“Unutmamaları gereken bir derstir”

Vali Salih Ayhan, “Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerinde plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir” dedi.

Vali Salih Ayhan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ayhan mesajında, “Bugün, mazisi insanlık tarihi ile başlayan milletimizin, üzerinde yaşadığı toprakları vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme, bağımsızlık, insanlık ve barış ideali uğruna verdikleri mücadelenin, Çanakkale’de ete ve kemiğe büründüğü bir zaferin yıl dönümünü hep birlikte, milletçe yâd etmenin heyecan ve gururunu yaşıyoruz” dedi.

Çanakkale gururunun arkasında “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe yazdıran kahraman Mehmetçiğin destansı hikâyesinin olduğunu belirten Ayhan, “Çanakkale, bir diriliş cehdidir, üzerinde türlü oyunlar oynanan bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun adıdır. Yokluklar içindeki bir milletin çağın en güçlü devlet ve silahlarına topyekûn direnişini sergileyen Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerinde plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Bu ders, şanlı Türk ordusunun vatanımızın bekası, güvenliği ve geleceği için sınır ötesindeki terör yuvalarına karşı başlatmış olduğu harekât, şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimiz, sivillere gösterdikleri hassasiyetle savaşın da bir ahlakı olduğunu tüm dünyaya yeniden öğretmesidir.  Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümünü kutluyor,  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum” diye konuştu. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: “Unutmamaları gereken derstir”


200 sürekli işçi alınacak

ESTAŞ-üniversite iş birliği meyvelerini verdi

Ankara ile Sivas arasını 2 saate indirecek dev proje hız kesmiyor

Vali Ayhan, dur durak bilmiyor

Vali Ayhan, pide ustası oldu

Sulama kanalından çıkan kurt yavruları şaşkınlık yaşattı

Kısıtlamaya hiçe sayarak trafiğe çıkan alkollü sürücüye ceza yağdı

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta