GÜÇLÜ ŞEKİLDE YOLA DEVAM

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Hukuk Fakültesi’ne bu yıl öğrenci alacaklarını müjdeledi.

SCÜ Rektörü Alim Yıldız; Hukuk Fakültesine 2022-2023 döneminde 60 öğrenci alarak eğitime başlayacaklarını söyledi. Yıldız; gazetemize yaptığı açıklamada; “Fakültemiz biliyorsunuz 2017 yılı içerisinde kabul edilmişti.  O dönemde sağ olsun Bakanımız İsmet Yılmaz bey çok uğraştı.  Sonra biz araştırma görevlileri aldık. Şu anda 50’ye yakın araştırma görevlimiz yüksek lisans, doktoralarını yapıyorlar” dedi.

YETERLİ SAYIDA HOCAYI BULDUK

Hukuk Fakültesi’nde eğitim öğretimin başlaması için farklı alanlarda 8 hocaya ihtiyaç olduğunu söyleyen Yıldız, “Biz kurulduğundan bu yana hoca bulmaya çalışıyorduk. En son bu sene yeterli sayıda hocayı bulduk. Fakat ÖSYM kitapçığına girmeme durumu vardı. Yine ben siyasilerle konuştum aynı zamanda da gittim YÖK Başkan Vekilimizle, ilgili YÖK üyesiyle özel bir görüşme yaptım ve yıl sonuna kadar 10 hocamızın olacağını söyledim. Bunun üzerine de ÖSYM kitapçığına aldılar. Dün de açıklandı. İnşallah bu sene 60 öğrenci Hukuk Fakültesine alıyoruz. Bir yandan da doktorayı bitiren hocalarımız, araştırma görevlilerimiz gelecekler, onlara kadro vereceğiz ve böylece Hukuk Fakültesi çok güçlü bir şekilde yoluna devam edecek.  Ayrıca Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nda da ilk kez 20 öğrenciyle eğitim başlayacak” dedi. /NACİ YILDIZ/

 


Anahtar Kelimeler: GÜÇLÜ ŞEKİLDE DEVAM