BİLGİN: SİVASSPOR İÇİN NE YAPSAK AZ

Sivas Belediyesi tarafından Mecnun Otyakmaz Caddesi’ne dikilen “Sivasspor Anıtı”nın açılışı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Başarılarıyla göğsümüzü kabartan, gözbebeğimiz Sivasspor için ne yapsak az” dedi.

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor için meydan düzenlemesi yapılan Mecnun Otyakmaz Caddesi’ne dikilen “Sivasspor Anıtı”nın açılışı gerçekleştirildi.

Kırmızı-beyazlı renklere gönül veren taraftarların talebi üzerine Sivas Belediyesi tarafından dikilen anıtın açılışına Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Milletvekilleri İsmet Yılmaz ve Semiha Ekinci ile çok sayıda taraftar katıldı.

ANIT, BÖLGEYE DEĞER KATTI

“Sivasspor Anıtı”nın açılış programında konuşan Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Özellikle son 2 yılda ülkemizi Avrupa kupalarında temsil eden Sivasspor’umuzun başarılarını taltif eden bu güzel anıt, bölgeye ayrı bir değer, güzellik kattı. Bizler Sivasspor yönetimi olarak daha önce de çok değerli yöneticilerimiz tarafından taltif edilmiştik. Belediyemiz tarafından caddeye şahsımın isminin verilmesi, Sayın Valimiz Salih Ayhan tarafından spor salonuna yine ismimizin verilmesi, arkadaşlarım ile çalışmalarımızın karşılıksız kalmadığını görmek bizim için çok önemliydi. Layık görenleri saygı ve sevgiyle tekrar anmak istiyorum. İnşallah bu anıtın altında nice kutlamalar yapmak üzere hepinizi selamlıyorum” dedi.

SİVAS'IN BİRLİĞİNE KATKI SAĞLAMAK ADINA YAPTIK

Otyakmaz’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise  yerel seçimler öncesi taraftar gruplarının Sivasspor için anıt yapılması talebinde bulunduğunu anımsattı. Göreve geldikten sonra gerek vatandaşlarla gerekse Sivasspor yönetimiyle görüşerek bölgeye "Sivasspor Meydanı" yapmayı kararlaştırdıklarını anlatan Bilgin, "Bu bölgede hem Sivasspor'u temsil etmek hem de Sivas'ın birliğine, beraberliğine katkı sağlamak adına bu anıtı yaptık" diye konuştu.

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Türkiye’de şehrimizin birliğine, beraberliğine ve tanıtımına en fazla katkı sağlayan markanın Sivasspor olduğunu belirten Bilgin,  “Başarılarıyla göğsümüzü kabartan, gözbebeğimiz Sivasspor için ne yapsak az. Sivasspor'umuz ligde bizi başarıyla temsil ediyor. Son 20 yıldır şehre yük olmadan şehrin tanıtımına katkı sağlayan Mecnun Başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Bundan sonra yük Sivaslılarda. 15 günde bir stadyuma giderek takımı destekleyeceğiz. Takım başarılı olacak. Bizim desteğimiz her zaman mükemmel olmak zorunda. Taraftar gruplarımız da bunu en güzel şekilde yapıyor. Daha nice güzellikleri birlikte yaşamak dilediğiyle Sivasspor meydanımızın ve Sivasspor anıtımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.  

İNŞALLAH BURADA BİR ŞAMPİYONLUK KUTLAMASI YAPARIZ

“Sivasspor’umuz gerçekten Sivas’ın marka değeri” diyen Vali Salih Ayhan ise  “Yapılan bir kamuoyu araştırmasında ‘Şehrin sosyoekonomik kalkınmasına en büyük değer katan kişi veya kurum hangisidir?’ diye sorulduğunda Sivasspor 1. çıkıyor. Dolayısıyla bu anıt 20 yıllık bir hikayenin yansıması.  Bunu düşünen Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Lokasyon da 10 numara. Vefa kelimesini hep söylüyorum, bu şehrin vücut bulmuş halidir. İşte biz değerlerimize sahip çıkarsak, değerlerimize değer verirsek toplumda her alanda iyileşme olur. Samimiyetimiz, muhabbetimiz daha da artar. Birlik ve beraberliğimiz daha da kavi olur. İşte Sivasspor  söz konusu olunca da herkes bir ve beraber oluyor. İşte bu anıt da bu cadde de bu stadyum da bu isimler de hep bunun yansıması. İstanbul'dan bu anıt için misafirler gelmiş. Demek ki konu Sivasspor olunca insanlar binlerce kilometre yolu arşınlayabiliyor. Mecnun beye ve yönetimine teşekkür ediyorum. 20 yıldır yük alan bir anlayışla Sivas’ın bu marka değerini yükseltiyorlar. Hayırlı olsun. İnşallah hep birlikte burada bir şampiyonluk kutlaması yaparız” açıklamasında bulundu.

Protokol konuşmaların ardından anıtın açılışı tezahüratlar eşliğinde gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan açılışın sonunda protokol üyeleri, anıtın önünde fotoğraf çekindi. /SULTAN ŞEHİR/


Anahtar Kelimeler: BİLGİN: SİVASSPOR YAPSAK