Eczacılar canla başla çalışıyor

İlimizde faaliyet gösteren eczacılar koronavirüs sürecinde halk sağlığı için canla başla çalışıyor.

Naci YILDIZ

37. Bölge Sivas Eczacı Odası, pandemi sürecinde vatandaşların ilaç ve reçete taleplerini karşılamak amacıyla yoğun çaba sarf ediyor.

Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, Vefa Sosyal Destek Grubuna başvuruda bulunan bin 540 vatandaşın ilaç ve reçete talebinin eczacılar tarafından evlerine bırakılmak suretiyle karşılandığı söyledi.

Diğer yandan Sağlık Bakanlığında ilimize gönderilen 725 bin maskenin de 1 hafta içerisinde eczacılar aracılığıyla 145 bin vatandaşa dağıtıldığını kaydeden Eren, bu süreçte halk sağlığı için çalışan eczacılara ve personellerine teşekkür etti.

Başkan Eren, “Sivas merkez ve ilçelerdeki eczanelerimiz tarafından  Vefa Sosyal Destek Grubuna başvuruda bulunan  bin 540 vatandaşımızın ilaç ve reçete talepleri eczanelerimiz tarafından hastaların evine bırakılmak suretiyle yerine getirilmiştir. Bununla beraber KYK’da karantinada bulunan misafirlerimizden ilaç ve reçete talebi olan 287 misafirimizin talepleri, sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın eczanelerimiz tarafından yerine getirilmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen 725 bin  adet maske 145 bin vatandaşımıza 1 hafta içerisinde eczanelerimiz tarafından ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Kesintisiz  ilaç hizmeti sunmak ve halk sağlığı adına her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de cephenin en önünde cansiperane çalışan değerli eczacılarımıza,eczane teknisyenlerimize ve oda personelimize teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Eczacılar canla başla çalışıyor


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta