Haklılığımız ortaya çıktı

37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, geçtiğimiz günlerde maske fiyatları üzerinden eczacılara haksız ithamlarda bulunduğunu hatırlatarak asıl sorumluların tedarikçiler olduğunu söyledi.

37. Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Bahadır Eren, geçtiğimiz günlerde maske fiyatları üzerinden eczacılara haksız ithamlarda bulunduğunu hatırlatarak asıl sorumluların tedarikçiler olduğunu söyledi. Ülkemizde koronavirüs salgınının görülmeye başlandığı ilk günlerde 3-4 liraya temin edilen maskelerin bugün eczacılara 80 kuruştan ulaştırıldığını kaydeden Eren, aradaki fahiş fiyat farkının hesabının sorgulanması gerektiğinin altını çizerek konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Başkan Eren, “İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde en çok konuşulan, tartışılan mevzulardan birisi de maskeler oldu. Süreç ilk başladığında gerek Türk Eczacıları Birliği gerek Bölge Eczacı Odalarımız fahiş fiyat uygulayan fırsatçılara ve merdiven altı üretimlere karşı uyarıda bulunma sorumluluğunu yerine getirdi. Ancak bu süreçte meslektaşlarımıza maske fiyatları üzerinden ithamlarda bulunuldu, eczanelerine haksız denetimler yapıldı. Öte yandan halka hizmet veren, bire bir ilişkide olanlar biz eczacılar olduğumuz için; tedarikçiler gözden kaçırılarak suçlanan eczacılar oldu. Süreçte geldiğimiz nokta ise haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Ülkemizde Kovid-19’un ilk görülmeye başlandığı günlerde 3-4 liraya temin edilen maskeler, bugün eczanelerimize 80 kuruştan ulaştırılmakta. Aradaki fahiş farkın hesabı sorulacak mı, eczacılarımıza itibarları iade edilecek mi, sorumlular gerekli cezaları alacak mı gibi soruların takipçisi olacağız” açıklamasında bulundu. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Haklılığımız ortaya çıktı


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta