Cephe düzenlemesinin kapsamı genişleyecek

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Tarihi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen dış cephe çalışmasının İstasyon ve Atatürk Caddesi’nde de yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart ayı meclis toplantısına katıldı.  

Belediyecilik anlayışı konusunda meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Bilgin, önemli açıklamalarda bulundu.

Ortak akıl ve istişareyi önemsediğini dile getiren Başkan Bilgin, “Şehirde yaşayan her kesimin sanayicinin, tüccarın, esnafın, merkeze uzak mahallerde yaşayan vatandaşların, emeklinin, ev hanımının, çalışanın, öğrencinin hulasa 350 bin kişinin iyi ki ben bu şehirde yaşıyorum dediği çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

İNSAN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN

HER ÇÖZÜM ÖNERİSİ HİZMETTİR

Kale Projesi, Kızılırmak Projesi, kültür merkezleri, gençlik merkezleri, kütüphaneler, spor kompleksleri gibi büyük projelerinin olduğunu ifade eden Başkan Bilgin, “Proje dediğimiz zaman, belediyeden hizmet dediğimiz zaman veya kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet dediğimizde sadece ortaya çıkan bir bina olarak eseri görmek yanlış, insan hayatını kolaylaştıran her çözüm önerisi bu şehir için bir hizmettir” diye konuştu.

İnsana dokunan projeler ortaya koyulduğunu kaydeden Başkan Bilgin, “Bunu örneklendirecek olursak Ata Sanayi’de bir ulaşım problemi vardı. Esnafların yüzde 40'ı bu sorunun çözülmesini istiyordu. Böyle bir talep varken Hilmi Bilgin'in Belediye Başkanı olarak ‘Hayır benim yaptığım doğru’ anlayışıyla götürmesinin çok doğru ve mantıklı olmadığını görüyorsunuz. O bölgede refüjü kaldırarak kavşak çalışması yapıp oradaki sorunu çözmenin bedeli çok küçük orada ticaret yapan kesim için çok büyük hizmet. Projeleri bu şekilde değerlendirmek lazım” açıklamasında bulundu.

BAKANLIK İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLANDI

Bilgin, Tarihi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen dış cephe çalışmasının başta ordu evi arkasında bulunan Kongre Sokak olmak üzere İstasyon Caddesinde ve Atatürk Caddesinde de yapılması için bir çalışma başlatıldığını belirterek konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşüldüğünü sözlerine ekledi. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.