Çobanlar 1 Mayıs'ta da çalışmaya devam etti

Sivas’ta yabancı uyruklu çobanlar, korona virüse ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne rağmen çalışmaya devam etti

Sivas’ta yabancı uyruklu çobanlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ve korona virüse rağmen “Hayvanlar için tatil yoktur” diyerek çalışmaya devam etti.
Yurt dışından Türkiye’ye gelerek çobanlık yapanlar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınına rağmen çalışmaya devam etti. Her gün yaklaşık 6 kilometre yol yürüyen Afgan çobanlar, Ramazan ayında oruçlu olarak çalışmanın güç olduğunu belirterek, “Bize tatil olduğu doğrudur ama hayvan için tatil yoktur” diyerek yağmur altında koyunları otlattılar.


Afgan çoban Amanullah İsmaili, hayvanları otlatmak zorunda olduklarını ifade ederek, “Ben 3 senedir Türkiye’de yaşıyorum. Koyunların bakımını yapıyorum. İşimiz zor, yağmur oldukça koyunlar durmuyor. Bizde niyetliyiz ama çalışmaya devam ediyoruz. Korona virüsün farkındayız ama biz bu hayvanları doyurmak zorundayız. Hayvanları aç bırakamıyoruz. Hayvanların illaki gezmesi lazım. Bunun çaresi yok. Biz insanlarla aramıza mesafe koyuyoruz. Bugün tatil olduğu doğru ama bizim hayvanlar tatil nedir bilmiyor. Kapatıp bırakamıyoruz. Günlük biz 6 kilometre yol yürüyoruz. Bize tatil olduğu doğrudur ama hayvan için tatil yoktur” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : İHA
Anahtar Kelimeler: Çobanlar Mayıs' çalışmaya devam


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.