TENEKECİ ESNAFINA "ÇELİK" BAŞKAN

Sivas Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Hamdi Çelik güven tazeledi.

Sivas Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odasının  olağan genel kurulu yapıldı. İki liste ile gidilen genel kurulda  mevcut başkan Hamdi Çelik oyların çoğunluğun alarak bir kez daha başkan seçildi.

Şelale Düğün Salonunda gerçekleştirilen genel kurulun Divan Başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan Köksal, iki adaya da başarılar diledikten sonra esnafın durumu hakkında bilgi verdi. 2021 yılının esnaf açısından iyi geçmediğini vurgulayan Köksal, esnafın kur artışı nedeniyle sıkıntı yaşadığını ifade etti. Köksal; esnafın giderlerini karşılayamadığını ifade ederek, faizsiz can suyu kredisine ihtiyaç olduğunu, bu konuda girişimlerde bulunduklarını belirtti.

Esnaf ve sanatkarların sorunlarıyla da yakından ilgilendiklerini vurgulayan Köksal, ziyaretlerde ve üst kuruluşun toplantılarında sürekli esnafın sorunlarını gündeme getirdiklerini de sözlerine ekledi.

Yönetim kurulu, denetim kurulu ve faaliyet raporları okunduktan sonra ibra edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde ise ikinci dönem için başkanlığa tekrar aday olan Hamdi Çelik bir konuşma yaparak, bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten sonra tekrar seçilmesi halinde esnafın hizmetine devam edeceğini ifade etti.

Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odası daha önceki dönem başkanı ve aynı zamanda oda başkanlığına aday olan Ömer Işık ise üyelere yapacağı hizmetler hakkında bilgi verdi.

İki liste ile gidilen genel kurulda mevcut başkan Hamdi Çelik, 196 oy alarak ikinci kez Tenekeciler ve Madeni İşler Esnaf Odasının Başkanlığa seçilirken, diğer aday Ömer Işık ise 79 oy aldı.

Genel Kurula Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun, Demirciler Esnaf Odası Başkanı Harun Koç ve bazı odaların başkan adayları da katıldı.

 


Anahtar Kelimeler: TENEKECİ ESNAFINA "ÇELİK" BAŞKAN