“Bayramlar müstesna zaman dilimleridir”

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bayramlar bize mutluluğu, güveni, dostluğu yaşama ve yaşatma fırsatı veren müstesna zaman dilimleridir” dedi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, pazar günü idrak edilecek Ramazan Bayramı öncesi kutlama mesajı yayımladı.

Rektör Yıldız, mesajında; “Ramazan-ı Şerif’in rahmet, mağfiret ve bereket ikliminden sonra Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bayramlar bize mutluluğu, güveni, dostluğu yaşama ve yaşatma fırsatı veren müstesna zaman dilimleridir.  Bayramlar, insani değerlerin hatırlandığı, karşılıklı dostluk, kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendirildiği, sevgi ve saygının üst seviyede hissedilerek geliştirildiği özel günlerdir. İşte bu özel günleri en güzel bir şekilde yaşamak ve yaşatmak için koronavirüs salgınını bir engel gibi görmeyip, hayattalar ise anne, baba, kardeş, akraba, arkadaş ve yakınlarımızdan her kim var ise onlara e-posta, SMS ve sosyal medyadan mesaj yayınlamaktan ziyade, daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde bayramı bayram gibi geçirebilmek için telefon açarak, seslerini duyarak, sesimizi duyurarak güzel bir bayram geçirebiliriz. Bu vesile ile Ramazan Bayramının başta ülkemiz ve İslam âlemi olmak üzere tüm dünyada barış, huzur, sağlık ve mutluluklar getirmesini diliyor; üniversitemiz mensuplarının, Sivaslı hemşehrilerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve kıymetli ailelerinin mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta