Az zamanda çok iş yaptık

Sivas Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Mesut Dursun; “Kooperatif bu salgından dolayı randevulu sistemi geçmiş ama işlemleri geciktirmemiştir. Az zamanda çok iş yaptık. Esnaf ve sanatkarımızın finans konusunda yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Naci YILDIZ/ÖZEL HABER 

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Mesut Dursun; koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnaf ve sanatkarların desteklenmesi amacıyla “Esnaf Destek Paketi” kapsamında hayata geçirilen 25 bin lira ek limitli krediye ilişkin bilgiler verdi.  Sivas’ta 25 bin lira ek limitli krediye 22 Nisan itibariyle 996 kişinin müracaatta bulunduğunu belirten Dursun, 343 müracaatın Halkbankasına sevk edildiğini ve ödemelerin de devam ettiğini belirtti.

Salgın sürecinden olumsuz etkilenen esnafın  kredi taleplerinin karşılanması noktasında yoğun mesai harcadıklarını dile getiren Dursun, “Kısa zamanda çok iş yaptık” değerlendirmesinde bulundu.

VİRÜSE KARŞI KOOPERATİFE

GELENLERİN ATEŞİ ÖLÇÜLÜYOR

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak dünyada ve ülkemizde yaşanan koronavirüs salgınına karşı gereken tedbirleri aldıklarının altını çizen Dursun, kooperatife gelen vatandaşların ateşlerinin ölçüldüğünü ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildiğini kaydetti.

CUMARTESİ DE HİZMET VERİYORUZ

Dursun, “Mesai saati mefhumu gözetmeksizin esnaf ve sanatkarlarımıza cumartesi de dahil olmak üzere hizmetimiz devam etmektedir.  Bu salgın neticesinde hükümetimizin açıkladığı 25 bin liralık ek kredilerde 22.04.2020 tarihine kadar 996 müracaat olmuştur. Bu müracaatlardan 343 tanesi 25 bin liralık kredi olup Halkbankasına sevk edilmiştir, ödemeleri devam etmektedir. Bunun yanında esnaf ve sanatkarımızdan gelen talepler doğrultusunda 26 adet dosyamızı da yine bankaya normal işletme kredisi olarak sevk ettik. Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bu salgından dolayı randevulu sistemi geçmiş ama işlemleri geciktirmemiştir. Kısacası az zamanda çok iş yaptık. Her zaman, her daim olduğu gibi esnaf ve sanatkarımızın finans konusunda dün nasıl yanındaysak bugün daha hızlı şartlarda, daha hızlı bir şekilde yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz”  dedi.

EVRAK KONUSUNDA KOLAYLIK SAĞLANIYOR

25 bin lira ek limitli kredide evrak konusunda üyelere büyük kolaylık sağladıklarını dile getiren Dursun, “Evrak konusunda prosedürü tamamen kaldırdık. Üyelerimize, ‘Randevu zamanında buraya gelin’ diyoruz. Kimlik fotokopisi ve ikametgahıyla başvuruyorlar. En kısa sürede, en hızlı şekilde, hiçbir evrak istemeden sadece imzalar alınarak dosyaya konularak bankaya sevk ediliyor” diye konuştu.

“BİR AN ÖNCE İŞYERLERİNİN AÇILMASINI DİLİYORUZ”

Plasman konusunda hiçbir sıkıntının olmadığının altını çizen Dursun, “Esnaf ve sanatkarımız rahat olsun, hiçbir sıkıntıya girmesin. İnşallah bayram önüne kalmadan geri kalan dosyalarımızı da bir an önce Sayın Başkanımız Yüksel Demirgil ve yönetim kurulu ile birlikte hızlı bir şekilde sevk edeceğiz. Bu vesileyle Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak tüm İslam aleminin, Sivas halkının, Sivas esnaf ve sanatkarının Ramazan ayının    hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Bir an önce işyerlerinin açılmasını Rabbimizden diliyoruz. Herkese ama herkese sağlık diliyoruz. İşin başı sağlık diyoruz”  açıklamasında bulundu.

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: zamanda yaptık


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta