Demirgil'den esnafa müjde

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif kredilerinde yıllık faiz oranının yüzde 8’den yüzde 6’ya düştüğünü açıkladı.

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerince esnaf ve sanatkarlara sağlanan düşük faizli kredilerde geçtiğimiz günlerde yapılan komisyon indirimi ve vade sürelerinin uzatılmasının ardından bu kez de yıllık faiz oranlarında indirime gidildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif kredilerinde banka komisyon oranlarının yüzde 2’den yüzde 1’e indirildiğini, vade sürelerinin ise 4 yıldan 5 yıla çıkarıldığını ifade ederek, “Yapılan son düzenleme ile kooperatif kredilerimizde yüzde 8 olarak uygulanan yıllık faiz oranımızda yüzde 2’lik bir indirim yapılarak yüzde 6 olarak düzenleme yapılmıştır. Esnaf ve sanatkarlarımız almış oldukları kredilerde ödemelerini 1 yıl ile 5 yıllık zaman dilimlerinde yıllık yüzde 6 faiz ile ödeyecekler. Türkiye genelinde bu miktarlar ile kredi kullandıran başka bir kurum ve kuruluş bulunmamaktadır. Kooperatif kredilerinde komisyon oranı, ödeme sürelerinin uzatılması ve faiz indirimi ile birlikte hükümetimiz tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza üç yeni müjde verildi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanlığına, Gümrük ve Ticaret Bakanımıza ve TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Kadir Akgül’e esnaf teşkilatımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: Demirgil' esnafa müjde


10 kadın infaz koruma memuru alımı yapıldı

Sivas’ta 49 noktada 511 bin 279 fidan dikildi

Geleceğe Nefes Projesine Eczacılardan Destek

Çocukları babasız büyüdü

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak tünelde son 500 metre kaldı

Dilencinin üzerinden çıkan para dudak uçuklattı

Yalçın, Dünya Şampiyonu oldu