Başkan Bilgin’den kampanyaya destek

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ sloganıyla başlatılan ‘Milli Dayanışma’ kampanyasına 1 maaşını bağışlayarak destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ sloganıyla başlatılan ‘Milli Dayanışma’ kampanyasına Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de katıldı.
Önceki gece ulusa sesleniş konuşmasında; tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülke ekonomilerini olumsuz yönde etkileyen koronavirüs tehdidine karşı alınan önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçten etkilenen vatandaşlar için bir yardım kampanyası başlatıldığını duyurmuştu.
Milli Dayanışma kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, “Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır. Her ilde ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardımların kendilerine sunulacağını ifade eden Erdoğan, “Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar aylık maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler” ifadelerini kullanmıştı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlatmış olduğu ‘Milli Dayanışma’ kampanyasına kayıtsız kalmayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin de sosyal medya aracılığıyla 1 maaşını bağışladığını duyurdu.

 


Anahtar Kelimeler: Başkan Bilgin’ kampanyaya destek