ESTAŞ, istihdama devam edecek

1977 yılında kurulan ve Türkiye´nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi olan ESTAŞ; 2017 yılının değerlendirildiği olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi.

ESTAŞ, istihdama devam edecek

1977 yılında kurulan ve Türkiye´nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi olan ESTAŞ; 2017 yılının değerlendirildiği olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan  ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, ?2017 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine büyük bir katkı verdik. 230 elemanı bünyemize dahil ettik. Bu yıl da inşallah aynı istihdam seferberliğine devam edeceğiz? dedi.

Naci YILDIZ/ÖZEL HABER

Sivas ekonomisine büyük katkı sunan Sivas Eksantrik Sanayi ve Ticaret A.Ş (ESTAŞ), 2017 yılında yapılan çalışmaların  masaya yatırıldığı  olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin; hem 2017 yılını değerlendirdi  hem de 2018 hedeflerine dair önemli açıklamalarda bulundu.

1977 yılında kurulan Türkiye´nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi olan ESTAŞ´ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan  ?Milli İstihdam Seferberliği?ne büyük  destek verdiğini söyleyen  Timuçin; 2018 yılında da istihdam seferberliğine devam edeceklerini kaydetti.

/resimler/2018-4/4/0605583524211.jpg

?230 ELEMANI BÜNYEMİZE DAHİL ETTİK?

ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin; ?2017´de ESTAŞ olarak başarılı bir yıl geçirdik. Bu başarılı yılda emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yıllarda da aynı başarının devamını diliyorum. Bildiğiniz gibi 2017 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine büyük bir katkı verdik. 230 elemanı bünyemize dahil ettik. Bu yıl da inşallah aynı istihdam seferberliğine devam edeceğiz. Bunun haricinde 2017 yılında firmamıza yeni bir müşteri kazandırdık. Volvo firması ile yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu bu firmaya seri siparişler almaya başladık. İnşallah 2018 yılında bu siparişler artarak devam edecek. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum? dedi.

ESTAŞ, 40 YILDIR MOTOR SANAYİSİNİN HİZMETİNDE

İlk yıllarda yedek parça piyasası için üretim yapan ESTAŞ, 1979 yılından itibaren ana sanayi firmaları (OEM) için de kam mili üretmeye başladı. Bugün yurt içi ve yurt dışında 16 otomotiv araç üreticisi motorlarında ESTAŞ kam millerini kullanmaktadır. ESTAŞ; orijinal parça üreticisi olmanın yanı sıra 44 ülkenin yedek parça piyasasına kam mili ihraç etmektedir. ESTAŞ´ın üretim programında dünya genelinde yaygın 2 bin 500´ün üzerinde araç ve cihaz motoruna ait kam mili bulunmaktadır. ESTAŞ üretimini, 971 çalışanı ile döküm ve kam mili üretim fabrikalarının 70 bin metrekare  kapalı ve 112 bin metrekare açık, toplamda 182 bin metrekare  alanda gerçekleştirmektedir.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: ESTAŞ istihdama devam edecek