Daha çok çalışacağız

AK Parti Hafik ilçesinin 7. olağan kongresinde konuşan AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Kamu eliyle yapılıp Sivas’a kazandırılmayan hiçbir hizmet yoktur. Buna Hafikli kardeşlerim şahittir ama yeter mi yetmez, daha çok çalışacağız" dedi.

AK Parti Hafik olağan kongresi gerçekleştirildi. Kongreye TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve Hafikli vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hafik İlçe Başkanı Habib Görler, AK Parti’nin kuruluşundan itibaren tüm Türkiye’ye olduğu gibi Sivas ve Hafik’e de çeşitli yatırımlar yaptığının altını çizerek,“ Bu hizmetleri biz saymakla bitiremeyiz, Allah bu hizmetleri yapanlardan, vesile olanlardan ve vatandaşlarımızın kullanmasına vesile olanlardan kat be kat razı olsun. Bu hizmetleri ilimize ve ilçemize kazandırılmasında, tabiri caizse ilmek ilmek işlenmesinde çok büyük katkıları olan yanına gittiğimizde bizim derdimizle dertlenen çok kıymetli bakanıma saygılarımı arz etmek istiyorum. Bu süre zarfı içerisinde hakeza kıymetli il başkanımıza da çok teşekkür etmek istiyorum. Teşkilatımızın, ilçe başkanlarımızın derdiyle dertlenen gerekirse hasta yatağından dahi kalkarak bizlerin sorunları ve çözümleri için çaba sarf eden çok değerli Hakan Aksu başkanıma huzurlarınızda teşekkürlerimi arz ediyorum” diye konuştu.

Görler’in ardından kürsüye gelen İl Başkanı Hakan Aksu ise, bu kutlu yürüyüşün 19 yıl önce başladığına dikkat çekerek, “Bu yürüyüş bundan 19 yıl önce baskıların,  vesayetin, hukuksuzluğun, hukukun ferman olduğu bir Türkiye’de muhtar bile olamaz denilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaktığı meşalenin aydınlattığı yolda başladı” dedi.

“HAFİK’İ ÖNEMSİYORUZ”

Hafik ilçesine yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren İl Başkanı Aksu, ”Bugün Hafik kongremizi gerçekleştiriyoruz. Hafik bizim için önemli, Hafik’e önem veriyoruz. Hafik’i önemsiyoruz. Bunun en büyük göstergesi ise Hafik’e yaptığımız hizmetlerdir, yatırımlardır, Ben hizmetlerin bir kaçını buradan hatırlatmak istiyorum; Pusat Özen Barajı ve İmranlı Barajlarını bölgemize kazandırarak 220 bin dönüme yakın arazimizi sulu tarıma kazandırdık. Açık Kadın Cezaevini Hafik ilçemize taşıdık.500 seyirci kapasiteli kapalı spor salonunu yine ilçemize kazandırdık. Tüm resmi kurumların hizmet araçlarını yeniledik. Sizlerin AK Parti’ye olan desteği ile de bu yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi daha da artıracağız inşallah. Ben tekrar kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyor, Habib Başkanım ve yeni yönetimine bundan sonraki dönem de başarılar diliyorum” dedi.

“İLK 10 İL İÇERİSİNDEYİZ”

TBMM Mili Savunma Komisyonu Başkanı Sivas Milletvekilimiz İsmet Yılmaz ise, Sivas’a AK Parti döneminde çok büyük hizmetler yapıldığına vurgu yaparak, “Sivas’a 28 milyar TL’lik yatırım yaptık, bu yatırımların içerisine 16 milyardan fazla tutan hızlı tren dahil değil. Bu yatırımlarla Türkiye’de hizmet alan ilk 10 il içerisindeyiz, eğer 16 milyardan fazla bedel tutan hızlı treni eklersek Türkiye’de ilk 5 il arasına giriyoruz. Kamu eliyle yapılıp Sivas’a kazandırılmayan hiçbir hizmet yoktur. Buna Hafikli kardeşlerim şahittir ama yeter mi yetmez, daha çok çalışacağız, daha çok hizmet getireceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Habib Görler ile devam kararı alındı. Program hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sonra erdi.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: çalışacağız


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta