Fırsatçılara göz açtırılmayacak

Vali Salih Ayhan, korona salgınına karşı alınan önlemler ve fahiş fiyatta satış yapanlara karşı alınacak tedbirlere ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlimizde alınan koronavirüs tedbirleri Vali Salih Ayhan başkanlığında, ilgili tüm kurum yöneticilerinin katılımıyla ele alındı. 

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, koronavirüsle ilgili Sağlık Bakanlığının aldığı tedbirlerin Sivas'ta da üst seviyede olduğunu ifade etti. Sivas'ta 10 gün önce bu konunun çok gündem olduğunu aktaran Vali Ayhan, hassasiyetli ve dikkatli bir şekilde tüm kurumların süreci yönettiğini dile getirdi.

Sivas'ta şu ana kadar hiç bir vakaya, şüpheli bulguya rastlanılmadığını ve her türlü ihtimale karşı sürecin ciddiyetle takip edildiğini belirten Vali Ayhan, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu’nun aldığı kararların 81 ilde titizlikle uygulandığını anımsattı. Kamuoyunun sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesinin önemli olduğunu belirten Vali Ayhan, bu dönemde herkese ortak görevler düştüğünü söyledi.

Sivas'ın bundan sonraki süreçte ayrı bir sorumluluk üstlendiğini kaydeden Vali Salih Ayhan, "Bakanlıklarımızın vermiş olduğu talimatlar var. Gerek Umre yapmak üzere kutsal topraklarda olan gerekse de turistik amaçlı yurt dışına çıkan vatandaşlarımız, tedbir amacıyla 14 gün boyunca, kontrollü bir şekilde öğrenci yurtlarında misafir edilecektir. Dolayısıyla ilimizin de yurt kapasitesinin fiziki durumu, teknik alt yapısı şehirle olan bağlantısı dikkate alınarak Sivas belirlenen 16 ilden birisi olmuştur. Gerek Umre’den gerek yurt dışından gelen vatandaşlarımızı misafir edeceğiz” dedi.

“HAZIRLIKLIYIZ”

Vali Salih Ayhan, “İlk kafile bugün gelecekti, Umre’den gelen 178 kişi vardı. Hava muhalefeti nedeniyle Isparta iline nakledildi. Ama hazırlıklıyız, planlanan iller arasından birisiyiz. Bu minvalde yurt dışından gelen vatandaşlarımızı misafir edeceğiz. Bunlar hasta değil, tamamen tedbir amaçlı, gerekli sağlık tetkiklerinden ardından İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kontrol edilerek evlerine gönderileceklerdir” açıklamasında bulundu.

“ADLİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”

Vali Salih Ayhan, toplumu kaygılandırıcı ve infiale sürükleyecek paylaşımlardan uzak durulması gerektiğini ifade ederek, “Sahte belge üzerinden paylaşımlar tespit edildiği takdirde adli süreci başlatacağız. Yetkili organlar dışında paylaşılan hiçbir şeye itibar edilmemeli” ifadelerini kullandı.

“FIRSATÇILARA GEÇİT YOK”

Vali Salih Ayhan, koronavirüs nedeniyle bu süreci fırsata çevirmeye çalışan bazı kişilerin olduğunu dile getirerek, “Belediyemiz ve İl Tarım ve Oman Müdürlüğümüz denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu süreçten nemalanmaya çalışanlar olursa ve tespit edilirse cezası en ağır şekilde kesilecek” ifadelerini kullandı.

HİJYENE DİKKAT EDİLMELİ

Vali Salih Ayhan, lokanta- restoran ve unlu gıda üretimi yapan firmalardan bu süreçte daha çok hassasiyet göstermelerini isteyerek, “Bu süreci hep beraber başarıyla tamamlayacağız” açıklamasında bulundu. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Fırsatçılara açtırılmayacak


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.