Anneler Günü çiçeklerini telefonla sipariş verdiler

Sivas’ta sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı çiçekçilere gelemeyen vatandaşlar, Anneler Günü için telefonla arayarak çiçek siparişi verdi

Sivas’ta sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı çiçekçilere gelemeyen vatandaşlar, Anneler Günü için telefonla arayarak çiçek sipariş etti.
Dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü salgını esnafların işlerini olumsuz yönde etkiledi. Bu kapsamda çiçekçiler dükkanlarını kapatmasa da satışları oldukça düştü. Sivas’ta Anneler Günü'nün gelmesiyle çiçek satışlarında artış gözlendi. Korona virüsü salgını dolayısıyla zor günler geçiren çiçekçilerin işlerinde, Anneler Günü'nün gelmesiyle artış yaşandı. Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı evlerinden çıkamayan vatandaşlar ise çiçekçileri arayarak sipariş verdi.
Kent merkezi Kepenek Caddesince çiçekçilik yapan Ahmet Dilmer, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladığını belirterek, "Virüsten dolayı işlerimiz bayağı bir düşüktü. Ama bugün anneler günü olduğu için biraz canlılık var. Ama tabi ki her seneki anneler gününün yerini tutmuyor. Yine de şükür diyelim, çok şükür. Çiçeklerde de bayağı bir sıkıntı çektik bu sene getirelim mi, getirmeyelim mi? İthal çiçek girmedi. Yerlilerden de biraz sıkıntı oldu tabi ama çok şükür’’ dedi. 65 yaş altı ve 20 yaş üstü vatandaşların genellikle telefonla sipariş verdiğini belirten Dilmer, dışarı çıkıp alan vatandaşlarında olduğunu dile getirdi.


Anneler günü için çiçek alan bir vatandaş ise, “Ben kendi annemi kaybettim ama ben de kardeşim ve yengeme alıyorum anneler günü için. Herkesin anneler günü kutlu olsun’’ dedi.

Haber Kaynak : İHA


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta