ESTAŞ, Automechanika Istanbul Plus fuarına katıldı

ESTAŞ, Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile organize edilen Automechanika Istanbul Plus fuarına katıldı.

Automechanika Istanbul Plus fuarı, 2 yıldan uzun süren bir aranın ardından tüm otomotiv endüstrisi profesyonelleri için yeni iş fırsatları ve ihracat için önemli potansiyele sahip iş bağlantıları kurma imkânı sundu.

Otomotiv sektörü profesyonellerine daha fazla iş imkanı sunma hedefiyle yola çıkan Automechanika Istanbul Plus, bu yıl 652 katılımcı firmayı, 121 ülkeden 32 bin 758 sektör profesyoneli ziyaretçi ile bir araya getirdi. Uluslararası seyahat kısıtlamalarına rağmen yabancı ziyaretçi sayısı 9 bin 570 ulaştı.

PLUS dijital platformu ise Türkiye ve yurtdışından toplam 27 bin 876 sektör profesyonelinin fuara katılıp yeni trendleri ve sektör gelişmelerini takip etmelerini sağladı. ‘Alım Heyeti Programı’ kapsamında ise Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesi başta olmak üzere 8 ülkeden 37 satın alma heyeti fuara katıldı.

Automechanika Academy kapsamında 4 gün boyunca devam eden oturumlarda 20’nin üzerinde konuşmacı ve panelist, geleceğin mobilite ve lojistik teknolojileri başta olmak üzere otomotiv endüstrisi profesyonellerini yakından ilgilendiren, tüm gelişme ve trendlerle ilgili interaktif oturumlar, sunumlar ve söyleşilerle görüşlerini aktardı.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve çalıştırdığı 1000 kişiden fazla personelle Sivas’ın en büyük ihracatçı firmaları arasında başı çeken Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ) de İstanbul’da gerçekleştirilen Automechanika Istanbul Plus fuarında yerini aldı. /SULTAN ŞEHİR/