“Akıl kârı mı?”
AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Saadet Partisi´nin (SP) Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu´nu eleştirdi. Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Karamollaoğlu´na isim vermeden yüklenen Yıldırım, "Birisi ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl kârı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.
Tarih: 18.6.2018 21:36:21/ 292okunma / 0yorum

Başbakan Binali Yıldırım, 24 Haziran´da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında Sivaslılara hitap etti. AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen mitingde konuşan Yıldırım, muhalefeti eleştirdi.

Başbakan Yıldırım, platforma eşi Semiha Yıldırım ile birlikte çıktı. Damatlık ve gelinlik ile mitinge gelen Usame-Nurgül Acıpınar çiftiyle birlikte Sivaslıları selamlayarak bayramlarını kutladı. 
Sivas´ın tarihi şanla şerefle yazdığı şehir olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, "Sivas, 1936´da, Türkiye´nin ilk yerli uçağını üreterek, ülkemizin ufkunu açan Nuri Demirağ´ın şehridir. O günkü CHP zihniyeti uçak fabrikasını kapattı. Nuri Demirağ, 8 uçağı yurt dışına satmıştı, batırdı fabrikasını kapattılar. Şimdi CHP´nin adayı da aynı şeyi söylüyor. AK Parti ne yaptıysa ´yıkacağım´ diyor. Yiğidolar, gün bugündür. Bunlara gününü göstermeye var mısınız ? Bunlara sandıkta hak ettikleri dersi verecek misiniz" dedi.

/resimler/2018-6/18/2137412407292.jpg

“YENİ BİR DEĞİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Sivas´ın ömrünü Türkiye davasına adamış Muhsin Yazıcıoğlu´nun memleketi olduğunu, milli mücadele kararının verildiği şehir olduğunu hatırlatan Yıldırım, 4 Eylül 1919 tarihli Sivas Kongresi´nde delegelerin milli iradeyi hakim kılmayı esas aldıklarını hatırlatarak, "Bizi gezdiren de aynı ruhtur. Kuvayı Milliye ruhudur. Dün ecdadımız Kuvayı Milliye ruhuyla Türkiye Cumhuriyeti´ne giden yolu açtı, istiklalimizi, bağımsızlığımızı kazandık. Bugün de millet olarak biz istikbalimizi kurtaracak yeni bir değişimi gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

´AK PARTİ TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYDU´

15 Temmuz´da Türkiye´nin varlığına kasteden FETÖ´ye karşı 81 milyon vatandaşın bir ve beraber olduğunu, o gece ay yıldızlı bayrağın inmediğini, ezanların dinmediğini ifade eden Yıldırım şöyle konuştu: 
"Alçak FETÖ´cülere gereken dersi verdik. Siz de bu meydandaydınız. Siz de Cumhurbaşkanınıza, Başbakanınıza, hükümete sahip çıktınız. Sağ olun, var olun. 24 Haziran´da inşallah bir kere daha ülkemiz ve geleceğimize sahip çıkacaksınız. Cumhur İttifakı karşısında saf tutanların halini görüyorsunuz. Bu ülkenin, bu milletin yararına hiç bir iş yapmışlar mı? Hiç bir hayır sözleri var mı? Memleketin hiç bir yerinde ´biz de şunu yaptık, şu eserimiz var´ diyebilirler mi? Diyemezler, çünkü yaptıkları bir şey yok. Bunlar yıllarca laf üstüne laf yaptı. AK Parti yıllarca taş üstüne taş koydu. Dağ gibi sorunları dağ gibi hizmetlere dönüştürdük. Sorunları, torunlara bırakmadık. Bunların Sivas´ta bir dikili ağaçları var mı? Kanal İstanbul yapılacak, ´yaptırmayız´, nükleer santral yapılacak, ´yaptırmayız´ diyorlar. ´Yerli otomobile ne gerek var´ diyorlar. Size ne gerek var. 24 Haziran´da ´size de gerek yok´ diyip, mührü vurup, bunları yolcu ediyor muyuz. Bugüne kadar memlekete hayrı dokunmayanlara Yiğidolar geçit verir mi?"

´BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN´

AK Parti döneminde yapılan hizmetlerden bahseden Binali Yıldırım, buna karşın muhalefetin ülkeye hizmet dertleri olmadığını savunarak şöyle devam etti:
"Adayların durumu evlere şenlik. Ağızlarından yapmak, üretmek, planlamak diye güzel bir söz duyduğumuz? Yok. AK Parti 16 yıldır gece gündüz demeden, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ülkeye hizmet ediyor. Bugüne kadar Türkiye´ye 284 bin derslik yaptık. 1245 yeni hastane yaptık. 817 bin toplu konut yaptık. Peki bu yıkım ekibine soruyorum. Siz ne yaptınız? Bunları yıkacak mısınız? Bu yıkım ekibine hak ettikleri cevabı verecek miyiz? 585 bin yeni öğretmen atadık. Siz gelince bunları işten mi çıkaracaksınız? 131 yeni üniversite açtık. Sivas´a ikinci üniversite sözü verdik. Açtık mı? Bilim Teknoloji Üniversitesi Sivas´ımıza hayırlı olsun. Vatandaşımıza hızlı internet getirdik. 20 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Ey ahmaklar, bölücüler, PKK´lılar FETÖ´cüler, DEAŞ´çılar, aklınızı başınızı alın. Yolları böleriz de Türkiye´yi böldürtmeyiz. Hızlı treni hayal olmaktan gerçeğe dönüştürdük. İşte Sivas´ın da hızlı treni yaklaşıyor. 2019´da İnşallah Sivas´tan Ankara´ya hızlı trenler gideceksiniz. Bunları da kara trene bindirelim, tıngır mıngır gitsinler. Tamam mı."

´HIZLI TRENE KARŞI ÇIKMAK AKIL KARI MI´

Yıldırım, Sivas mitingi sırasında, hızlı trenin daha hızlı göçe neden olacağı açıklamasında bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu´nu de isim vermeden eleştirerek, "Birisi diyor ki ´Hızlı tren Sivas´a iyi değil, niye yapılıyor´ diyor. Bir de kendisi Sivaslı. Hızlı trene karşı çıkmak akıl karı mıdır? Allah ıslah etsin, Allah yardım etsin. Ne diyeyim" dedi.

/resimler/2018-6/18/2138009751459.jpg

“TÜRKİYE 3 KAT BÜYÜDÜ”

AK Parti´nin 15 yılda bütün illere doğalgaz getirdiğini ifade eden Yıldırım şöyle devam etti:
"Peki siz ne yaptınız bu ülkeye, onu soruyorum. Hangi hizmetiniz var? AK Parti ihracatı 36 milyar dolardan ,162 milyar dolara çıkarttı. Türkiye 3 kat büyüdü. Siz ne yaptınız? Neyi vaat ediyorsunuz? Marmaray ile iki kıtayı deniz altından birleştirdik. Ecdadımız Fatih, gemileri karadan yüzdürdü, onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım ve arkadaşları tren ve arabaları denizin altından geçirdi. Bize yakışan da budur. Ecdadın torunlarına yakışan da budur."

Türk milletinin boş söze kulak asmayacak kadar basiretli olduğunu dile getiren Yıldırım, "24 Haziran´da yıkım ekibine ´dur´ demeye var mısınız? Türkiye´nin kalkınmasından gocunanlara hak ettiği cevabı verecek misiniz? Türkiye´yi her fırsatta dışarıdakilere, yabancılara şikayet edenlere hak ettikleri cevabı verecek misiniz? Türkiye sevdalısı Erdoğan´ı Sivas´tan rekor oyla Cumhurbaşkanı seçecek miyiz? Bu arada hemşehrinizi de unutmayın. Cumhur ittifakını güçlü bir şekilde meclise gönderecek miyiz? ´Yaparsa AK Parti yapar´ diyecek miyiz? Aydınlık yarınlara emin adımlarla ilerleyecek miyiz" diye konuştu. 

“GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLSUN”

Kente yapılan hizmetleri de anlatan Binali Yıldırım, 16 yılda 27 katrilyon yatırım yapıldığını, şehrin ihracatının 8.5 milyon dolardan 93 milyon dolara çıktığını söyledi. 80 yılda yapılan okul sayısının yarısından fazlasını 15 yılda yaptıklarını belirten Yıldırım, ikinci üniversitenin kurulduğunu hatırlattı.
Yıldırım, konuşmasının sonunda ise Haziran ayında 2 bayram yaşadıklarını belirterek, "Birincisi, oruçlarımızı tuttuk, mükafatını aldık, Ramazan bayramını hep birlikte kutladık. İkinci bayram 24 Haziran seçim zafer bayramıdır. Bayramımız mübarek olsun. Geleceğimiz aydınlık olsun. Bugün bizi ihya ettiniz, mutlu ettiniz. Allah sizi de mutlu etsin. Bahtınız açık olsun" dedi.

Miting sonunda milletvekili adayları ile birlikte partilileri selamlayan Başbakan Binali Yıldırım ardından Sivas Belediyesi´ni ziyaret etti.
Kaynak: DHA

Anahtar Kelimeler: Akıl
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
SİYASETİN NABZI GAZETE ŞEHİR´DE ATIYOR
Geçtiğimiz günlerde gazetemize ait www.gazetesehir.net adlı web adresinde başlattığımız “AK Parti İl Başkanı Kim Olsun?” başlıklı anketimizde en yüksek oyu alan isim Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneği Başkanı Taner Deliktaş oldu. Cumartesi günü gerçekleştirilen temayülde de öne çıkan Deliktaş, ankete destek veren Sivaslılara teşekkür ederek, “Sivas´a hizmet etmek istiyorum. İyi bir il başkanı olarak derleyici, toparlayıcı, halkla iç içe, Sivas halkını kucaklayacak bir yönetim oluşturmak istiyorum” dedi.
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
Gözyaşlarıyla tedaviye gönderdiği köpeğini mutlulukla karşıladı
SİVAS´ın Suşehri ilçesinde bacağı kırılan ´Karabaş´ adlı Kangal köpeğini gözyaşları ile ekiplere teslim eden Münire Bulut (78), tedavisi tamamlanan can dostunu mutlulukla karşıladı.
“Gün beraberlik günü”
“Gün beraberlik günü”
Partide tartışma yaratan kurultay çağrısıyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Bugün yapılması gereken sağduyulu bir şekilde davranmaktır, partimizi kamuoyunda tartıştırmadan yerel seçimlere taşıyacak bir olgunluk içinde davranmaktır. Gün beraberlik günüdür” dedi.
Sömestr karnesini düzelteceğiz
Sömestr karnesini düzelteceğiz
15 Temmuz Gaziler Platformu Başkanı ve Sivas Ulaş Dernekler Federasyonu (SUDEF) Başkanı Erol Bulut, 24 Haziran´da gerçekleştirilen seçimlere ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Seçimlerin Sivas´a ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bulut, vekil seçilen kişilere başarılar diledi. Sivaslıların 7 Haziran 2015´te gerçekleştirilen seçimlerde olduğu gibi 24 Haziran seçimlerinde de AK Parti´yi uyardığını ifade eden Bulut, gerekli derslerin alınarak yerel seçimler öncesi adımların atılması gerektiğini söyledi. 24 Haziran´ı sömestr karnesi olarak nitelendiren Bulut, “Sömestrde zayıf aldık. AK Parti sömestrde zayıf aldı. Yılsonu karnesinde düzelteceğiz inşallah. Yılsonu ne zaman? Yerel seçimlerde. Necip milletimizin tekrardan takdirlerini alacağız inşallah ve 2019 Mart ayındaki seçimlerde tekrar gönüllere AK sevdalıları dolduracağız” dedi.
“Özel sektör olmalı”
“Özel sektör olmalı”
AK Parti´nin Sivas´ta önemli yatırımlara imza attığını dile getiren Soluk, “Sivas´taki bu büyümenin taçlanmasının temelinde yatan kesinlikle özel sektörümüz olmalıdır. Eğer özel sektör bu büyümede öz sermayesini yatırıma, sanayiye dönüştürmezse buradan da bir yere varmamız mümkün değildir” dedi.
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
“Hizmet için mücadele edeceğiz”
Sivas Adliyesi´ne giderek mazbatasını alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Hemşehrilerimize hizmet etmek için mücadele edeceğiz. Bu mazbata tüm Cumhuriyet Halk Partililerindir” dedi.
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MHP milletvekili Özyürek, mazbatasını aldı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, mazbatasını aldı.
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
Sivas´ta AK Parti´liler ve MHP´liler sokaklara döküldü
SİVAS´ta, cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin resmi olmayan sonuçları, sokaklara dökülen AK Parti´liler ve MHP´liler tarafından kutlandı.
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
İsmet Yılmaz´ın sandığından AK Parti ve Erdoğan birinci çıktı
SİVAS´ta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın oy kullandığı sandıkta, cumhurbaşkanlığı adayları arasında Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili seçimlerinde AK Parti birinci oldu.
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
Bakan Yılmaz: Hasta ve engelliler evde oy kullanabilecek
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yarınki seçimlerde, hasta ve engelli seçmenler için ilk kez hayata geçirilecek uygulama hakkında bilgi vererek, "Bu seçimde diğer seçimlerden farklı bir uygulama başlattık. Seçim kurullarına müracaat etmeleri kaydıyla, eğer hastaları varsa, oy kullanmaya gelemeyecek kadar da hastaysa, evde de oylarını kullanabilecekler" dedi.
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
“Katılımcı demokrasinin çıtasını yükselteceğiz”
Karabalçık köyünde, köy konağı hizmet ve kültür binasının temel atma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
“Sivas´ımızı kurtaracağız”
Gazetemizi ziyaret eden Saadet Partisi (SP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Dursun Coşar, “AK Parti Milletvekili Habib Soluk´un dediği gibi olmayacak. Sivas´ımızı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmekten kurtaracağız” dedi.
“Özür dilemek zorunda”
“Özür dilemek zorunda”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk´u işaret ederek; “İktidarın milletvekili Sivaslılardan özür dilemek zorundadır. Ne demek Sivas Kayseri´nin mahallesi durumundadır demek? 16 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili aslında gerçeği özetlemiş, Sivas´a hiç bir şey kazandırmamış” dedi.
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
Başbakan Yıldırım: Yapmak için değil, yıkmak için destek istiyorlar
SİVAS´TA MUHALEFETE ÇATTI: BUNLARI KARA TRENE BİNDİRİN
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
Bakan Yılmaz, bayram namazını Ulu Cami´de kıldı
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayram namazını Sivas´ta, Ulu Cami´de vatandaşlarla birlikte kıldı.
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
Meral Akşener: Erdoğan´ın beka sorunu var
SİVAS´ta düzenlenen mitingde konuşan İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, "Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin sorumlusu Sayın Erdoğan´dır. Şimdi diyor ki ülkenin beka sorunu varmış. Hadi oradan. Beka sorunu yaratan sensin. Senin kendinin beka sorunu var" dedi.
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
Bakan Yılmaz: 80 yılda yapmadıklarını yaptık
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ak Parti´nin seçim vaatleriyle ilgili muhalefetin eleştirilerine, "Biz bazen vaatlerde bulunduğumuz zaman ´16 yılda niye yapmadılar´ cümlesi geliyor. 16 yılda yapma değil, sizin 80 yılda yapmadıklarınızın kat ve kat fazlasını yaptık" dedi.
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
İsmet Yılmaz: AK Parti dışındakiler yıkmak için geliyor
SİVAS´ta ziyaretlerde bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, "Yaparsa yine AK Parti yapar. AK Parti´nin dışındaki insanlar yıkmak için geliyor, yakmak için geliyor, geriye dönmek için geliyor, Türkiye zaman kaybetsin diye geliyorlar" dedi.
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
Bakan Yılmaz: Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oy, kayıp olur
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Tayyip Erdoğan dışında vereceğiniz oyların hiç birisi Türkiye´ye güçlü bir yönetimi, güçlü lideri getirmez. Vereceğiniz her oy kayıp olur, bunu çok açık net şekilde söyleyeyim” dedi.
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
Bakan Yılmaz: Türkiye´nin güçlü yönetim, güçlü parlamentoya ihtiyacı var
