"Cezaevlerinde görevli personel evlerine gönderilmeyecek"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: 30 Nisan'a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan işler ertelendi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: 30 Nisan'a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan işler ertelendi

"Cezaevlerinde görevli personel evlerine gönderilmeyecek"

"Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında cezaevlerinde görevli personel evlerine gönderilmeyeceğini ve izole yerlerde kalacaklarını duyurdu. Bakan Gül, "30 Nisan'a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan tüm işler ertelendiğini açıkladı.

Ankara’da HSK ve TBB ile gerçekleştirilen koordinasyon toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Gül, Bu süreçte vatandaşlarımızın zaruri olmadıkça asla noterliklere gitmemeleri gerekli. 30 Nisan'a kadar tüm duruşmalar ve acil olmayan tüm işler ertelenmiştir. Avukat meslektaşlarımızın CMK ödemeleri, 6 Nisan itibarıyla tümüyle yapılmış olacak." dedi.

Bakan Gül, "Tüm bunlar elbette geçici tedbirlerdir. Öte yandan ülkemizde kesintisiz işleyen bir hukuk sisteminin mevcut olduğunu bir kez daha hatırlatmak isterim. Bir mağduriyeti ve şikâyeti olan vatandaşlarımız için adaletin kapısı kapatılmamıştır, daima açıktır. Adaletin izolasyonu olmaz. Koronavirüs’le mücadelerimizi verirken sosyal mesafeyi koruyacağız ama adaletle aramıza mesafe koymayacağız. İnsanlık tarihine geçecek bu olağandışı dönemde adalet milletimizin huzuru için aralıksız çalışmaktadır." diye konuştu.

Gül, "Korona salgını karşısında cumhuriyet başsavcılıkları toplumun ortak hukukunu, huzurunu, menfaatini korumak için son iki haftada 58 ilde 459 kişi hakkında soruşturma başlatmıştır. Sosyal medyada manipülatif haber ve paylaşımlarla ilgili olarak 385 kişi, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza rencide davranışlarda bulunan 8 kişi, karantina tedbirlerlerine aykırı davranmakla ilgili olarak 11 kişi, stokçuluk karaborsa gibi 55 kişi hakkında soruşturma işlemi yapılmıştır." ifadesini kullandı.

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta