EL BİRLİĞİYLE, BAŞARACAĞIZ.

MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu “ Çin’den tüm dünyaya yayılan COVİD’19 virüsü  tüm  dünyayı olduğu gibi , ülkemizi ve şehrimizi  de etkilemiştir.

Ancak alınan önlemler ve halkımızın kenetlenmesiyle, birçok sıkıntıyı atlatan ülkemiz bunu da atlatacaktır” dedi.

MÜSİAD SİVAS Başkanı Salim Eminoğlu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Olayın meydana geldiği ilk günlerde, Genel Merkezimiz tarafından oluşturulan Kriz Masasının iş insanlarımızın sıkıntılarına ve çözüm önerilerine oldukça büyük katkıları olmuştur. İlimizde de görüştüğümüz iş insanlarının sorunlarını anında buraya ileterek, çözüm bulma konusunda yardımcı olmaya gayret gösterdik.

Gelişen teknoloji sayesinde üyelerimizle ve yönetim kurulumuzla an be an yaşananları görüntülü bir şekilde müteala ederek, gerek önlemler hakkında gerekse de yaşanan olayların iş dünyasına etkileri konusunda değerlendirmelerimizi yaptık. Geçen hafta MÜSİAD Genel Başkanımız ve şube başkanlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz E-Başkanlar Toplantısında yine ilimiz iş insanlarının sorunlarını ileterek çözüm arayışlarımız devam etti”.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKKI ÖDENMEZ

Başkan Eminoğlu şöyle devam etti: “Devletimiz virüs tehdidinin en kısa sürede bertaraf edilmesi için tüm imkânlarını seferber etmiş durumda. Sağlık çalışanlarımız uykularından, ailelerinden feragat ederek canla başla çalışıyor. Onların hakkı asla ödenmez. Biz de MÜSİAD SİVAS olarak, bir yandan önümüzdeki sorunun çözümü için gayret ederken, diğer yandan da geleceğimizi en güçlü şekilde inşa etmenin mücadelesini vermeye devam edeceğiz. Bunun için tedbirimizi alıp çalışmayı, üretmeyi sürdüreceğiz.

YARDIMLAŞMANIN EN GÜZEL ÖRNEĞİ ZİMEM

Bir diğer yandan da serbest çalışan,  işinden ayrılan ya da mevsimlik işçi olan vatandaşlarımızın durumu  var ki, evlerine ekmek götüremedikleri için bu pandemi sürecini daha da zor yaşamak durumunda kaldılar maalesef. Biz de bu sıkıntıyı yaşayan insanların durumunu göz önüne alarak Ramazan ayında yapmayı planladığımız bir Osmanlı geleneği olan  Zimem uygulamasını öne çekip, üyelerimizden topladığımız yardımları muhtarlarımızı yanımıza alıp  mahalle bakkallarına olan  ihtiyaç sahibi ailelerin borçlarını kapatıyoruz. Bu vesile ile MÜSİAD Üyelerimize bir kez daha teşekkür ederim.

ÜRETİM DEVAM ETMELİ

Diğer yandan devletimiz, 7 sinden 70 ine kadar birçok vatandaşını güvenli bir şekilde muhafaza etmeye çalışıyor. Bizlere düşen ise devletimizin belirtmiş olduğu uyarıları dikkate alarak mümkün mertebe evde kalmak, çalışmak durumunda olanlar için ise;  işyerlerini  güvenli bölgeler haline getirip, yeni pazarlama ve satış imkanları bularak çalışmalarımızı ve üretimimizi devam ettirmemizdir. 2019 yılının dünyada oldukça sancılı geçmesi, 2020 yılı ilk çeyreğinde de bir düzelme beklerken, bu kriz sebebiyle iş insanlarımız için tarifi mümkün olmayan zorluklar baş göstermiştir. Şükür ki devletimiz ekonomik olarak esnafa ve iş insanlarına yönelik almış olduğu kararlarla yanımızda olduğunu hissettirmiştir. Bizlere düşen bu sıkıntılı dönemde gemimizi, krizin bitimine kadar suyun üzerinde tutmamızdır.

Tüm dünyayı saran virüsün, ülkemize vereceği zararları en aza indirme çabaları sürerken, ülkesini seven ve ona inanan iş insanları olarak, ekonomi alanındaki çarkların da optimal seviyede dönmesi gerektiği kanaatindeyiz.

TEDBİRLİ DAVRANMAK ŞART

Ülkemizin bu dönemi en az hasar ve kayıpla atlatabilmesi, avantajlı konumunu koruyabilmesi için elbirliği içinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreçte resmi makamlardan gelen talimatları yerine getirmek ve her zamankinden çok daha dikkatli ve duyarlı olmak, sabırlı ve ferasetli davranmak hem vatandaş olarak görevimiz hem de Müslüman olarak vebalimizdir” dedi.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: BİRLİĞİYLE BAŞARACAĞIZ.


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta