Gönüllü kursiyerlerden maske üretimine destek

Sivas Belediyesine bağlı bir yaşam merkezinde başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşların maske sıkıntısı yaşamaması için 2 günde 500 maske üretiliyor

 Sivas Belediyesine bağlı bir yaşam merkezinde başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşların maske sıkıntısı yaşamaması için 2 günde 500 maske üretiliyor.
Çin'den gelip tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs(Covid-19) etkisini devam ettiriyor. Salgına karşı tüm Türkiye'de çeşitli tedbirler alınıyor. Alınan tedbirlerin en başında olan maske takma zorunluluğu ülkenin her yerinde uygulanıyor. Maske ihtiyacını karşılamak için ülkenin çeşitli yerlerinde kurumlar tarafından maske üretiliyor. Sivas'ta da başta sağlık çalışanları olmak üzere vatandaşların maske sıkıntısı yaşamaması için Sivas Belediyesi Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezin'de gönüllü kursiyerler tarafından maske üretiliyor. Halk Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hemşirelerin kullanması için haftalık 500 adet maske üretiliyor. Mefruşat hocaları ve gönüllü kursiyerler tarafından haftanın iki günü sosyal mesafe gözetilerek üretimi yapılan maskeler Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından toplanarak sterilizasyon işlemine gönderiliyor. Strelizasyon işleminin ardından paketlenen maskeler başta sağlık kurumları olmak üzere ilgili yerlere ulaştırılıyor.


Maske üretimi konusunda açıklama yapan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi Müdürü Nursel Karaca, "İnsanlığın içinde bulunduğu bu sıkıntılı süreçte Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezinde başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere hemşirelerimiz için maske üretimimiz devam ediyor. Haftanın iki günü mefruşat bölümü hocamız ve gönüllü kursiyerlerimiz tarafından hazırlanan 500 adet maske toplanarak strelizasyon işlemine gidiyor. Emeği geçen kursiyerlerimize teşekkür ediyoruz.'' dedi.

Haber Kaynak : İHA


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta