“Cennet anaların ayakları altında”
Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
Tarih: 8.3.2018 11:15:38/ 1951okunma / 0yorum

“Cennet anaların ayakları altında”

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile birlikte kahvaltıda bir araya geldi. Programda konuşan Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu, “Kadınlar anadır ve cennet anaların ayakları altındadır. Dünya üzerinde; Arakan´da, Filistin´de, Suriye´de, Irak´ta, Mısır´da, Doğu Türkistan´da, Uygur´da ve birçok ülkede zulüm gören kadın ve çocuklarımıza Rabbim biran önce özgürlük nasip etsin” dedi.

/resimler/2018-3/8/1126215265789.jpg

Gazete Şehir

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bayan üyeleri ile bir araya geldi. Okullar Bölgesi´nde bulunan bir restoranda gerçekleştirilen kahvaltı programına, Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu, Türkiye Cumhuriyeti  Devlet Demiryolları (TCDD) Sivas 4. Bölge Müdürü Mustafa Korucu ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Programda konuşan Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Başkanı Ömer Vatankulu, toplumun inşasındaki temel taşın kadın olduğunu belirterek, “Kadınlarımız, yüzyıllar boyunca en asil yerdedir. Kurtuluş Savaşımızda çocuğunun üzerine örtmediği örtüyü taşıdığı merminin üzerine örten; 15 Temmuz´da tankların önünde canı pahasına duruş sergileyen; iffetiyle, asaletiyle toplum içerisinde var olmuş ve olmaya devam eden kadın, bizim kadınımızdır. Bizler Ulaştırma Memur-Sen olarak, hayatın vazgeçilmez bir parçası olan kadınlarımızın çalışma hayatında hak ettikleri yeri ve değeri almaları gerektiğini savunuyoruz. Gerek Ulaştırma Memur-Sen gerekse bütün Memur-Sen´e bağlı iş kollarında bu konuda özverili ve fedakarca çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

/resimler/2018-3/8/1129262613166.jpg

“ZULÜM SON BULSUN”

Vatankulu, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Kadınlar anadır ve cennet anaların ayakları altındadır. Dünya üzerinde; Arakan´da, Filistin´de, Suriye´de, Irak´ta, Mısır´da, Doğu Türkistan´da, Uygur´da ve birçok ülkede zulüm gören kadın ve çocuklarımıza Rabbim biran önce özgürlük nasip etsin. Gördükleri zulüm son bulsun inşallah. Yakın tarihimizde bir utanç levhası gibi duran ikna odaları gerek fikir babalarının, gerekse icracılarının Cahiliye Döneminde kız çocuklarını diri diri toprağa gömen zihniyetle aynı kafayı taşıyanların yakasında bir utanç levhası olarak asılı duracaktır. Tarih onları kadına uyguladıkları psikolojik şiddetin utancıyla anacaktır. Bugün gelinen noktada eğitim hakkı, çalışma hakkı, anne olma hakkı ve insanca yaşama ve temsil hakkı verilen kadınlarımız daha iyisine şüphesiz ki layıktır. Kadını kapitalizmin gördüğü ve görmek istediği yerden asli yerine, İslam´daki ve milletimizin tarihten gelen asli konumundaki yerine çıkarmak öncelikli hedefimizdir. Bu vesileyle bütün dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutluyorum” diye konuştu.

/resimler/2018-3/8/1130373864661.jpg

Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şubesi Kadın Kolları Başkanı Yelda Tuna da “Kadın kardeştir, kadın arkadaştır, kadın annedir ama en önemlisi kadın insandır. Kadına yönelik şiddetin her geçen gün katlanarak arttığı bir toplumda asıl öğretilmesi gereken olgunun kadın ya da erkek olabilmekten çok insan olabilmenin erdemlerinin empoze edilebilmesidir. İnsanın insana zulmü bittiği noktada insanın kadın zulmü de bitecektir. Unutulmamalıdır ki; kadına değer vermek geleceğe yapılan en büyük yatırımdır. Kadına saygının, sevginin ve hoşgörünün olduğu ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmış bir toplumda yaşamak dileğiyle günümüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-3/8/1131224802946.jpg

Konuşmaların ardından Vatankulu tarafından programa katılan bayanlara gül verildi.
Kaynak: Gazete Şehir

Anahtar Kelimeler: Cennet anaların ayakları altında
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KANDİL SİMİDİ GELENEĞİ SÜRÜYOR...
KANDİL SİMİDİ GELENEĞİ SÜRÜYOR...
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Berat Kandili sebebiyle personelinin Berat Gecesini tebrik ederek, Kandil Simidi dağıttı. Belediyenin çeşitli birimlerine dağıtılan kandil simitlerinden Hayat Ağacı Derneği´ne de gönderildi.
Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz.
Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu Açıklaması, System.String[] Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz." dedi.
HAYAT AĞACI DERGİSİ 33. SAYISINI ÇIKARDI
HAYAT AĞACI DERGİSİ 33. SAYISINI ÇIKARDI
Türkiye´nin en uzun soluklu şehir dergisi olan Hayat Ağacı, 33. sayısıyla okurlarının huzuruna çıktı.
MARANGOZLAR İZMİR FUARINDAYDI
MARANGOZLAR İZMİR FUARINDAYDI
Sivas Marangozlar Esnaf Odası üyeleri İzmirde düzenlenen Makine, Mobilya ve Yan Sanayi fuarını gezerek, sektörle ilgili yeni çıkan makine ve ekipmanları yakından görme imkanı buldular.
AHİLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
AHİLİK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Cumhuriyet Kadınları Derneği Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birnliğini ziyaret etti
İnsan Hakları Kurulları üyelerine seminer
İnsan Hakları Kurulları üyelerine seminer
Malatya´da 5 ilin İnsan Hakları Kurulları üyelerine Kadın Hakları Eğitim Semineri verildi.
Sivas´ta 59 Afgan Kadın Polis Adayına Özel Harekat Eğitimi
Sivas´ta 59 Afgan Kadın Polis Adayına Özel Harekat Eğitimi
Sivas´ta 59 Afgan kadın polis adayına özel harekat eğitimiTÜRKİYE ile Afganistan arasında imzalanan protokol çerçevesinde Sivas Polis Meslek Yüksek Okulu´da 59 Afgan kadın polisine özel harekat eğitimi verilecek.
Şahin´den, “Recep”, “Tayyip”, “Erdoğan”a ziyaret
Şahin´den, “Recep”, “Tayyip”, “Erdoğan”a ziyaret
Ak Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin, eşi ve il yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Servisinde tedavi altında olan üçüzleri ziyaret etti.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
AHDE VEFA VEFALI ÇIKTI
AHDE VEFA VEFALI ÇIKTI
Sivas´ta AHDE VEFA adındaki işyerinde de nikâh şekeri, bebek şekeri, sünnet şekeri, diş buğdayı ürünleri kokulu taşlar ve sabunlar. İsme özel mutfak önlükleri, kapı süsleri, Kına gecesi süsleri, Mevlid ürünleri, isme özel badiler. Tülden tütü etek takımları, çocukların isim ve fotoğraflarına özel doğum günü setleri ile hizmet veren işyeri. Sivas´ta adından söz ettirmeyi başardı.
Sivaslı Kadınlardan Eski Düğün Kıyafetleri Defilesi
Sivaslı Kadınlardan Eski Düğün Kıyafetleri Defilesi
Sivas`ta Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği üyeleri tarafından geleneksel Sivas kıyafetleri defilesi yapıldı. Defilede kentte geçmiş yıllarda düğün ve nişanlarda giyilen 15 kıyafet sergilendi.
Eşler, birbirlerini anlayışla karşılamalı
Eşler, birbirlerini anlayışla karşılamalı
Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Esentepe Hanımlar Evinde ‘Aile İçi İletişim’ konulu konferans düzenlendi.
“Kadın Sığınma Evleri Yetersiz”
“Kadın Sığınma Evleri Yetersiz”
SMMMO Başkanı Hasan Coşkun Erkmen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilimizdeki kadın mali müşavir ve muhasebecilerle yemek programında bir araya geldi
Sivaslı Kadınlardan Tabutlu Eylem
Sivaslı Kadınlardan Tabutlu Eylem
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta çeşitli etkinlikler düzenlendi.
BİN YILLIK İNCİL ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
BİN YILLIK İNCİL ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
Ziyabey Kütüphanesi’nde bulunan ve yaklaşık bin yıllık olduğu değerlendirilen İncil ziyaretçilerini bekliyor. Ziyabey Kütüphanesi Müdürü Cemal Karaca, “Şuan da en çok dikkat çeken eser bu bin yıllık İncil” dedi.
KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
KADINLARIN HER ZAMAN YANINDAYIZ
Kadın Koordinasyon Merkezi çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sivas Belediyesi’ne bağlı olarak kurulan bu ekip kurulduğu günden bu yana birçok başarılı çalışmalara imza attı.
Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının 80. Yılı
Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının 80. Yılı
Türkiye’de kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 80. Yıl dönümü münasebetiyle CHP İl Kadın Kolları Başkanı Muhterem Kaya, basın açıklaması düzenledi. Kaya,” Seçme ve seçilme hakkımızı elde etmenin 80. Yılı kutlu olsun” dedi.
Üstün Zekâlılara Sivas Bıçağı Anlatıldı
Üstün Zekâlılara Sivas Bıçağı Anlatıldı
Sivas Bilim ve Sanat Merkezinde, öğretmenlerin göstermiş olduğu büyük emek sayesinde başarılı çalışmalara imza atıyor
Yaşasın kadınlar
Yaşasın kadınlar
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Berrin Özdemir, “Emeğimize, bedenimize ve kimliğimize sahip çıkacağız.
Kadına Yönelik Şiddete `Dur` Demek İçin Yürüdüler
Kadına Yönelik Şiddete `Dur` Demek İçin Yürüdüler
Sivas`ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü`nün organizasyonuyla biraraya gelen yaklaşık 100 kadın, `25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü` nedeniyle çeşitli sloganlar atarak yürüyüş yaptı.
Kadınlar, Güçlü Türkiye’nin Yollarını Açmaktadır
Kadınlar, Güçlü Türkiye’nin Yollarını Açmaktadır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen Gönül Elçileri Projesi Sivas’ta öğretmenlere tanıtıldı

DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
24 / 8 °C
Güneşli
Çarşamba
13 / 6 °C
Parçalı bulutlu
Perşembe
15 / 4 °C
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi