Gıda Güvenliği Ele Alındı

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy, Toptancılar Sebze Hal Müdürü Ebubekir Kuzgun´u ziyaret etti. Ziyarette gıda güvenliği konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toptancılar Sebze Hal Müdürü Ebubekir Kuzgun´u ziyaret eden Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tolga Karaköy, gıda güvenliği konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Ziyarette konuşan Prof. Dr. Karaköy, Gıda Güvenliği ve yaş sebze meyve üretiminde karşılaşılan sorunlara dikkat çekerek; “Gıda güvenliği, birincil üretim aşamasından tüketiciye ulaşana kadar tüm aşamaları kapsar. Bu süreçler hakkında esnafları bilgilendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sivaslıların daha sağlıklı yaş meyve sebze tüketmesi için ilgili birimlerle görüşmelere devam edecek, çalışmalar yapacağız. Bu kapsamda öncelikle Hal Müdürümüz Ebubekir Kuzgun´u ziyaret ederek fikir alışverişinde bulunmak istedik” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toptancılar Sebze Hal Müdürü Ebubekir Kuzgun ise  Prof. Dr. Karaköy ile gıda güvenliği konusunda oldukça verimli bir sohbet gerçekleştirdiklerini belirterek; “Hal Müdürlüğü olarak Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’in direktör ve öncülüğüyle esnafların hijyen standartlarını en üst seviyede tutması için çaba harcıyoruz. Bu doğrultuda Prof. Dr. Tolga Karaköy hocamızın önerilerini de dikkate alarak esnaflarımızın daha iyi şartlarda hizmet vermesini sağlayacağız. Sivaslıların en hijyenik ve en kaliteli sebze ve meyveyi tüketmesi için Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’in desteği ve himayeleriyle gerekeni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından Prof. Dr. Karaköy ve Hal Müdürü Kuzgun, esnafları ziyaret ederek önerilerde bulundu. 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Güvenliği Alındı


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta