“Zaferin onurunu kutluyoruz”

SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü’nü kutlamanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi  nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Köksal, Çanakkale Savaşı’nda kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bir milletin omuz omuza vererek üstlendiği büyük mücadelenin dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Çanakkale Savaşı’nın tarihine altın harflerle yazılan bir zafer olduğunu belirten Köksal, “Verdiği yüz binlerce şehide rağmen düşmana geçit vermeyerek dünyada benzeri bulunmayan bir destan yazmıştır. 18 Mart’ta kazanılan zaferle başlayıp Cumhuriyet'le taçlandırılan eşsiz mücadelelerde taşıdıkları yüksek ruhla yüce Türk ulusunun bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna şehit olan vatan evlatlarının günüdür. Çanakkale Zaferi,  dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk ulusunun belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu bir zafer olmuştur. Türkü, kürdü, lazı , çerkezi, Arabı ile bütün olarak vatan topraklarının savunulmasında tek yürek olan Türk milleti Çanakkale’de insanlık tarihinin en büyük destanını yazmıştır” dedi.

 “Çanakkale Zaferi, ülke topraklarımızı işgal ve Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen, üstün silah gücüne sahip devletlere karşı, kazanılmış, tarihe altın harflerle yazılan büyük bir zaferdir” ifadelerini kullanan Köksal, “Bu zaferle birlikte ülke topraklarının kolay kolay alınamayacağı ve Çanakkale’nin geçilemeyeceği bir kez daha ispatlanmıştır. Tarihe altın harflerle adlarını yazdıran şehitlerimiz, sonsuza kadar yüreklerimizdeki yerlerini koruyacaklardır. Çanakkale Zaferinin, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk ulusunun neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Günü’nü kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere   anlamlı destanı yazan ve ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanımızı canından aziz bilen tüm  şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: “Zaferin onurunu kutluyoruz”


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.