CHP Milletvekili Atila Sertel´den Bakan Çavuşoğlu´na çay sözü

?Basın İlan zammını imzalayın çay ısmarlayacağım?

CHP Milletvekili Atila Sertel´den Bakan Çavuşoğlu´na çay sözü

?Basın İlan zammını imzalayın çay ısmarlayacağım?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onursal Genel Başkanı Atila Sertel, Anadolu medyasının ilan ve reklam fiyatlarına iki yıldır zam beklediğini hatırlatarak, ?Yerel basının iki yıldır beklediği zam kararı 2017 yılının son ayında Basın İlan Kurumu Genel Kurulu tarafından alındı ancak Bakanlar Kurulu bu kararı imzalamıyor.  Başbakan Yardımcısı Sayın Hakan Çavuşoğlu bu konuda ciddi emek harcadı, teşekkür ediyorum. Şayet kararın Bakanlar Kurulu´nda bir an önce imzalanması için de çaba gösterirse kendisine tam anlamıyla teşekkür etmek için çay ısmarlayacağım? dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu´nun da hazır bulunduğu TBMM Genel Kurulu´nda konuşan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yerel basının çektiği ekonomik sıkıntılara değinerek bir süre önce verilen yüzde 20´lik Basın İlan zammının uygulamaya konulmasını istedi.

?BİR AN ÖNCE İMZALAYIN?

Genel Kurul´da Bakan Çavuşoğlu´na seslenen Atila Sertel, şunları söyledi:

?Türkiye Gazeteciler Federasyonu´nun da girişimleriyle kısa bir süre önce ilan ve reklam fiyatlarına yönelik Basın İlan Kurumu Genel Kurulu tarafından zam kararı alındı. Buna göre; Anadolu basını için resmi ilan ve reklam fiyatlarına yüzde 20, yaygın basına yüzde 8 zam yapılması kararlaştırılırken, gazetelerin zorunlu tiraj kotası da yüzde 30´a düşürüldü. Abonelik kotası ise yüzde 70´e çıkarıldı. Bu kararlar Anadolu basınına biraz olsun nefes aldıracak. Nefes aldıracak aldırmasına ama Anadolu medyasındaki meslektaşlarımız da nefesini tutmuş Bakanlar Kurulu´nun onaylamasını bekliyor. Buradan tüm Bakanlarımıza sesleniyorum; bu kararı bir an önce imzalayın, yerel medyaya nefes aldırın.?


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com