Eken; Kasım ayı konuğu oldu.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantılarına konuk oldu.

Sivas TSO faaliyetleri hakkında bilgi veren Eken, Meclis Üyelerinin sorunlarını yanıtladı.

İstişarenin önemine değinen Eken, “Bugün burada sizlerle bir arada olmak bizler için çok önemli. Bazen yalnız kaldığımızda kendi kendimize üzülüyoruz. Hem ilçelerimizle hem ilimizle her zaman istişare yapıyoruz. Bizleri bu istişare ortamına davet ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Eken, şunları kaydetti; “Sivas Ticaret ve Sanayi Odası denildiğinde akla şunun gelmesi lazım Sivas'ın ekonomisi ve Ticareti gelmesi lazım. Bizler seçilirken sizler gibi aday olduğumuzda Sivas'ın hak ettiği yerde olmadığını hak ettiği yere getirmek için çalışacağımızı söyledik. Üyelerimiz bizleri destekledi ve seçtiler. Bizler icra makamı değiliz ama gördüklerimizi duyduklarımızı ilgili makamlara iletmekle mükellefiz. Siyasi değiliz siyaset üstü bir odadayız, her partiye mensup üyelerimiz var, tüm partilerle eşit mesafedeyiz.”

“Biz ilimiz için çalışıyoruz ilçe ziyaretleri yaptık ilçelerdeki üyelerimiz de istişare toplantıları yaptık” diyen eken sözlerini şu şekilde sürdürdü; “İlçe belediye başkanları Kaymakamlar ve ileri gelenleri toplantımıza davet ettik, üyelerimize odamızdan talep ettiğiniz bir şey var mı diye sorduk. Onların bizden talep ettiği konuları yetkili makamlara ilettik. Ziyaretlerimizde şunu söyledik; Sivas gelişirse ilçelerimiz gelişir Demirağ Organize Sanayi Bölgesi 2020 yılı sonunda inşallah bitecek. Altyapı için destek veren emeklerini esirgemeyen bakanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ocak 2019'da seferberlik İlan ediyoruz dedik, daha sonra milletvekillerimiz, belediye başkanımız, valimiz hep birlikte teşvikleri ilimize kazandırmak için istişarelerde bulunduk ve Ankara'ya giderek ilgili bakanlarımızdan destek istedik. Sivas'ın teşviklerde hakettiği yerde olmadığı 6. Bölge teşviklerinden yararlanması gerektiğini söyledik. Sivas'ın menfaatine olan her şey için konuşacağız. Ya bu görevi bırakacağız ya da bu şehrin 7000 üyemizin hakkını savunmak için konuşacağız. Seferberlik sonunda Cumhurbaşkanımız, bizim birlik ve beraberliğimizi görerek Sivas mitinginde Demirağ OSB’nin özel teşvikler kapsamına alınacağının müjdesini verdi. Tekstil yatırımları konusunda da Sivas özel teşvikler kapsamına alındı. Şu an Amerika'dan bile Tekstil konusunda yatırım yapmayı bekleyen iş adamlarımız var. Eğer 6. Bölge teşviki doğru ise Sivas'a 1000 kişilik istihdam oluşturacak fabrikayı açmaya hazırız diyor. Sizlerden ricam meclis başkanımız meclis üyelerimiz 6. Bölge teşvikleri konusunda bizlere destek olmanız İnşallah Cumhurbaşkanımızın yılbaşına kadar kararnameyi imzalayacağını ümit ediyorum. Sizlerinde desteği ile teşvikleri alarak şehrimize yatırım yapılmasının önünü açacağız inşallah.”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasına tahsis edilen Fuar ve Kongre Merkezi’nin Bilim ve Teknoloji Üniversitesine devredildiğini ifade eden Eken, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum Sivas’a geldiğinde buraya talip oldu. Bizde arkadaşlarımızla bir araya geldik ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesine devredilmesi kararını aldık. İçerisindeki 10 Milyon TL harcadığımız Bilim ve Teknoloji lisesini de Genel Başkanımız Rifat hisarcıklıoğlu ile görüşerek üniversitemize hediye ettik. Neden tüccarın eğitime önem verdiğini göstermek istedik. Biz Fuar ve Kongre Merkezinden vazgeçmiş değiliz. Bizlere arsa verildiği takdirde tapusu Sivas TSO’ya ait olmak kaydıyla TSO olarak Sivas’a Fuar ve Kongre Merkezi yapmayı taahhüt ediyorum” ifadelerini kullandı.

17 aylık görev süremizde Sivas TSO’nun kapılarını üyelerimize ve halkımıza açtık diyen Eken, üyelere yönelik yapılan hizmetler hakkında bilgi verdi.

İl genel meclisi üyeleri de Sivas TSO’da önemli değişiklikler yaşandığı ve gelişmelerin olumlu yönde olduğunu söyleyerek Başkan Eken ve yönetimine teşekkür etti.

Meclis üyelerinin sorularını yanıtlayan Eken, toplantı sonunda İl Genel Meclisi adına Başkan Hakan Akkaş’a tablo takdim etti.

 

Anahtar Kelimeler: ; Kasım konuğu .


10 kadın infaz koruma memuru alımı yapıldı

Sivas’ta 49 noktada 511 bin 279 fidan dikildi

Geleceğe Nefes Projesine Eczacılardan Destek

Çocukları babasız büyüdü

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünelde son 500 metre kaldı

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Yalçın, Dünya Şampiyonu oldu