Cumhuriyet sizlere emanet

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan  Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Sevgili gençler, Türkiye Cumhuriyeti ceddimizin sizlere hem hediyesi hem de emanetidir” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, ülkemizin bağımsızlığını kazanmasında Kurtuluş Savaşı sürecinde önemli başarılara imza atıldığına dikkat çeken Yıldız, işgalci devletleri bertaraf etmek için büyük bedeller ödendiğini vurguladı.

Rektör Yıldız, mesajında; “Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal’in Samsun'dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurt sathına yayılmış, milletimizin kararlılığı ve bağımsızlığına olan aşkı vesilesiyle Kurtuluş Savaşı kazanılmıştır.  Aziz vatanımıza göz diken işgalci devletleri topraklarımızdan kovmak için büyük bedeller ödenmiş, her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs gerilerek kurulan Cumhuriyetimiz gençliğe emanet edilmiştir. Sevgili gençler, şehitlerimizin canları pahasına savundukları vatanımız üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti ceddimizin sizlere hem hediyesi hem de emanetidir. Sizlerin, aklın yol göstericiliğinde en iyi şekilde yetişmeniz, nitelikli bir eğitim almanız en önemli amacımızdır. Başarı için en önemli ölçüt, kendinize inanmanız ve bu doğrultuda çalışmanızdır. Sizler, daima büyük düşünen bir milletin fertlerisiniz. Omuzlarınızın üstünde duran bu mukaddes sorumluluk sizleri çalışmak ve başarmak adına daha çok motive edecektir. Bilginin güç olarak addedildiği bir dünyada vatanımız ve milletimiz için çalışmaktan geri durmayacağınıza eminim. Sizlere güvenimiz sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bağımsızlık uğrunda can veren şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi. /Sultan Şehir/

 

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Cumhuriyet sizlere emanet


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.