HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın 24 Haziran Seçimleri sonucundaki oy kaybını belediye ve teşkilatlara yüklemesi kamuoyunda ciddi tepkilere yol açtı. Bakan Yılmaz, o konuşmasında; “Biz mesajı aldık. Bu mesaj nedir? Değişim. Nerede? Teşkilatta değişim. Nerede? Belediye başkanlığında değişim. Nerede? Milletvekilliğinde değişim. Milletvekillerimizin yarıdan çoğu değişti. Demek ki önümüzdeki dönemde de yine değişime devam etmemiz lazım” ifadelerini kullandı. Konuya ilişkin Gazete Şehir´e özel değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Siyasetçi kırk düşünüp bir konuşmalı. Ağızdan çıkana kadar söz sizin esirinizdir ama ağızdan çıktıktan sonra siz sözün esiri olursunuz. Bu bakımdan siyasetçilerin konuşmalarını planlarken bunu hesaba katması gerekir. Cümleleri, kelimeleri itinalı bir şekilde seçmesi gerekir. Aksi halde kullandığınız bazı talihsiz kelimeler toplumda farklı yansımalara vesile olur. Yine Sayın Bakanımızın güzel bir sözü vardır. Halkın gözü terazidir. Halk her şeyi en iyi şekilde değerlendirir” dedi. Sivas´a önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Aydın, “Şehrin temel sorunlarının neredeyse tamamını bertaraf ettik. Artık Sivas´ta hava kirliliği, su kesintileri, altyapı sorunları konuşulmuyor. Sivas´ın kanalizasyonları çevreyi kirletmiyor. Sivas´ın çöpleri vahşi depolanmıyor, düzenli çöp depolama alanımız var. Sivas´ta kaldırımları, yolları Avrupa standartlarının üzerinde diyeceğimiz düzeye getirdik. Allah´a çok şükür kendimizden eminiz, yaptıklarımızdan eminiz. Biz halkımızı seviyoruz, biz ülkemizi seviyoruz” diye konuştu.
Tarih: 16.7.2018 20:17:57/ 2644okunma / 0yorum

NACİ YILDIZ/ÖZEL HABER

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz´ın 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlerin ardından  katıldığı bir televizyon programında oy kaybını belediyelere ve teşkilatlara yüklemesi kamuoyunda ciddi tepkilere neden oldu.

Milletvekili Yılmaz, televizyon programında seçim sonucuna ilişkin; “Vatandaşımızın bize gönül kırgınlığı varsa biz kusur bizde diyeceğiz. Biz biraz daha halkın içinde olup niçin yaptık veya niçin yapamadık bunu izah etmemiz lazımdı. Biz mesajı aldık. Bu mesaj nedir? Değişim. Nerede? Teşkilatta değişim. Nerede? Belediye başkanlığında değişim. Nerede? Milletvekilliğinde değişim. Milletvekillerimizin yarıdan çoğu değişti. Demek ki önümüzdeki dönemde de yine değişime devam etmemiz lazım. Niçin değişim? Millete daha iyi hizmet etmek için değişim. Milletimiz ne derse biz onu yapıyoruz. Menzile yüz akıyla varmak için kulların rızasını almak lazım. Kulların rızasını almak onlara hizmet etmekten geçiyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Yılmaz´ın toplumda tepkilere neden olan bu açıklamalarını seçim döneminde yoğun çaba sarf eden Belediye Başkanı Sami Aydın´a sorduk. Siyasetçilerin, sarf ettiği cümleleri titizlikle seçmesi gerektiğini söyleyen Aydın, kullanılan bazı talihsiz kelimelerin toplumda farklı yansımalara neden olduğunu ifade etti.

“YAPILAN ESERLER HALK

TARAFINDAN GÖZ ARDI EDİLMEZ”

Belediye Başkanı Aydın, “Siyasetçi kırk düşünüp bir konuşmalı. Ağızdan çıkana kadar söz sizin esirinizdir ama ağızdan çıktıktan sonra siz sözün esiri olursunuz. Bu bakımdan siyasetçilerin konuşmalarını planlarken bunu hesaba katması gerekir. Cümleleri, kelimeleri itinalı bir şekilde seçmesi gerekir. Aksi halde kullandığınız bazı talihsiz kelimeler toplumda farklı yansımalara vesile olur. Yine Sayın Bakanımızın güzel bir sözü vardır. Halkın gözü terazidir. Halk her şeyi en iyi şekilde değerlendirir. Çoğunluk hiçbir zaman yanılmaz. Dolayısıyla siyasette nasıl olduğunuzdan çok; nasıl gözüktüğünüz, nasıl algılandığınız önemlidir. Önemli olan bir şey de şu: Ortaya koyduğunuz eserler, yapmış olduğunuz hizmetler hiçbir zaman bizim toplumumuzun gözünden kaçmaz. Bazen; ‘İyi tanıtmak, iyi reklam yapmak lazım´ denir.  Siz ne kadar ne yaparsanız yapın yapılan eserler halk tarafından kesinlikle göz ardı edilmez. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye kazandırdıkları siyasette çok güzel bir örnektir. Dünya karşısında olmasına rağmen Amerika´sından, Avrupa´sından sözde gelişmiş dediğimiz ülkeler, sömürücü ülkeler bu seçimde olsun, 15 Temmuz sürecinde olsun Türkiye´nin aleyhine net bir duruş ortaya koymuş olmalarına rağmen  bu millet ferasetini yine ortaya koydu ve Cumhurbaşkanımıza olan desteğini esirgemedi” dedi.

/resimler/2018-7/16/2021390779291.jpg

“DOĞRU TEŞHİS KOYMAK LAZIM Kİ

TEDAVİSİ MÜMKÜN OLSUN”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sivas´ın da Recep Tayyip Erdoğan´a büyük oranda destek verdiğini anımsatan Aydın, “24 Haziran Seçimlerini iki kademeli görmek lazım. Bir cumhurbaşkanımıza verilen destek, bir de parlamentoya verilen destek. Elbette bu aradaki oluşan farkı da doğru okumak lazım. Doğru teşhis koymak lazım ki tedavisi mümkün olsun. Eğer teşhisi yanlış korsanız o zaman hastalığı tespit edemezsiniz ve tedavisini de gerçekleştiremezsiniz” ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-7/16/2022354374149.jpg

“SEÇİM SÜRECİ VATANDAŞIN HESAP SORMA SÜRECİDİR”

 Siyasette “ben” değil, “biz” anlayışının önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın, “Siyaset bir takım oyunudur, siyaset bir ekip işidir. AK Parti ailesi olarak her birimiz ekip ruhu içerisinde gerek cumhurbaşkanlığındaki olağanüstü başarılı neticemizi gerek parlamentodaki cumhurbaşkanlığına oranla düşük olan kısmımızı ortak akılla değerlendirerek teşhisi doğru koymamız gerekir diye düşünüyorum. Siyaset tecrübe işidir. Tecrübe yaşanarak elde edilir. Biz bu partinin kuruluşundan bugüne çok sayıda seçim yaşadık. Her seçimde sahada olduk. Seçim süreci vatandaşın hesap sorma sürecidir. Bu süreci iyi analiz ettiğiniz zaman tecrübeyi kazanırsınız. Bu bakımdan her seçimden tecrübe kazanarak çıkmak lazım. Eksikleri iyi görmek lazım. Noksanları iyi tespit etmek lazım. İnşallah bu seçim de bundan sonraki süreçler için bize katkı sunan, bize ekstra tecrübeler kazandıran bir süreç olur. Ben bunu temenni ediyorum ama şunun altını bir kez daha çizmek istiyorum.  Aktif siyasetle uğraşan insanların her söylediği cümleyi tartarak, düşünerek ağzından çıkarması lazım aksi halde söylediğiniz cümleler bazen sizi de zora sokar” diye konuştu.

/resimler/2018-7/16/2029360007624.jpg

“ŞEHRE ÇOK ÖNEMLİ ESERLER KAZANDIRDIK”

İlimizde belediyecilik anlamında önemli hizmetlere imza atıldığının altını çizen Aydın, Sivas Belediyesi´nin tarih yazdığını söyledi.  Belediye Başkanı Sami Aydın, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Ben hayatının özel dönemleri hariç hemen hemen tamamını Sivas´ta geçirmiş birisiyim. Şehri tanıyan birisi olarak, mesleğim gereği belediye ile iç içe olan birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki gerek bütçesel anlamda, gerek şehre standart katma anlamında, şehrin genel sorunlarını bertaraf etme noktasında Sivas Belediyesi´nin zirve  yaptığı dönem bizim  dönemimizdir. Rabbime şükürler olsun şehre çok önemli eserler kazandırdık. Şehrin temel sorunlarının neredeyse tamamını bertaraf ettik. Artık Sivas´ta hava kirliliği konuşulmuyor, Sivas´ta su kesintileri konuşulmuyor, Sivas´ta altyapı sorunları konuşulmuyor, Sivas´ta ham sular içilmiyor. İçme suyu arıtma tesisimiz var. Sivas´ın kanalizasyonları çevreyi kirletmiyor. Sivas´ın çöpleri vahşi depolanmıyor, düzenli çöp depolama alanımız var. Sivas´ta kaldırımları, yolları Avrupa standartlarının üzerinde diyeceğimiz bir düzeye getirdik. Sivas´ın her bir mahallesinde bölge parkları var, mesire alanları var. Sivas büyükşehir olmamasına rağmen büyükşehirlerde görmeye alıştığımız köprülü kavşakları, altgeçitleri var. Kızılırmak bugün Sivas´ta var olan, sonradan açılan bir kanal değil. Bu ırmağın üzerine bir, iki, üç değil tam dört  tane köprü yaptık. Bir kısmı bitti kullanılıyor, bir kısmının inşaatı devam ediyor.”

/resimler/2018-7/16/2032327042063.jpg

“YAPTIKLARIMIZLA HİÇBİR ZAMAN YETİNMİYORUZ”

Sivas Belediyesi´nin şimdiye kadar yaptığı en büyük proje olan Mevlana Tüneli projesinin bittiğinin altını çizen Aydın, “İnşallah Ağustos´ta hizmete açılacak. Aquapark Sıcak Çermik´e büyük değer katacak. KDV ile birlikte yaklaşık 30 milyon liraya mal olan yatırım son aşamaya geldi. Rent a carları şehir dışına  toplama adımını attık, devam ediyor. Yanlış hatırlamıyorsam 8 tane olsa gerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin hurdaya ayırdığı otobüsler Sivas´a o dönemde verildiğinde burada büyük bir tören yapılmıştı. 232 adet sıfır otobüs şu an  devreye alındı. Diğerleri de yakın zamanda gelecek. Yani bu şehirde gerçekten biz çok işler yaptık. Mısmılırmak´ın eski halini herkes bilir. Kale Projesi´ni, Paşabahçe´yi bilirsiniz. Dolayısıyla biz Allah´a çok şükür kendimizden eminiz, yaptıklarımızdan eminiz. Biz halkımızı seviyoruz, biz ülkemizi seviyoruz. Bize güvenen, bu güne kadar Sivas´ta her seçimde aday gösterilmiş bir kişi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza layık olmak adına, halkımıza layık olmak adına elbette yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmiyoruz. Daha fazlasını yapmak da bizim asli görevimiz diye düşünüyoruz. Bu aşkla, bu şevkle görevimize devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 /resimler/2018-7/16/2035379233179.jpg

 

 /resimler/2018-7/16/2035597671140.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: Sultan Şehir

Anahtar Kelimeler: HALKIN GÖZÜ TERAZİDİR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TGF Mali Genel Kurulunu gerçekleştirildi
TGF Mali Genel Kurulunu gerçekleştirildi
Türkiye Karate Federasyonu (TKF) 6. Olağan Mali Genel Kurulunu gerçekleştirdi.
Tipiler Hakk´a yürüdü
Tipiler Hakk´a yürüdü
Sivas basınına uzun yıllar hizmet veren Hakan Tipiler, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.
Geneş hayratı dualarla açıldı
Geneş hayratı dualarla açıldı
Memleket Sivas Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş´in Yukarı Tekke Mezarlığı´nda yaptırdığı hayır çeşmesi dualar eşliğinde açıldı.
OSB SÜREKLİ BÜYÜYOR
OSB SÜREKLİ BÜYÜYOR
Sivas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, kurumlarının çalışmalarına ilişkin olarak Vali Davut Gül´e brifing verdi. 2004 ile 2018 yılları arasında 1. OSB´de bulunan firma ve çalışan sayılarına ilişkin istatistiki verileri paylaşan Eminoğlu, “2004 tarihinde bölgemizde toplam parsel sayısı 190, tahsisli parsel 124, firma sayısı 73, üretim yapan firma sayısı 36, istihdam ise bin 230 kişiydi. Bugün itibariyle parsel sayımız 270, tahsisli parsel 262, toplam firma sayısı 228, üretimdeki firma sayısı 152, istihdam ise 7 bin 676 kişi. Buradan gelişmişlik oranını görmek mümkün” dedi.
 ÜLKEMİZE VE EKONOMİMİZE GÜVENİYORUZ
ÜLKEMİZE VE EKONOMİMİZE GÜVENİYORUZ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ‘Enflasyon ile Topyekûn Mücadele” kampanyasına destek verdiklerini söyleyen STM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt, “Faaliyette bulunduğumuz beyaz eşya, mobilya, züccaciye, ev tekstili, küçük ev aletleri, halı ve bebe gereçleri ürün gruplarında bugünden itibaren yüzde 10 indirimli satışlarımız başlamıştır. Biz ülkemize ve ekonomimize güveniyoruz. Ekonomimizin büyümesi için ülke olarak hızla üretime, ihracata ve yatırıma devam diyoruz” açıklamasında bulundu.
Veteriner hekim adayları beyaz önlük giydi
Veteriner hekim adayları beyaz önlük giydi
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Veteriner Fakültesini tercih ederek öğretime başlayan 1. sınıf öğrencileri için önlük giyme töreni düzenlendi.
Yıldız, ziyaretlerini sürdürüyor
Yıldız, ziyaretlerini sürdürüyor
Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Sivas Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Olağan Genel Kurulu sonrası başkanlık koltuğuna oturan Sultan Şehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız; ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, ESTAŞ Eğitim Sorumlusu Şeyma Özkaynakcı, Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Murat Kütük ile Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız´ı ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Yıldız, ziyaret ettiği kişilere günün anısına filografi sanatıyla el işlemeli olarak yapılan Türk bayrağı tablosu hediye etti.
Otomobil motoruna sıkışan kediyi liseli Sinem sahiplendi
Otomobil motoruna sıkışan kediyi liseli Sinem sahiplendi
SİVAS´ta lise öğrencisi Sinem Argut (17), park halindeki otomobilin motor kısmına sıkışan yavru kedinin kurtarılmasını sağlayarak, hayvanı sahiplendi.
Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar
Sahte parayla büyükbaş hayvan alırken yakalandılar
SİVAS´ın Şarkışla ilçesinde 34 bin 500 lira tutarındaki sahte banknot ile büyükbaş hayvan satın almak isteyen 4 kişi yakalandı.
Balık tutmaya giden genç çayda boğuldu
Balık tutmaya giden genç çayda boğuldu
SİVAS´ın Divriği ilçesinde balık tutmaya giden lise öğrencisi Merdan Ulubay (18) dengesini kaybederek düştüğü çayda boğuldu.
Sivas´ı toz bulutu kapladı
Sivas´ı toz bulutu kapladı
SİVAS, gece saatlerinden itibaren Suriye üzerinden gelen toz bulutunun etkisi altında kaldı.
Cumhuriyet Üniversitesi´nden enflasyonla mücadele kampanyasına destek
Cumhuriyet Üniversitesi´nden enflasyonla mücadele kampanyasına destek
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi, ´Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı´na destek vereceğini belirterek rektörlüğe bağlı birimler ile kampüs içerisindeki özel işletmelerde 3 ay boyunca yüzde 10 indirim uygulanacağını açıkladı.
Arsa tartışmasında kan aktı: 2 yaralı
Arsa tartışmasında kan aktı: 2 yaralı
SİVAS´ın İmranlı ilçesinde arsa anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı.
Lisenin kantinini soyan şüpheli yakalandı
Lisenin kantinini soyan şüpheli yakalandı
SİVAS´ta bir liseye girerek, kantin kasasındaki bin 500 lira para ile güvenlik kamerası kayıt cihazını çalan A.T. (46), yakalandı.
Cinayet sanığı ifade değiştirdi, arkadaşı tahliye oldu
Cinayet sanığı ifade değiştirdi, arkadaşı tahliye oldu
SİVAS´ta 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de ağır yaralandığı olayla ilgili davada hakim karşısına çıkan tutuklu sanıklardan Ece Ayşe Yalçın (20) ifadesini değiştirince, arkadaşı Ahmet İlter (23) tahliye edildi.
Bar cinayeti sanığına ömür boyu hapis cezası
Bar cinayeti sanığına ömür boyu hapis cezası
SİVAS´ta 23 Kasım 2016 tarihinde, barda tartıştığı Hakan Kalem´i (31) öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan Oğuzhan Gür´e (25) mahkeme ömür boyu hapis cezası verdi.
Sivas´ta hava bisiklet parkuru açılıyor
Sivas´ta hava bisiklet parkuru açılıyor
SİVAS Belediyesi, Paşabahçe mesire alanında Türkiye´nin ilk milli üretim yerli hava bisikleti parkurunu hayata geçirdi.
Efsanevi ´Ejderha Kayalıkları´ ilgi çekiyor
Efsanevi ´Ejderha Kayalıkları´ ilgi çekiyor
SİVAS merkeze bağlı Çaygören köyündeki ejderha sırtına benzeyen kayalıklar, görenlerin dikkatini çekiyor. Yöredeki efsaneye göre, taş kesilen ejderhaya ait oluşumun yanı sıra farklı kayalıklar da bulunuyor.
Sivas´ta kaçak tütün operasyonu
Sivas´ta kaçak tütün operasyonu
SİVAS´ta polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda, kaçak 11 bin 240 doldurulmuş makaron, 190 kilo kıyılmış tütün, 12 kilo nargile tütünü ile 59 sigara sarma makinesi ele geçirildi.
Fazla otlayan 5 büyükbaş, telef olmak üzereyken kesildi
Fazla otlayan 5 büyükbaş, telef olmak üzereyken kesildi
(DHA)-SİVAS´ın Suşehri ilçesinde yonca tarlasına girerek fazla otlayan ve şişen 5 büyükbaş hayvan ölmek üzereyken kesildi.
ASBİR´den Anlamlı Bağış
ASBİR´den Anlamlı Bağış
Avrupa Sivaslılar Birliği (ASBİR) Genel Başkan Yardımcısı Gazi Kılınç, Vali Davut Gül´ü makamında ziyaret ederek Sivas Hizmet Vakfına (SHV) ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına (TSKGV) bağışta bulundu.
Lise kantinindeki parayı ve güvenlik kamerası kayıt cihazını çaldılar
Lise kantinindeki parayı ve güvenlik kamerası kayıt cihazını çaldılar
SİVAS´ta bir liseye giren hırsızlar, kantin kasasındaki 750 lira para ile güvenlik kameralarının kayıt cihazını çalarak kaçtı.
SULTANŞEHİR SİVAS BİLİMLE İKİNCİ KEZ ŞENLENDİ
SULTANŞEHİR SİVAS BİLİMLE İKİNCİ KEZ ŞENLENDİ
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında, Sivas Valiliği koordinesinde, Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Sivas Belediyesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin katkılarıyla Sivas Bilim ve Sanat Merkezi´nin hazırladığı “Sultanşehir Bilimle Şenleniyor II” adlı proje 27-28-29 Eylül 2018 tarihlerinde Sivas Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde uygulandı.
5 takla atan otomobilden sağ çıktılar
5 takla atan otomobilden sağ çıktılar
SİVAS´ta kontrolden çıkan otomobilin takla atması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.
Sivas´ta yangın ormana sıçramadan söndürüldü
Sivas´ta yangın ormana sıçramadan söndürüldü
SİVAS´ta Kardeşler Ormanı yakınlarında bulunan çalılık alanda çıkan yangın, ağaçların bulunduğu bölgeye sıçramadan söndürüldü.
´Drone´ ile kırmızı ışık denetimi
´Drone´ ile kırmızı ışık denetimi
SİVAS´ta trafik ekipleri, drone ile yaptığı denetimde kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere para cezası kesti.
Kayıp Gamze, Sivas´ta bulundu
Kayıp Gamze, Sivas´ta bulundu
GÜVENLİK KAMERALARINDAN TESPİT EDİLDİ
Turistlerin Kangal köpeği ilgisi
Turistlerin Kangal köpeği ilgisi
SİVAS´ta düzenlenen 3´üncü Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi´ne katılmak üzere kente gelen yerli ve yabancı turistler, dünyaca ünlü Kangal köpeklerine hayran kaldı.
SİVAS´TA KAYAK YAPMAK KOLAYLAŞIYOR
SİVAS´TA KAYAK YAPMAK KOLAYLAŞIYOR
Sivas İl Özel İdaresi, bir taraftan kırsal altyapı yatırımları ile köylerimizde yaşam standartlarını üst seviyelere çıkarırken, bir taraftan da geliştiği yeni projelerle şehrimizin vizyonuna önemli katkı sağlıyor.
CHP´li heyetten altın arama çalışmalarına tepki
CHP´li heyetten altın arama çalışmalarına tepki
CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer ve beraberindeki 6 milletvekili, Sivas´ın Divriği ilçesine bağlı Mursal köyünde altın madeni rezervlerini tespit etmek amacıyla yapılmak istenen sondaj çalışmalarına tepki gösterdi.

DOLAR
5.7710
EURO
6.6206
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Fırtına
Bugün
16 / 6 °C
Karlı - Yağmurlu
Perşembe
12 / 0 °C
Hafif kar - Sağanak
Cuma
2 / -1 °C
Savaş eri, Allah için nefsi ile savaşandır.

Hz. Muhammed
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi