“Esnaflarımızın destekçisi olalım”

Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet  Akgül, “Zor şartlarda devletinin ve milletinin yanında olan esnaflarımız  inşallah bu süreci de sancılı da olsa atlatacak. Dedi.

Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, Covid 19 salgınının ilimizdeki nüfus artışına bağlı olarak merkez ve ilçelerde artış gösterdiğini salgınla mücadelede tedbirin elden bırakılmaması noktasında üyelerine sık sık maske, hijyen ve mesafe konusunda uyarılar yaptıklarını söyledi.

Bizim tek talebimiz esnafımıza sahip çıkılması.

Gereksiz yere şu dönemde en azından ceza yazılmaması. Yapılan denetlemelerde kurumlarımızın ve görevli memurların esnafı zor durumda bırakacak yaklaşımda bulunmamalarını istiyoruz. Esnaflarımız hem bu süreci atlatmak adına hem de kurallara uymak adına canla başla mücadele ediyor. Sivaslılar olarak esnaflarımızın destekçisi olalım” ifadelerini kullandı.

İş İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da denetimler yapıldığını aktaran Başkan Akgül, “Üyelerimize covid salgını ile mücadele noktasında bilgilendirme yaptık. Sık sık üyelerimizi ziyaret ederek maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında dikkatli olmalarını istedik. Salgın sürecini atlatana kadar hepimizin dikkatli olması lazım. Üyelerimizde bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyorlar” dedi.

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, uzun süredir esnafların mağdur olduğuna da dikkat çeken Başkan Akgül, “Zor şartlarda devletinin ve milletinin yanında olan esnaflarımız inşallah bu süreci de sancılı da olsa atlatacak.


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com