Bu proje ile atık ilaçlar çöpe gitmeyecek

Sivas’ta gerçekleştirilen atık ilaçların usulüne uygun şekilde imhasıyla ilgili proje ile yanlış ilaç suiistimali ve doğaya zararın önüne geçilecek.

Sivas’ta 2019 yılından itibaren hayata geçirilen Evsel Nitelikli Atık İlaçların Usulüne Uygun şekilde imhasıyla ilgili proje Şarkışla Belediyesi tarafından da uygulanmaya başlandı. Evlerde bulunan son kullanma tarihi geçmiş ilaçların kullanımı, ilaç suistimali ve çevreye doğaya zararlarını önlemek amacıyla Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Sivas Eczacı Odası Şarkışla ilçe temsilcisi  Eczacı Ömer Rıdvan Ceran ve Şarkışla İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halil Atalay tarafından protokol imzalandı.

Halkımızdan rica ediyoruz

Burada yapılan açıklamada, “Protokole göre ilçede bulunan eczanelerde ve sağlık ocaklarında Atık İlaç Toplama Kutuları bulunacak. Halkımızın evlerinde bulunan kullanmadıkları ve son kullanma tarihi geçmiş ilaçları bu noktalardaki atık ilaç toplama kutularını getirmelerini rica ederiz. Bu anlamlı projede katkısı olan kurumlarımıza ve emeği geçen değerli meslektaşlarımızı teşekkür ederiz’’ ifadelerine yer verildi.


Anahtar Kelimeler: proje ilaçlar gitmeyecek