BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yarın Koronovirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımında yer alan park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının 1 Haziran itibariyle kullanılmaya başlanması nedeniyle ilimizde yer alan piknik ve mesire alan

Daha önce genelge ile kısıtlanan park/bahçe, rekreasyon alanları, piknik alanları, mesire ve ören yerleri ile spor, yürüyüş, gezi, gibi aktiviteler, belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak 1 Haziran 2020 Pazartesi gününden itibaren tekrar hayata geçirilecek. Bu kapsamda Sivas'ta bulunan park ve bahçeler ile mesire ve piknik alanlarında incelemelerde bulunan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Belediye başkan yardımcısı Levent Olgun’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Paşabahçe piknik ve mesire alanında Park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Bilgin mesire alanlarının yarına yetiştirilmesi için park ve bahçeler müdürü Özel Açık’a talimat verdi.

 Burada vatandaşlarla hasbıhal eden Başkan Bilgin, vatandaşlarımızın daha nezih bir ortama kavuşturulması için belediye ekiplerinin yoğun çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Bilgin “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs sonrası normalleşme sürecinin ikinci adımını açıklayarak park ve bahçeler ile piknik ve mesire alanlarının 1 Haziran itibariyle kullanılmaya başlanacağını duyurdu. Bizlerde hemşerilerimize daha iyi hizmet verebilmek için tüm belediye ekiplerimizle onlara mesire ve piknik alanlarımızı hazırlıyoruz. Genelge kapsamında kapatılan piknik ve mesire alanlarımız 1 Haziran itibariyle hemşerilerimizin ziyaretlerine açık olacak. Hemşerilerimiz uzun bir süredir evlerindeler şehrimizin güzelliklerini göremediler özlediler. İnşallah yarınla birlikte özlenilen park ve bahçelerimiz, mesire alanlarımız hizmetlerine açılacak. Bu anlamda bizde belediye olarak üstümüze düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz.” dedi.

PİKNİK VE MESİRE ALANLARINDA MANGAL VE SEMAVER YAKILMAYACAK

 Başkan Bilgin, Sivaslı hemşerilerine bazı uyarılarda bulunarak “Tedbirler kapsamında vatandaşların kullanımına kapatılan park, bahçe, mesire ve ören yerleri, piknik alanları da tekrar açılıyor. İllerdeki veriler ve salgının yayılma durumuna göre vatandaşlar maske takarak ve sosyal mesafe kurallarına uyarak bu alanları kullanabilecek. Genelge kapsamında birazda daha sabırlı olmamız gerekecek. Özellikle mangal ve semaver yakılmaması konusunda uyarıda bulunmak istiyorum. Doğamızı korumaya devam edeceğiz. Çevremizi ve sağlığımızı korumaya devam edeceğiz. Temiz havanın tadını çıkaracağız. Bakanlığımızın önerdiği tedbirleri alarak park ve bahçelerimizi mesire alanlarımızı kullanma tekrar başlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

 


Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com