Devletimize emanetsiniz

Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören ve koronavirüs nedeniyle ülkelerine dönemeyen 74 öğrenciyi kaldıkları yurtta ziyaret etti eden Müftü Akkuş, “Devletimize emanetsiniz” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde yürütülen 36 ülkeden Sivas’a gelerek eğitim gören ve koronavirüs salgını sebebiyle ülkelerine dönemeyen 74 öğrenciyi ziyaret etti.

İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve beraberindeki heyet Sivas Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gören ve koronavirüs (kovid-19) salgını sebebiyle ülkelerine dönemeyen 36 ülkeden gelen 74 öğrenciyi kaldıkları yurtta ziyaret etti.

İl Müftüsü Akkuş, okul müdürleri Abdulkadir Selvi ve Mustafa Gün’den öğrenciler hakkında bilgi alarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

“DEVLETİMİZİN ŞEFKATLİ ELİ HER ZAMAN SİZİN ÜZERİNİZDE”

“Bu salgın herkesi etkilediği gibi sizleri de etkiledi. Ailenizden uzakta buralarda devletimize emanetsiniz” diyen Müftü Akkuş, “Ramazan ayınız mübarek olsun. Bu yıl farklı bir Ramazan ayı yaşamaktayız, Rabbimizden duamız üzerimizdeki imtihanı bir an önce kaldırması. Sizlerin yaşanan bu olumsuz durumu avantaja çevirmesi gerekiyor. Bu süreçte vaktiniz çok, onun için okuyup, çalışarak zihninizi ve bedeninizi, faydalı şeylerle uğraşmaya yöneltin.  Ailenizden  uzaktasınız ama üzülmeyin devletimizin şefkatli eli her zaman sizin üzerinizde” dedi.

ALIŞVERİŞ KARTI HEDİYE EDİLDİ

Ziyarete Müftü Yardımcıları Halil Taşpınar, Ünal Tan ve Harun Özkan ile Şube Müdürü Ayhan Elmadağı da katıldı. Ziyaret sonrası öğrencilere Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan ayı alışveriş kartı hediye edildi. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Devletimize emanetsiniz


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta