Mezun olmanın heyecanını yaşadılar

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni düzenlendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mezuniyet Töreni düzenlendi. 

4 Eylül Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Rektör Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Yargıtay Üyesi Deniz Gül, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Genel Sekreter Yardımcısı Av. Bahadır Kır, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barış Atalay Uslu, Sivas Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ahmet Koçak, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Hilmi Ataseven törende gerçekleştirdiği konuşmada, “Veteriner Fakültemiz, üniversitemizin güçlü fakültelerinden biridir. Milletimizin geleceği olan öğrencilerimizin yetişmesinde başta ailelerimiz olmak üzere emeği geçen hocalarımıza teşekkürlerimi iletiyor ve mesleğini hakkıyla yerine getirecek olan gençlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Dekan Prof. Dr. Barış Atalay Uslu ise “Veteriner hekimlerin görev alanını sadece hayvan sağlığı ile ilgili sınırlamak yanlıştır. Aynı zamanda insan sağlığı ile de ilişkili olduğu unutulmamalıdır.  Bir veteriner hekim meslek hayatı boyunca hayvan ve insan sağlığına hizmet sunar. Siz sevgili öğrencilerimizin bu mesleğin görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceğinize inanıyorum.” dedi.

Mezuniyet töreni, öğrencilere diplomalarının verilmesi ve kep atma seremonisi ile son buldu.

 Anahtar Kelimeler: Mezun olmanın heyecanını yaşadılar