hafta düzenli olarak yapılan iş başı eğitimlerinde hastalık konusu hakkında detaylı bilgilendirildi. Ayrıca tüm çalışanlarımıza iç iletişim kanalları ile bilgilendirme yapıldı ve maske, eldiven, dezenfektan verildi" ifadelerini kullandı. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Hedef sıfır kazası


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.