Hastalar bilgilendirildi

Numune Hastanesi’nde Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası sebebiyle stant açıldı. Stantta antibiyotik kullanımı hakkında hastalar bilgilendirildi.

Dünya Antibiyotik Farkındalık Haftası sebebiyle Numune Hastanesi’nde stant açıldı. Poliklinik alanında açılan stantta Doktor Eczacı Rukiye Menemencioğlu antibiyotik kullanımı ile ilgili bilgiler verdi.
Uygun antibiyotik kullanımının önemini vurgulayan Dr. Eczacı Rukiye Menemencioğlu, “Bugün Antibiyotik Farkındalık Haftası nedeniyle hastanemizde stant açtık. Amacımız antibiyotiğe dair farkındalık yaratmak. Bize yazılan antibiyotikleri doğru kullanmamız, uygun antibiyotik kullanmamız çok önemli. Eğer antibiyotikleri doğru kullanmazsak antibiyotiğe karşı direnç gelişir. Bu anlamda da bizim hastalar olarak yapmamız gereken yazılan antibiyotik bitene kadar, hekimin önerdiği sürece kullanmamız gerekir. 12 saat aralığına bazen de 8 saat aralığına dikkat etmemiz gerekiyor. Bu anlamda da hastalarımızı bilinçlendirmek adına böyle bir stant açtık” dedi.

Standı ziyaret eden Hastane Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz ve yönetimi hasta ve hasta yakınlarıyla sohbet etti. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Hastalar bilgilendirildi


Genç hakim 13. katlı binanın terasından düşerek öldü

Sivas’ta suya zam yok, indirim var

Mühendis Adaylarına "Sivas'ın Yolları" Anlatıldı

Öğrenciler, İl Genel Meclisini Yakından Tanıdı

Gençlik ve Güvenli Gelecek

Doğum gününü sokak hayvanları ile kutladı

Sivas’ta “Evliliğe ilk adım” semineri başladı

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta

Tarım ve Hayvancılık Sektörlerinin Kıtalararası Buluşması Başlıyor

Eken, Orta Anadolu Ekonomi Forumunda Sivas'ı anlattı

Faiz indirimi Sivas’ta emlak sektörünü hareketlendirdi