DEVLET HASTANESİ NEFES ALDIRDI

Yaklaşık 9 ay önce yeniden hizmet vermeye başlayan Sivas Devlet Hastanesi, Numune Hastanesi’nin sağlık yükünü önemli ölçüde azalttı.

Yaklaşık 9 ay önce yeniden hizmet vermeye başlayan Sivas Devlet Hastanesi, Numune Hastanesi’nin sağlık yükünü önemli ölçüde azalttı. Sultan Şehir Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Devlet Hastanesi Başhekimi Mesut Acıöz, her gün ortalama bin 700 kişiye hizmet verdiklerini belirtti.

550 PERSONELLE SİVASLILARIN HİZMETİNDE

Yaklaşık 550 personelle hizmet verdiklerini belirten Başhekim Acıöz, “Birçok branşta eksiğimiz kalmadı. Ortopedi, genel cerrahi alanlarında ameliyatlarımız devam ediyor. Ameliyathanemiz gece-gündüz çalışıyor, yoğun bakım servisimiz çalışıyor. Hastanemizde aşı uygulaması yapılıyor. PCR testi alınıyor. Poliklinik olarak acil dahil günde yaklaşık olarak bin 600, bin 700 kişiye hizmet vermekteyiz” dedi.

BRANŞLARIN BİRÇOĞUNDA DOKTOR EKSİĞİ YOK

Sağlık Kurulu heyetinin bu ay içerisinde toplanacağını belirten Acıöz, kulak burun boğaz (KBB) ile cildiye branşlarında eksiklerinin olduğunu belirterek “2 ay içerisinde büyük ihtimalle KBB doktorumuz gelir. Cildiye de en kısa zamanda tamamlanır. Bu konuda şu anda Numune Hastanemizden destek alıyoruz” ifadelerini kullandı.

AŞIYA DİRENÇ GÖSTERMEYİN

Acıöz, vatandaşlara koronavirüs salgınına karşı aşı olmaları hususunda da çağrıda bulundu. Aşı olmanın çok önemli olduğunu dile getiren Acıöz, “Hastalık ölümcül sonuçları en çok aşı olmayanlarda gösteriyor. Vatandaşlarımız aşıya karşı direnç göstermesin. Mutlaka aşılarını yaptırsınlar. Hastanede hiçbir sıra beklemeden aşılar anında yapılmaktadır. Şu anda hastalığı yenmemizin aşıdan başka çaresi ve yolu yoktur. Vatandaşlarımızın aşı olmak için randevu almalarına gerek yok, randevuyu hastanede oluşturuyoruz” şeklinde konuştu. /SULTAN ŞEHİR/ 

 


Anahtar Kelimeler: DEVLET HASTANESİ NEFES ALDIRDI