Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.
Tarih: 7.6.2018 04:23:26/ 2831okunma / 0yorum

Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.

/resimler/2018-6/7/0427563866216.jpg

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Hazian seçim çalışmaları kapsamında Sivas, Tokat, Yozgat, Amasya ve Adıyaman illerine yönelik, ´24 Haziran Yeni bir Doğuş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Neden Nasıl?´ konulu ilk bölge istişare toplantısına katıldı. Kara yolu ile kente gelen ve partililer tarafından karşılanan Bahçeli, bir süre otelde dinlendikten sonra, Taha Akgül Spor Salonu´nda düzenlenen toplantıya katıldı. Coşku ile karşılanan Bahçeli, partililere hitap etti. Yaklaşan Kadir Gecesi´ni ve Ramazan Bayramı´nı kutlayan Bahçeli, 4 Eylül 1919´da Sivas´ta toplanan tarihi Sivas Kongresi´nden örnekler verdi.

/resimler/2018-6/7/0428185741674.jpg

Türkiye´nin 24 Haziran´a da Sivas Kongresi benzeri bir süreçte gideceğini anlatan Bahçeli, "24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade, itibar ve iffeti oylanacaktır. Mandacılar tekrar işbaşındadır. Himaye arayanlar ileri atılmışlardır. 24 Haziran´da ya milli irade hakim olacak ya da zillet ittifakı hakim olacak, Türkiye kaybedecektir. Bunun başka yolu yoktur. CHP´nin seçim beyannamesi federasyona yeşil ışık, ´Kürdistan´a yaldızlı davetiyedir. İP ve HDP´nin seçim beyannameleri CHP´den farksız değildir. Bunlar Sivas Kongresi´nin karşısında filizlenen mandacı çürüklerdir. Türk milleti adı millet, aslı zillet olan ittifaka asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse hıyanet temize çıkacak Türkiye düşmanları rahat nefes alacaklardır. Dikkat ediniz. CHP, SP, DP, İP, HDP kaosa ´gel gel´ yapıyor, kriz ve kargaşa sinyali yakıyorlar. Türkiye´yi gerileterek düşürmek için el birliği, söz birliği, emel birliği içinde çalışıyorlar. Fitne ve dedikodu yayıyorlar, milli bekayla ilgili hiçbir kaygı taşımıyorlar. Sundukları, söyledikleri bir şey yok. Yaptıkları, yapacakları bir şey de yok. Ancak yalanları, dolanları, uyduruk lafları pek çok" diye konuştu.

/resimler/2018-6/7/0428380117028.jpg

´APOLETLERİNİ SÖKECEK MÜPTEZEL ANASINDAN DOĞMADI´

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik ´Apoletlerini sökeceğim´ sözüne de tepki gösteren Bahçeli şunları kaydetti:

"Zillet ittifakının cumhurbaşkanı adaylarına bakınız. Tam bir garabet, tam bir felaket. Birisi çıkıyor, ´Parlamenter sisteme geri döneceğiz´ diyor. Diğeri çıkıyor terörle mücadelede üstün başarılar imza atmış saygın bir generalin ´apoletlerini sökeceğim´ iddiasında bulunuyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Neymiş, Cumhurbaşkanını alkışlamış. Ne yapacaktı? Yuh mu çekecekti? Ültimatom mu verecekti, muhtıra mı verecekti? Protesto mu edecekti? Bu dil Kandil dilidir, bu ağız FETÖ ağzıdır. Köhne fikirler, paslanmış çivilere benzer. CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı gevşeyen akıl vidalarını söksün. İkinci Ordu Komutanı´nın hedef yapılması boşuna değildir. CHP Genel Başkanının ´Afrin´e girilmesin´ çağrısının ayaklar altına alan inanmış ve kahraman evlatlarımızın komutasını yapan kişi, değerli generalimizdir. Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır. İnce işçilikle apolet sökmenin hevesine kapılan, edep ve terbiye yoksunu siyasi duruşa büyük milletimiz haddini bildirecek karardadır."

´CUMHUR İTTİFAKI DEVAM ETMELİDİR, EDECEKTİR´

24 Haziran sonrası gelecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ülkenin geleceği için büyük önem taşıdığını ifade eden Bahçeli şöyle devam etti:

"Bize göre 24 Haziran yeni bir doğuştur, sistemsel arızalar, yeni hükümet sisteminde son bulacaktır. 24 Haziran´dan sonra en aza inecektir. Tüm sorunlara odaklanan bir hükümet sistemi tesis ve bina edilecektir.Cumhuriyetin 3´üncü evresine geçilmektedir. Beka sorunları göğüslenecektir. Birliğimize saldıran çevrelere karşılık verilecektir. 24 Haziran´dan sonraki 5 yıl boyunca, yeni sistem kurum ve kurallarıyla yerleşinceye kadar Cumhur İttifakı devam etmelidir ve bizim açımızdan da devam edecektir. Bunu politik malzeme yapanlar, 24 Haziran´dan sonra biteceğini iddia edenler, hayallerini gerçek gibi sunmaya çalışan siyasi hazımsızlardır. İttifak sağlam hesaplara bağlanmıştır. Konu vatandır, konu millettir, konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesabı yapamayız, siyasi çetele tutamayız, ne kazanır ve kaybeder derdinde olamayız. Türkiye için pusuya yatmış namertleri mahçup ve mağlup etme amacındayız."

/resimler/2018-6/7/0428573867384.jpg

´FIRAT´IN DOĞUSU ÇÖZÜM DEĞİLDİR´

Son günlerde yeniden gelen şehit haberlerinin herkesi hüzne boğduğunu ifade eden Bahçeli, Münbiç konusundaki olumlu gelişmelere rağmen, teröristlerin Fırat´ın doğusuna çekilmesinin yeterli olmadığını ifade ederek, "Menbiç konusundaki gelişmeler olumludur. Teröristlerin Fırat´ın doğusuna sürülmesi çözüm değildir. Terörist her yerde teröristtir. İnsanlığın yüz karası olan canilere, sınırlarımızda hayat hakkı tanınmamalıdır. Fırat´ın doğusuna alınmalarına izin verilmemeli, baştan aşağı yakılmalı, yok edilmelidirler. Terör örgütlerine barınma, silahlanma, tahkimat ve yaşama imkanı sunulmamalıdır" diye konuştu.

´MHP, YENİ SİSTEMİN PAYDAŞIDIR´

Cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bir kez daha yineleyen Bahçeli, "Bekamız için, beraberliğimiz için, birlik ve beraberliğimizin baki kalması için, selamet ve geleceğimiz için 24 Haziran´dan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi mutlaka kurulmalıdır. Türk milleti Cumhurbaşkanlığı sistemi ile bütün ağır sorunlarından kurtulacak, devlete ahenk gelecektir. Cumhur İttifakı, millet aklı, milli bekanın teminatı, bin yıllık kardeşliğin teminatı. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´dır" dedi.

Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası MHP´nin yeni bir toplum sözleşmesine ihtiyaç olduğunu hissederek bu adımı attığını, ülkenin beka sorunu yaşadığı bir dönemde parlamenter sistemi geri getirmek istemenin beyhude bir çabadan ibaret olacağını belirterek, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı sistemi gelecektir, gelecek bizimle birlikte gelecektir. MHP başından sonuna yeni hükümet sisteminin paydaşıdır. Hedefimiz, TBMM´de sayısal ve siyasal olarak güçlü bir MHP´nin varlığıdır. Hedefimiz TBMM´nin denge ve denetleme görevini yerine getirmektir. Partimizi küçültmeye, küçük göstermeye, eritmeye yönelik şerefsiz bir kumpasın, şerefsiz anketçileri ne söylerse söylesin, MHP sizin desteğiyle barajları aşa aşa geliyor. Bizden rahatsız olanlar, FETÖ, PKK´nın ekmeğine yağ süren onursuzlardır. Bizi çekemeyenler Müslüman Türk milletine düşman kesilenlerdir. Bundan 24 Haziran´a kadar konuşsunlar. Sonları yakındır, hesap vereceği günleri yakındır. MHP varsa Türkiye vardır, MHP varsa özgürlük ve demokrasi vardır."

/resimler/2018-6/7/0429217618049.jpg

AF, SEÇİM VAADİ OLDU

MHP Lideri Devlet Bahçeli´nin son günlerde sık sık gündeme getirdiği af isteği, seçim vaatleri arasında yer aldı. Bahçeli; teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri haricinde kader kurbanlarına af çıkarılması için çalışacaklarını anlattı. Bahçeli, MHP´nin seçim vaatlerini ise şöyle sıraladı:

"Halkın yüksek faiz sarmalından kurtarılması, esnaf ve sanatkârlara borçlanma hakkı tanınması, yük ve yolcu taşımacılığı yapan esnafa vergisiz akaryakıt, şoförlere yıpranma hakkı, çiftçilerin mazotundan vergilerin kaldırılması, sulamada kullanılan elektrikten KDV alınmaması, tohum ve gübre vergi dilimi düşürülmesi, işsiz aileye asgari ücretin yarısı kadar aile yardımı yapılması, gençlerin iş bulana kadar aile sigortasından yararlanması, üniversiteye giriş sınavının kaldırılması, emekli maaşlarında refah payının yükseltilmesi, kadınlara, kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, cezaların ağırlaştırılması ve dava açmada zaman aşımı kaldırılması, asgari ücretten vergi alınmaması, kadro alamayan taşeron işçiler ve 4B´lilerin kadroya alınması, atanamayan öğretmenler için kadro ihdas edilmesi."

/resimler/2018-6/7/0429405587209.jpg

Konuşmasının ardından Bahçeli´ye Sivas İl Teşkilatı tarafından Sivasspor forması ve 3 hilal işlemeli tablo hediye edildi.

Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
Kaynak: Gazete Şehir

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
Geçtiğimiz günlerde gazetemize ait www.gazetesehir.net adlı web adresinde başlattığımız “AK Parti İl Başkanı Kim Olsun?” başlıklı anketimizde en yüksek oyu alan isim Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş oldu. Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde de öne çıkan Deliktaş, ankete destek veren Sivaslılara teşekkür ederek, “Sivas´a hizmet etmek istiyorum. İyi bir il başkanı olarak derleyici, toparlayıcı, halkla iç içe, Sivas halkını kucaklayacak bir yönetim oluşturmak istiyorum” dedi.
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde bacağı kırılan ´Karabaş´ adlı Kangal köpeğini gözyaşları ile ekiplere teslim eden Münire Bulut (78), tedavisi tamamlanan can dostunu mutlulukla karşıladı.
“Gün beraberlik günü”
“Gün beraberlik günü”
Partide tartışma yaratan kurultay çağrısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Bugün yapılması gereken sağduyulu bir şekilde davranmaktır, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Gün beraberlik günüdür” dedi.
Sömestr karnesini düzelteceğiz
Sömestr karnesini düzelteceğiz
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Seçimlerin Sivas´a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bulut, vekil seçilen kişilere başarılar diledi. Sivaslıların 7 Haziran 2015´te gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti´yi uyardığını ifade eden Bulut, gerekli derslerin alınarak yerel seçimler öncesi adımların atılması gerektiğini söyledi. 24 Haziran´ı sömestr karnesi olarak nitelendiren Bulut, “Sömestrde zayıf aldık. AK Parti sömestrde zayıf aldı. Yılsonu karnesinde düzelteceğiz inşallah. Yılsonu ne zaman? Yerel seçimlerde. Necip milletimizin tekrardan takdirlerini alacağız inşallah ve 2019 Mart ayındaki seçimlerde tekrar gönüllere AK sevdalıları dolduracağız” dedi.
“Özel sektör olmalı”
“Özel sektör olmalı”
AK Parti´nin Sivas´ta önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Soluk, “Sivas´taki bu büyümenin taçlanmasının temelinde yatan kesinlikle özel sektörümüz olmalıdır. Eğer özel sektör bu büyümede öz sermayesini yatırıma, sanayiye dönüştürmezse buradan da bir yere varmamız mümkün değildir” dedi.
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
Sivas Adliyesi´ne giderek mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Hemşehrilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Bu mazbata tüm Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mazbatasını aldı.
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
SİVAS´ta, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin resmi olmayan sonuçları, sokaklara dökülen AK Parti´liler ve MHP´liler tarafından kutlandı.
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
SİVAS´ta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın oy kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanlığı adayları arasında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde AK Parti birinci oldu.
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarınki seçimlerde, hasta ve engelli seçmenler için ilk kez hayata geçirilecek uygulama hakkında bilgi vererek, "Bu seçimde diğer seçimlerden farklı bir uygulama başlattık. Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla, eğer hastaları varsa, oy kullanmaya gelemeyecek kadar da hastaysa, evde de oylarını kullanabilecekler" dedi.
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
Karabalçık köyünde, köy konağı hizmet ve kültür binasının temel atma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “AK Parti Milletvekili Habib Soluk´un dediği gibi olmayacak. Sivas´ımızı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmekten kurtaracağız” dedi.
“Özür dilemek zorunda”
“Özür dilemek zorunda”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk´u işaret ederek; “İktidarın milletvekili Sivaslılardan özür dilemek zorundadır. Ne demek Sivas Kayseri´nin mahallesi durumundadır demek? 16 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili aslında gerçeği özetlemiş, Sivas´a hiç bir şey kazandırmamış” dedi.
“Akıl kârı mı?”
“Akıl kârı mı?”
AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Saadet Partisi´nin (SP) Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu´nu eleştirdi. Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Karamollaoğlu´na isim vermeden yüklenen Yıldırım, "Birisi ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl kârı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
SİVAS´TA MUHALEFETE ÇATTI: BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayram namazını Sivas´ta, Ulu Cami´de vatandaşlarla birlikte kıldı.
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti´nin seçim vaatleriyle ilgili muhalefetin eleştirilerine, "Biz bazen vaatlerde bulunduğumuz zaman ´16 yılda niye yapmadılar´ cümlesi geliyor. 16 yılda yapma değil, sizin 80 yılda yapmadıklarınızın kat ve kat fazlasını yaptık" dedi.
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
SİVAS´ta ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Yaparsa yine AK Parti yapar. AK Parti´nin dışındaki insanlar yıkmak için geliyor, yakmak için geliyor, geriye dönmek için geliyor, Türkiye zaman kaybetsin diye geliyorlar" dedi.
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç birisi Türkiye´ye güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim” dedi.
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye´nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye´nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır" dedi.
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem ile birlikte hükümet kurulamama riskinin ortadan kalkacağını belirterek, "Sabahleyin oy vereceksiniz, sandıklar açıldığında akşam hükümeti kimin kurduğunu bileceksiniz" dedi.
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas il temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu milletin bütün mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı´mızı gümbür gümbür destekleyeceğinden şüphem yok” dedi.
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce Kayseri´de düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Yapı kayıt belgesiyle devlet vatandaşı ile kavgalı olmaz diyerek ayrıca ekonomik faydayı da göz önünde tutarak yapı kayıt belgesi uygulamasını getirdik. Bu uygulama cuma gününden itibaren başlıyor. Vatandaşlar bölge ve il müdürlüklerimize başvurarak veya e- devlet üzerinden bu belgeyi doldurabilir” dedi.
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugün burada bu iftarı yapabiliyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum.
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden CHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, “Sivas´a hizmet etmek için çalışıyoruz. İyi yapılanların yanında olup, yanlışı eleştiririz” dedi.
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 2. sıra milletvekili adayı Sinan Öztürk, “Bizim amacımız şu: Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz. Sivaslıların yüzü gülsün istiyoruz. Göçen insanlar Sivas´a geri gelsin istiyoruz” dedi.
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimleri sonrası ülkedeki güven ve istikrarın kurumsal hale geleceğini belirterek, ´´Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz´´ dedi.
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah nasip ederse daha etkin bir yönetimle önümüzdeki dönemde güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye´ye 24 Haziran´da hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

DOLAR
6.2287
EURO
7.3234
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Güneşli
Bugün
24 / 8 °C
Güneşli
Çarşamba
13 / 6 °C
Parçalı bulutlu
Perşembe
15 / 4 °C
Tek olan şey bölünme kabul etmez, gerçek tekdir.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi