Yıldız; Buğday Tohumu Dağıtı

Korona virüs (COVİD-19) ile Etkin Mücadele Kapsamında Buğday Tohumu Dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığımızın başlattığı ve 21 ilde üreticilerimize %75 hibe ile dağıtılacak olan yazlık ekim yapılabilecek alanlarda ekilişlerin kesintiye uğramaması  adına “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi” uygulanmaya başlanmıştır. Korona virüs ile ülke olarak hep birlikte mücadele ettiğimiz bugünlerde, üretimin ve sürdürülebilir tarımın önemi bir kez daha anlaşılmıştır. Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak üretimi artırmak adına çalışmalarımıza hız verildi.

Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi kapsamında sekiz ilçemizde yazlık buğday tohumu dağıtılmaya başlanmıştır. İl Müdürü Seyit Yıldız, tohum dağıtımı yapılan Zara ve Altınyayla İlçemizde dağıtım çalışmalarını yerinde takip etti.

 COVİT19 salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvencesini sağlamanın önümüzdeki dönem için büyük önem taşıdığının altını çizen İl Müdürü Seyit YILDIZ; Tarım ve Orman Bakanlığının Pandemi niteliği kazanan Korona virüsle (COVİD-19) etkin mücadelesi kapsamında boş tarım alanları, nadas alanları ve bazı boş hazine alanlarında üretimin artarak sürdürülebilmesi maksadıyla ‘Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında Sivas iline 250.000 kg buğday tohumluğu tahsis etmiştir. İlimize tahsis edilen Ceyhan 99 çeşidi tohumluğu çiftçimize %75 destekle dağıtılmaya başlanmıştır. Tüm halkımızın içi rahat olsun; tarım ve hayvancılık sektöründe ara vermeden çalışmalarımız devam ediyor. Üretimimiz durmayacak ve artarak devam edecektir.

Akıncılar 10.000 kg, Altınyayla 68.000 kg, Gölova 10.000 kg, İmranlı 30.000 kg, Kangal 20.000 kg, Koyulhisar 36.000 kg, Suşehri 2.000 kg, Zara 74.000 kg olmak üzere sekiz ilçemize toplam 250.000 kg tohum dağıtımı gerçekleştirilecektir.

İl Özel İdaremize ve DSİ 19. Bölge Müdürlüğümüze Şanlıurfa Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nden getirilen tohumluklarda hem personel hem de nakliye araçları konusunda yardımlarından dolayı teşekkür ederiz. Bu süreci birlikte çalışarak en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyorum. %75 hibe ile dağıtılan tohumluklarımızın İlimiz tarımına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Yıldız; Buğday Tohumu Dağıtı


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.