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Zor bir dönemden geçiyoruz. Zor dönemde Türkiye´nin güçlü bir yönetime, güçlü bir parlamentoya ihtiyacı var. İnşallah bunu hep birlikte sağlarsak, Türkiye´nin yarını bugünden daha aydınlık olacaktır" dedi.
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
Bakan Yılmaz: Sabah oy vereceksiniz, akşama hükümet kurulacak
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yeni sistem ile birlikte hükümet kurulamama riskinin ortadan kalkacağını belirterek, "Sabahleyin oy vereceksiniz, sandıklar açıldığında akşam hükümeti kimin kurduğunu bileceksiniz" dedi.
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
Bahçeli: Apolet sökecek müptezel anasından doğmadı
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimleri kapsamında ilk bölgesel toplantısını yaptığı Sivas´ta, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin, Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik "Apoletlerini sökeceğim" sözüne tepki gösterdi. Bahçeli, "Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır" dedi.
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Erdoğan: Bu millet Cumhurbaşkanı´mızı destekleyecek
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas il temsilciliği düzenlenen törenle açıldı. Törende konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “Bu milletin bütün mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanı´mızı gümbür gümbür destekleyeceğinden şüphem yok” dedi.
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce Kayseri´de düzenlenen "Yerel Medya Buluşmaları" toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Yapı kayıt belgesiyle devlet vatandaşı ile kavgalı olmaz diyerek ayrıca ekonomik faydayı da göz önünde tutarak yapı kayıt belgesi uygulamasını getirdik. Bu uygulama cuma gününden itibaren başlıyor. Vatandaşlar bölge ve il müdürlüklerimize başvurarak veya e- devlet üzerinden bu belgeyi doldurabilir” dedi.
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Bakan Yılmaz; “Şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz”
Şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen iftar programında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bugün burada bu iftarı yapabiliyorsak, başımız dik, alnımız açık, ay yıldızlı bayrağın altında rahatça dolaşabiliyorsak bunları şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
“TÜM KARDEŞLERİMİZİN VEKİLİ OLACAĞIM”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin Gazete Şehir´e özel açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmalarının son sürat devam ettiğini ifade eden Karasu, “Adaylığımızın açıklandığı tarihten itibaren farklı kesimlerden çok olumlu tepkiler alıyorum.
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
“Sivas´a hizmet için çalışıyoruz”
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden CHP Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, “Sivas´a hizmet etmek için çalışıyoruz. İyi yapılanların yanında olup, yanlışı eleştiririz” dedi.
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
“Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas 2. sıra milletvekili adayı Sinan Öztürk, “Bizim amacımız şu: Güler yüzlü bir Sivas istiyoruz. Sivaslıların yüzü gülsün istiyoruz. Göçen insanlar Sivas´a geri gelsin istiyoruz” dedi.
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
Bakan Yılmaz: Hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimleri sonrası ülkedeki güven ve istikrarın kurumsal hale geleceğini belirterek, ´´Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz´´ dedi.
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
İsmet Yılmaz: 24 Haziran´da güçlü Türkiye için karar vereceğiz
MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Allah nasip ederse daha etkin bir yönetimle önümüzdeki dönemde güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye´ye 24 Haziran´da hep birlikte karar vereceğiz" dedi.

DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Sivas
Fırtına
Bugün
18 / 6 °C
Sağanak
Pazar
15 / 8 °C
Fırtına
Pazartesi
15 / 7 °C
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi