Göğsümüzü kabarttılar

Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Romanya'da gerçekleştirilen dünyanın en büyük robot yarışmalarından biri olan Uluslararası Romanya Robochllenge yarışmasına damga vurdu. Okul, dünya ikincisi olarak göğsümüzü kabarttı.

Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Romanya'da düzenlenen Uluslararası Robot Yarışmasında, büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın en büyük robot yarışmalarından biri olan Uluslararası Romanya Robochllenge yarışmasında; Japonya, Tayland, İspanya, Romanya, Meksika, Letonya, Ekvator, Yunanistan, Polonya, Kolombiya, Bulgaristan, Fransa, Peru, Moldova, Rusya ve İngiltere'den 158 takım ve 533 robot yarıştı. Yarışmaya Sivas'tan katılan Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mini Sumo kategorisinde ikinci olarak büyük bir başarıya imza attı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, yarışmada elde ettiği başarıyla ilimizi ve ülkemizi gururlandıran Gemerek Şehit Ahmet Karahan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve okul idarecilerini tebrik etti. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Göğsümüzü kabarttılar


10 kadın infaz koruma memuru alımı yapıldı

Sivas’ta 49 noktada 511 bin 279 fidan dikildi

Geleceğe Nefes Projesine Eczacılardan Destek

Çocukları babasız büyüdü

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünelde son 500 metre kaldı

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Yalçın, Dünya Şampiyonu oldu