SİVAS HER YERDE ÖNCÜ OLUYOR

Vali Salih Ayhan’ın kamu, kurum ve kuruluşları ile vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü harekete geçerek kan bağışında bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle, Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas’ta da kan bağışı stoklarında ciddi oranda azalma oldu. Bu sebeple, Kızılay Şube Başkanlığına Sivas eğitim camiasından büyük destek geldi.

Vali Salih Ayhan’ın kamu, kurum ve kuruluşları ile vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etmesinin ardından harekete geçen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Bilgimiz Zihinlere, Kanımız Bedenlere Hayat Versin İstiyoruz” sloganıyla Türk Kızılayı’nı bu zor dönemde yalnız bırakmadı.

Vali Salih Ayhan, beraberindeki Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz ile birlikte Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar nezaretinde Kızılay’ı ziyaret ederek, kan bağışında bulunan öğretmenlere ve Milli Eğitim İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’ya teşekkür etti. 

“SİVAS HER YERDE ÖNCÜ OLUYOR”

Vali Salih Ayhan yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde Kızılay Şube Başkanlığını ziyaret ettiklerini anımsatarak , “Ziyaretimizde Kızılay Şube Başkanı Mutafa Sarılar, koronavirüs salgını nedeniyle kan stoklarında azalma olduğunu,  bu noktada kan bağışı yapılması için vatandaşlardan destek beklediğini ifade etmişti. Bizler de Kızılay’ın bu talebi üzerine hem vatandaşlarımızdan hem de kamu, kurum ve kuruluşlarından kan bağışında bulunmalarını istedik. Kan stoklarımızda ciddi manada azalma var, salgın süresince kan bağışının çok anlamlı olacağını ifade ettik. Kamu kuruluşlarımız her zaman destek oluyor. Bu kapsamda, çağrımıza karşılık veren çok sayıda öğretmenimiz de Kızılay’a gelerek kan bağışında bulundular.  Sivas her zaman, her yerde öncü oluyor. Vatandaşlarımıza ve eğitim camiasına Kızılay’a verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“STOKLARIMIZIN AZALMASI RİSK”

Kan bağışlarının ülkemizin zor dönemden geçtiği salgınla mücadelede çok anlamlı olduğuna dikkat çeken Vali Ayhan, “Afetlerde ve buna benzer olaylarda kan stoklarımızın yeteri miktarda fazla olması gerekiyor. Stoklarımızın azalması risktir, bu riski el ele vererek bertaraf edelim. Bu sebeple, kurumlarımız, belli periyotlarla Kızılay’a gelerek kan bağışında bulunmaya devam edecekler. Bu 2 aylık süreçteki kan bağışı eksikliğimizi tamamlayacağız. Tüm Sivas halkından ülkemizin yüz akı olan, dünyanın her köşesinde düşeni kaldıran, mazlumun yanında olan, sofralara bereketli kılan Kızılay’a desteklerini bekliyorum” diye konuştu.

“KIZILAY’IMIZI YALNIZ BIRAKMAYALIM”

Kan bağışı programına katılan Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz da Sivasspor taraftarından Kızılay’a kan bağışına destek vermeleri konusunda çağrıda bulundu. Otyakmaz, “Kan bağışına en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde Kızılay’ımızı yalnız bırakmayalım” çağrısında bulundu.

“MİLLİ EĞİTİM CAMİAMIZ ÇAĞRILARIMIZA KAYITSIZ KALMADI”

Kızılay Sivas Şube Başkanı Mustafa Sarılar da, Vali Salih Ayhan başta olmak üzere kamu, kurum ve kuruluşlarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Milli Eğitim camiamız bu zor dönemde çağrılarımıza kayıtsız kalmayarak örnek bir davranış sergiledi” ifadelerini  kullandı.

“KAN STOKUMUZ 14 BİN CİVARINDA”

Kan stokları hakkında da bilgi veren Başkan Sarılar, salgın öncesi ülke geneli kan stoklarının günlük 100 bin civarında olduğunu hatırlatarak, “Kan stokumuz şimdi 14 bin civarında. Bu rakam Kızılay için tehlikeli bir sınırdır. Bu sınırı aşmamız için vatandaşlarımızın geçmişte olduğu gibi bu dönemde de kan bağışında bulunmalarını istiyoruz” açıklamasında bulundu. /Sultan Şehir/

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: SİVAS YERDE OLUYOR


Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Yok olan tarih yeniden canlandı, açık hava müzesi olacak

Bozkırın ortasındaki saklı Cennet ‘Yıldız Şelalesi’

Kazakistan’da 31 Mayıs tarihi

BAŞKAN BİLGİN MESİRE ALANLARINI İNCELEDİ. (Videolu Haber)

13 bin yıldır genetiği bozulmadı

Cuma’yı terk etmemek için hastane gitmek istemedi

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta