Desteğe ihtiyaç var
Basın İlan Kurumu (BİK) Üst Yönetimi ile Servis ve Şube Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan´ın da katılımıyla Konya´da yapıldı.
Tarih: 10.10.2015 06:23:55/ 1906okunma / 0yorum

Desteğe ihtiyaç var

Basın İlan Kurumu (BİK) Üst Yönetimi ile Servis ve Şube Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan´ın da katılımıyla Konya´da yapıldı.

BİK Genel Müdürü Yakup Karaca “. Gazeteler birer ticari işletme oldukları için sadece resmi ilan gelirleri yetmiyor. Sektörün desteğe ihtiyacı var. KOSGEB ve İŞKUR ile ziyaretler yaptık. Gazetere KOBİ düzeyine gelen işletme düzeyi kazandırdıktan sonra oluşturduğumuz proje ekipleriyle, çeşitli projelerle biz bu dönüşümü sağlamak azminde ve kararındayız.”

Basın İlan Kurumu (BİK) Üst Yönetimi ile Servis ve Şube Müdürleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, Konya´da yapıldı

Konya Dedeman Otel´deki toplantıya BİK Yönetim Kurulu Üyesi ve BİK Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, BİK Genel Müdür Yardımcısı Cem Elçin ile Basın İlan Kurumu´nun Genel Müdürlük ve şube müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan BİK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan, böylesi değerli bir heyeti Konya´da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Değerli arkadaşlar Mevlana şehrine hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan Mustafa Arslan, özetle şöyle konuştu:

‘KONYA; BURSA, İSTANBUL, BOSNA, YIKILMIŞ ŞAM,

HARAP OLMUŞ BAĞDAT GİBİ TOPLANMA YERİDİR´

“Değerli arkadaşlar, bulunduğumuz illerde ayrı ayrı yaşadığımız problemler veya çözdüğümüz konular vardır. Bunları paylaşmak açısından da bu toplantının son derece faydalı olacağını düşünüyorum.

Konya coğrafyamızın önemli şehirlerinden; tıpkı Bursa gibi, İstanbul gibi, Bosna gibi, yıkılmış Şam gibi, harap olmuş Bağdat gibi önemli şehirlerinden ve bir toplanma merkezi aynı zamanda. Sizlerin gelmiş olduğu şehirlerden veya ait olduğu şehirlerden pek çok insanı da bünyesinde barındıran bir şehir. Bu şehrin dünü böyleydi umarım yarını da böyle olur. Yaşamakta olduğumuz güncel problemlerin çözümü anlamında, kardeşlik hukukunun artması anlamında, bir arada yaşama kültürünün hayata geçmesi anlamında Konya model olacak bir şehir.

Geçtiğimiz yıl bütün Türkiye´yi dolaşma imkânı buldum. Pek çok arkadaşımızla da bir araya gelme imkânımız oldu. Dolayısıyla meslektaşlarımızın, gazetelerimizin problemlerine ilişkin müşahedede bulunma imkânına kavuştuk. Bu ülkenin ortak değerleri için çalışan gazetelerin varlıkları halkın haber alabilme özgürlüğü açısından hayati önem arz etmektedir. İnşallah bu toplantımız hayırlı çalışmalara vesile olur.”

Arslan, ilgiyle dinlenen konuşmasında, basına yeni kaynak sağlayacak düzenlemelere değindi. Türkiye genelinde ilan uygulamalarında karşılaşılan bir çok sorunu da dile getiren Arslan, uygulanmış, emsal teşkil edecek çözüm önerilerini anlattı.

BİK´İN YÜZ AKI

Toplantıda konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, toplantının önemine dikkat çekerek şube müdürlerinin günlük işlerini yaparken karşılaştıkları önemli sorunların nasıl çözülebileceği konusunda ihtiyaç duyulan müzakerenin önemini vurguladı.

BİK Genel Müdürü Karaca özetle şöyle konuştu:

“Resmi ilanların gelecekteki durumu çok daha genel anlamıyla dillendirmek gerekirse basın sektörümüzün geleceği de içinde bulunduğumuz bilişim çağının bir şekilde bize empoze ettiği şartlar sebebiyle üzerinde ciddi olarak düşünülmesi gereken, yazılı basın sektörümüzün de bir şekilde bu değişikliklere adapte olabilmesi için birtakım projeler üretilmesi gerekiyor. Bu anlamda biz Basın İlan Kurumu ölçeğinde başlattığımız çalışmaları sizlerle paylaşıyoruz. Tabi ki bunların başında dördüncü senesine girdiğimiz ERP çalışmamız var. Bu çalışma, hakikaten kurumumuz için her şeyden önce bir çok bakımdan bir yüz akı. Bu çalışmayı çok kısa zamanda hayata geçirmenin haklı gururunu yaşayabiliriz. Bununla birlikte böyle bilişim ve dönüşüm projesinin işlerimizi nasıl kolaylaştırdığını ve bize nasıl bir iş disiplini sağladığını hep birlikte yaşıyoruz.”

KARACA: ‘GAZETELER BİRER TİCARİ İŞLETME OLDUKLARI İÇİN SADECE RESMİ İLAN GELİRLERİ YETMİYOR´

Sözlerine bilişim sektöründen örnekler vererek devam eden Karaca, sektördeki değişim ve dönüşüm ihtiyacının gerekliliğine de değindi. Karaca şöyle devam etti:

“Bizler ERP uygulamaları sayesinde günlük işlerimizi kolaylaştırdık ve işlerimizi daha düzenli ve sorunsuz hale getirdik ancak madalyonun diğer tarafında bizatihi gazetelerin durumları malumunuzdur. Genel olarak ilçe gazetelerinin uyum ve rehabilitasyonu konusunda şube müdürlerimize çok önemli görevler düştüğü muhakkaktır.

Bizler inşallah sahip olduğumuz bu altyapı ile önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye´nin tamamına hizmetlerimizin şamil olmasını umuyoruz. Burada bir kanun değişikliği uygulamasını aşarsak ilanların tamamını kendi üzerimize alma imkânımız var. Fakat mesele onunla bitmiyor. Bizim görev alanımızdaki gazetelerin bir şekilde rehabilite edilmeleri, uyum sağlamaları veya vasıflarını istediğimiz düzeye getirmeleri gerekiyor. Belki önümüzdeki dönemde en fazla üzerinde çalışacağımız konu da bu olacak. Gazeteler birer ticari işletme oldukları için sadece resmi ilan gelirleri yetmiyor. Sektörün desteğe ihtiyacı var. KOSGEB ve İŞKUR ile ziyaretler yaptık. Gazetere KOBİ düzeyine gelen işletme düzeyi kazandırdıktan sonra oluşturduğumuz proje ekipleriyle, çeşitli projelerle biz bu dönüşümü sağlamak azminde ve kararındayız. Kurumun en önemli misyonunun bu olduğunu düşünmekte ve buna inanmaktayım. Bundan sonra ne düşünüyor isek sektörle birlikte düşünmek zorundayız. Buna yönelik olarak girişimlerimizi başlatmış bulunuyoruz. Kararlı ve hızlı bir şekilde düşüncelerimizi projeye, projelerimizi de hayata geçirmek suretiyle buna muvaffak olacağımıza inanıyoruz.”

KARACA: “YAVAŞ YAVAŞ BASIN DİJİTALE GEÇİYOR, FARKINDA OLALIM”

Gazetelerin dijitale dönüşme eğilimine gitmesine de değinen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gazetelerimiz kâğıt baskı olarak devam edecekler. Zaten yürürlükteki mevzuatımız buna göre oluşturulmuş. Ama içinde bulunduğumuz bilişim çağında bir dijitalleşme süreci de yaşıyoruz. Ancak ne yaparsak yapalım gazetelerimizin zaten sıkıntılı olan tirajlarında bir düşüş trendi söz konusu. Bu durum sadece ülkemize mahsus değil, bütün dünyada bu düşüş var. Bu trendi geri çevirme veya mani olma imkânımız yok, en fazla yavaşlatılabilir ama nihayetinde belli bir yöne gidiş var. Basın İlan Kurumu´nun misyonu biraz da bu anlamda önemli. Bizler kendimiz dönüştüğümüz gibi yazılı basınımızın da istikameti dijitale dönüş ise onun da sorunsuz bir şekilde dönüşümüne katkı sunmak gerekir. Bunun için gerekli altyapı çalışmalarına bir an önce başlamak durumundayız. Yavaş yavaş yazılı basında dijitale doğru yol alınacağının farkında olalım. Bu durum bazı kafa karışıklıklarına da neden olmaktadır. İnternetin yaygınlık kazanmasıyla birlikte geçtiğimiz yıllarda internet medyası diye adlandırabileceğimiz günlük işi internet üzerinden haber üretip dağıtmak olan birtakım girişimlerin sayıları ve önemleri gittikçe artıyor. Temel sorunumuz; bu dönüşüm sürecinde yazılı basınla mevcut ilan pastası himaye edilecek mi, yoksa onlar da sisteme dahil edilecek mi sorusu kalıyor. Bunları tabi ki bizler tartışır ve konuşuruz ama bu konular hükümet düzeyinde karara bağlanacak hususlardır. Bununla birlikte benim kanaatim internet medyası olarak adlandırılan mevcut internet üzerinden habercilik/gazetecilik yapan organizasyonlar da resmi ilan himayesine dahil edilmelidir. Aksi takdirde ikili bir sistem olacaktır. Bunun ancak ve ancak ilave bir kaynak olarak yapılmasının hakkaniyete daha uygun olacağı kanaatindeyiz. Bunlar şimdi kendi aramızda konuştuğumuz düşünceler. Ancak hükümetler düzeyinde bu işin kabul görebilmesi için sizlerin her şeyden önce çok çalışması aktif olması gerekiyor. Yeni bir dönem içerisindeyiz. Bu dönemi hep birlikte uyumlu, ahenkli ve birbirimizin düşüncesine, çalışmasına, emeğine saygı göstererek düzlüğe çıkaracağımızdan eminim.”

Toplantının ikinci oturumunda Elektronik Belge Yönetim Sistemi Uyumlaştırma Çalışmaları ve İlanların Elektronik Ortamda Alımı ile Alakalı Sunum gerçekleşti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Desteğe ihtiyaç
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TGF 57´nci Başkanlar Toplantısına Yoğun Katılım
TGF 57´nci Başkanlar Toplantısına Yoğun Katılım
Türkiye Gazeteciler Federasyonu başkanlığında Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti´nin (AGAD´ın) ev sahipliğinde 57. başkanlar konseyi toplantısı Adıyaman´da gerçekleşti.
Bakan Yılmaz: İnce, imam hatip ortaokullarını kapatmak istiyor
Bakan Yılmaz: İnce, imam hatip ortaokullarını kapatmak istiyor
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin eğitim alanındaki 1+8+4 sistemine geçireceği açıklamasıyla ilgili olarak, "İmam hatip ortaokullarını kapatmak istiyor. Bu kesinlikle Türkiye´yi geri bıraktırır" dedi.
Vali Gül: İlimize Basın Müzesi Kazandırılacak
Vali Gül: İlimize Basın Müzesi Kazandırılacak
Vali Davut Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi.
CHP Milletvekili Atila Sertel´den Bakan Çavuşoğlu´na çay sözü
CHP Milletvekili Atila Sertel´den Bakan Çavuşoğlu´na çay sözü
“Basın İlan zammını imzalayın çay ısmarlayacağım”
"Teşekkürler Türkiye"
"Teşekkürler Türkiye"
http://gazetesehirtv.com. Altıncı ayında
TÜRK DÜNYASI GAZETECİLERİ TÜRKİSTAN´DA BULUŞTU
TÜRK DÜNYASI GAZETECİLERİ TÜRKİSTAN´DA BULUŞTU
Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı´nın düzenlediği, “Türk Dünyası 3.Gazeteciler Şurası”, bu yıl Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını taşıyan Kazakistan´ın Türkistan şehrinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Türk Dünyası kapsamındaki ülkelerden 60 gazeteci katıldı. Vakıf Başkanı Yılmaz Karaca, “Türk Dünyası ülkelerinde görev yapan meslektaşlarımızı arasındaki mesleki ve kültürel iletişimi tesis etmeye devam edeceğiz” dedi.
TGF´YE BİŞKEK´TEFETÖ KUMPASI
TGF´YE BİŞKEK´TEFETÖ KUMPASI
Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun Kırgızistan´ın Başkenti Bişkek´te yaptığı TGF 54.Başkanlar Konseyi Toplantısı, bu ülkede faaliyetlerine yoğun şekilde devam eden FETÖ tarafından sabote edilmek istendi.
İGC´NİN ‘15 TEMMUZ SERGİSİ AÇILDI
İGC´NİN ‘15 TEMMUZ SERGİSİ AÇILDI
İGC´NİN ‘15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE ANADOLU BASINININ TEPKİSİ´ SERGİSİ AÇILDI
TÜRK DÜNYASI 3.GAZETECİLER ŞURASI KAZAKİSTAN´DA YAPILIYOR
TÜRK DÜNYASI 3.GAZETECİLER ŞURASI KAZAKİSTAN´DA YAPILIYOR
Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, “Türk Dünyası 3.Gazeteciler Şurası´nı, bu yıl Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını taşıyan Kazakistan´ın Türkistan şehrinde gerçekleştiriyor.
BİG ÇALIŞTAY DÜZENLEYECEK
BİG ÇALIŞTAY DÜZENLEYECEK
YAZILI BASININ DİJİTALE DÖNÜŞÜMÜ VE İNTERNET YASASI ÇALIŞTAYLARI ANA YAPISAL FORUMU DÜZENLENECEK
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr´de
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr´de
Artık 1200 gazetenin ilk sayfaları www.bik.gov.tr´de Basın İlan Kurumu´nun (BİK), kurumsal web sitesinden tüm Türkiye´de resmi ilan yayınlama hakkına sahip 1.200´e yakın gazetenin birinci sayfalarına ulaşılabilecek.
Demirgil, basın emekçilerinin 24 Temmuz Basın Bayramı´nı kutladı
Demirgil, basın emekçilerinin 24 Temmuz Basın Bayramı´nı kutladı
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesajı yayımladı.
Kamera kullanımı eğitimi verilecek
Kamera kullanımı eğitimi verilecek
Türkiye Haber Kameramanları Derneği Sivas´ta, 9-14 yaş grubundaki öğrencilere “Kamera Kullanımı, Senaryo Yazımı ve Montaj” eğitimi verecek.
TGF: ÖZGÜR TOPLUMUN TEMİNATI HÜR BASINDIR
TGF: ÖZGÜR TOPLUMUN TEMİNATI HÜR BASINDIR
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeni ile yaptığı açıklamada, "Özgür toplumun teminatı hür basındır" dedi. Karaca´nın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Karaca: TGF´ye atılan çirkin bir iftiradır
Karaca: TGF´ye atılan çirkin bir iftiradır
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “TGF ‘FETÖ Terör Örgütü ile işbirliği yapmıştır´ denilerek, federasyonumuza atılabilecek en çirkin iftira atılmıştır. Bu iftirayı atan, meslektaşımız demeye dahi dilimizin varmadığı Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy´u, yasal haklarımız saklı kalmakla birlikte, şiddetle kınıyoruz” dedi.
“ Gazete Şehir Sivas´ın gözü kulağı”
“ Gazete Şehir Sivas´ın gözü kulağı”
Vali Davut Gül, “Gazete Şehir, ilimizde faaliyetini sürdüren önemli gazetelerden birisi. Zevkle takip ediyorum. Zengin içeriği ve kaliteli baskısı ile Sivas´ın gözü kulağı” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Sivas´ta bazı kurum müdürleri ve oda başkanları, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Yıldız, Ersöz´ü ziyaret etti
Yıldız, Ersöz´ü ziyaret etti
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız, kısa süre önce Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği Görevine atanan Uzm. Dr. Davut Vecdi Ersöz´ü ziyaret eti. Ziyarette, KHB Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Yaşar Taştemur´da hazır bulundu.
CU Radyo, her geçen gün büyüyor
CU Radyo, her geçen gün büyüyor
´Şehrin genç sesi´ sloganından yola çıkarak yayın hayatına başlayan CU Radyo, her geçen gün daha çok kesime hitap ediyor.
“Evlilik programları kötü bir imaj”
“Evlilik programları kötü bir imaj”
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Dilci, "Evlilik programları kötü bir imajdır. Devlet üzerinde oynanan projelerden birisi de evlenme programlarıdır" dedi
ANADOLU MEDYASININ NABZI AYDIN´DA ATTI
ANADOLU MEDYASININ NABZI AYDIN´DA ATTI
TGF´nin 52. Başkanlar Konsey toplantısı Aydın´da gerçekleştirildi.
BASIN POZ VERDİ, STK BAŞKANLARI ÇEKTİ
BASIN POZ VERDİ, STK BAŞKANLARI ÇEKTİ
5´inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenen programda alışılagelmişin dışında görüntüler yaşandı. Basın mensupları poz verirken, STK başkanları ise kamera ve fotoğraflarla basın mensuplarının görüntüsünü aldı.
“Resmi ilan, kazanılmış hak değil”
“Resmi ilan, kazanılmış hak değil”
BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, “Bilhassa yerel gazeteler bir defa ilan almaya başladığı zaman bunu bir kazanılmış hak ve bu gelirleri de adeta devletin memurlarına, işçisine verdiği sabit bir ücret olarak görüyorlar. Bu psikoloji içerisinde oluyorlar. Bu kesinlikle yanlıştır. Yanlışı tartışmanın hiçbir anlamı yok” dedi.
TGF 3. ANADOLU BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
TGF 3. ANADOLU BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı´nın desteğiyle düzenlenen Türkiye gazeteciler Federasyonu (TGF) 3. Anadolu Buluşması, Kırşehir´de ‘Ahilik Paneli´nde adlı programla gerçekleşti. (TGF) 3. Anadolu Buluşmasına Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Gazetemiz İmtiyaz sahibi Naci Yıldız´da katıldı.
"ANADOLU BASINI  ´TEK VATAN´IN  GÜVENCESİDİR"
"ANADOLU BASINI ´TEK VATAN´IN GÜVENCESİDİR"
Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun 51. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği´nin ev sahipliğinde Karabük´te gerçekleştirildi. Toplantıda, Anadolu basınının, sancılı bir süreçten geçen ülkemizde, "Tek Vatan"ın güvencesi olduğu vurgulandı.
GAZETECİLERDEN TOKAT ÇIKARTMASI
GAZETECİLERDEN TOKAT ÇIKARTMASI
Türkiye Gazeteciler 2. Anadolu Zirvesi Tokat´ta yapıldı.
“Anadolu basınının sorunları büyüyor”
“Anadolu basınının sorunları büyüyor”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basınının sorunlarının büyüyerek devam ettiğini kaydetti.
ANADOLU´NUN KALBİ NEVŞEHİRDE ATTI
ANADOLU´NUN KALBİ NEVŞEHİRDE ATTI
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 50. Başkanlar Konseyi Toplantısı, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti´nin ev sahipliğinde yapıldı. Anadolu medyasını buluşturan ve üç gün süren etkinliklerde, "Turizm ve Medya" konulu panel ve basının sorunları konulu oturumların yanı sıra TGF Kadınlar Komitesi toplantısı da gerçekleştirildi.
Türkler uzayda değil Sivas´ta geçen filmi sevdi
Türkler uzayda değil Sivas´ta geçen filmi sevdi
Dünyada fenomen haline gelen "Star Wars" serisinin son yapımı "Güç Uyanıyor", hikayesi Sivas´ta geçen "Düğün Dernek: Sünnet" filminin çok gerisinde kaldı.
TGF: BYEGM´nin erteleme kararı hak gaspıdır!
TGF: BYEGM´nin erteleme kararı hak gaspıdır!
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetimi, İzmir´de toplandı. TGF yönetimi, son günlerde artan terör olaylarını kaygıyla karşıladıklarını belirterek, bu konuda sorumluluk sahibi herkesi göreve çağırdı. TGF yönetimi, Hakkari´de şehit edilen askerlerin yakınlarına başsağlığı dilerken, olayları takip eden gazetecilerin gördüğü şiddeti de sert bir dille kınadı.

DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
24 / 8 °C
Güneşli
Çarşamba
13 / 6 °C
Parçalı bulutlu
Perşembe
15 / 4 °C
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi