GROSS 58 TOPTAN MARKET FATİH’TE AÇILDI

“58 Beşler Market” kuruluşu olan GROSS 58 Toptan Market’in üçüncü şubesi Fatih Mahallesi Hayri Sığırcı Caddesi üzerinde il protokolünün yanı sıra Sivaslıların da yoğun katılımıyla açıldı.

Dalkürek ailesinin ilimize kazandırdığı GROSS 58 Toptan Market’in üçüncü şubesi Hayri Sığırcı Caddesi Sadıklar Apartmanı altında hizmete girdi.  Sivas’ın büyüyen ulusal markası, bölgesel gücü olan GROSS 58 Toptan Market; Necmettin Erbakan Bulvarı ve Eğriköprü Mahallesi’nin ardından üçüncü şubesini de Fatih Mahallesi’ne kazandırdı.

58 Beşler Market kuruluşu olan GROSS 58’in Fatih şubesinin açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkan Vekili Turan  Topgül, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

EN İYİSİNİ EN UCUZA SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Açılışta konuşan 58 Beşler Market Kurucusu Adil Dalkürek;  “Programımıza katılan protokol üyelerimizin tamamına, sivil toplum kuruluşu başkanlarımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Öncelikle amacımız helal ve düzgün bir şekilde ticaret yapmak. En iyisini, un ucuz fiyata Sivas’a nasıl takdim ederiz, nasıl hizmet veririz bunun için çalışıyoruz. 400 çalışanımız var. Önce Allah’ın sonra büyüklerimizin ve siz saygıdeğer hemşehrilerimizin sayesinde hizmete devam etmek zorundayız. Bu ekonomik krizde böyle bir yatırım yapıp bu riskin altına girerken elbette önce Allah’a sonra sizlere güveniyoruz. Takdir Allah’tan, hizmet bizden, destek de sizden diyorum; hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” dedi.

EVİMİZE GÖTÜRMEDİĞİMİZ HİÇBİR ÜRÜNÜ SATMIYORUZ

58 Beşler Market Yönetim  Kurulu Başkanı Mehmet Dalkürek ise davetlerine katılan Vali Salih Ayhan, Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, oda başkanları ve vatandaşlara teşekkür ederek “Sivas’a ve Sivaslılara hizmet etmekten dolayı gurur duyuyoruz. 400 çalışanımızla, 29 iş yerimizle hizmetteyiz. Sivaslılar zaten Beşler ailesini çok iyi tanıyor. 50 yıllık bir firma. Sivaslı olarak, Sivas’ın çocuğu olarak Sivas’a hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Amacımız toptan fiyatına, ucuz, sağlıklı ürünleri vatandaşlarımıza sunmak. Evimize götürmediğimiz hiçbir ürünü satmıyoruz. Kaliteli ve hesaplı fiyata ürün tedarik ediyoruz. Bunu da en iyi şekilde yıllardır yapıyoruz. Bu fiyat politikamızdan dolayı Sivas halkı bizleri çok seviyor. Hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyoruz, teşekkür ediyoruz. Bütün gayretimizle Sivaslılara hizmet ediyoruz, hizmet etmek zorundayız çünkü 400 çalışanımız var. Kurumsal bir firmayız. Sivaslıyız, Sivas’ın öz evladıyız. Hemşehrilerimizden de yerel marketlerden alışveriş yapmalarını rica ediyoruz” diye konuştu.

400’E YAKIN PERSONELLE HİZMET VERİYORLAR

Aynı zamanda Sivas Ticaret Borsası Meclis Üyesi olan Adil Dalkürek’i tebrik ederek konuşmasına başlayan Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu da “Adil kardeşimizin bu 3’üncü şubesi. Diğer taraftan da 30’a yakın market ve 400’e yakın personelle hizmet vermekteler. Bu marketin Fatih Mahallesine, Sivas’ımıza ve Adil kardeşimizin ailesine hayırlı olmasını diliyorum. Bereketli olsun, Allah utandırmasın. Başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

ODA OLARAK  İŞLETMEMİZİN YANINDAYIZ

GROSS 58’in 3’üncü şubesinin ilimize hayırlı olmasını dileyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ise “Adil Bey Sivas’ta şu an 26 normal market şubesiyle, 3 tane de GROSS şubesiyle hizmet veriyor. 400 çalışanı var. Her programda söylediğimiz bir şey var: İstihdam, istihdam, istihdam. Bunu da Adil bey çok iyi gerçekleştiriyor. Hem mahalle halkımıza hem de ilimize hizmet edecekler. Sivas eski Sivas değil. Çok güzel şeyler oluyor Sivas’ta. Bu da birlik ve beraberlikle oluyor. Sayın Valimizin önderliğinde şehirde güzel bir bütünlük var, güzel bir birlik ve beraberlik var. Bunu inşallah  hep beraber daha da yükseğe çıkaracağız. Daha çok istihdam sağlayan işyerleri açacağız. Biz de Ticaret ve Sanayi Odası olarak, şehir olarak her zaman bu işletmemizin yanındayız; yanında olmaya da devam edeceğiz diyor işletmemizin şehrimize, çalışanlarımıza ve sahiplerine hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

ŞEHRİN EKONOMİSİNE, İSTİHDAMINA KATKI SUNACAK

İşletme sahiplerini tebrik eden Belediye Başkan Vekili Turan Topgül de “Helal kazançlar diliyorum. Biz Sivas’ın yöneticileri olarak şehrin ekonomisine, istihdamına katkı sunacak bu işletmelerin açılışına davet edildiğimizde tabiri caizse koşa koşa geliyoruz ve memnuniyetimizi ifade ediyoruz” dedi.

BEŞLER YERELDE GÜÇLÜ BİR AĞ ÖRDÜ

Vali Salih Ayhan da “Sivas sevdalısı” olarak nitelendirdiği Adil Dalkürek’i ve ailesini tebrik etti. “Her kesilen kurdele aş demek, iş demek, emek demek, heyecan demektir” diyen Ayhan, “Bunun için buradayız. Adil Bey’i tebrik ediyorum. Ticaret Odası Başkanımızın söylediği gibi 26 market, 3 de GROSS 29 ediyor; 30’a ramak kaldı. Muhtemelen onun da hazırlığını yapıyorlardır. Tabana yayarak vatandaşımızın ayağına kadar hizmet sektörünü götürmeleri çok değerlidir. Adil Bey de her zaman ‘Ben vatan sevdalısıyım, Sivas sevdalısıyım’ diyor. Adil Bey’i her zaman destekliyoruz. Yerelde de güçlü bir ağ ördü. İnşallah bölgeye de bunun sirayet edeceğini düşünmekteyiz. Bizi mutlu eden birkaç nokta var. Bir; bu zor dönemde cesur adımlar atılması takdire şayandır. Her iş insanı bu adımı atmaz. ‘Paramızı farklı değerlendirelim’ diyebilir ama gözü kara vatan sevdalısı, Sivas sevdalısı insanların bu şekilde fedakarlık yapması takdire şayandır. Dolayısıyla bir istihdam var. Burada 20 kişi evine ekmek götürecek. İkincisi; bu bölge, bu mahalle her hizmeti hak ediyor. Dolayısıyla bu büyük marketin kaliteli aynı zamanda da taze ürünleri vatandaşımızın ayağına kadar getirmesi de önemli. Bir yerde ne kadar çok market açarsan o kadar da sürümden çok satarsın ve fazla kazanırsın bu da vatandaşımızın dolaylı olarak cebine yansıyacaktır. Yani çok boyutlu  bir açılış olduğunu ifade etmek istiyorum. Bölgeye de bir hareketlilik, zenginlik getiriyor. Adil Bey’in heyecanına, Sivas aşkına ve sevdasına ortak olalım diye buradayız. Tebrik ediyorum. Rabbim niyetlerini kabul eylesin. Helalinden bol kazançlar kazanmasını niyaz ediyorum. Çalışanlar da kendi işletmeleri gibi sahip çıkarak kendi aşlarının kaynamalarına vesile olacak. Sivas’ımız da birlik ve beraberlik içerisinde ortak hedefleri olan, rotası belli olan ve gelişimini güçlü bir şekilde sağlayan il olma yolunda emin adımlarla gidiyor. Tekrar hayırlı olsun, bereketli olsun” dedi.

DUALARLA HİZMETE GİRDİ

Protokol konuşmalarının ardından kesilen kurbanın akabinde edilen dua ile birlikte GROSS 58 Toptan Market’in Fatih Mahallesi şubesi açıldı.  Açılışın ardından Vali Ayhan ve beraberindekiler markette incelemelerde bulunarak alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. /SULTAN ŞEHİR/

 


Anahtar Kelimeler: GROSS TOPTAN MARKET FATİH’ AÇILDI