“İdamları anlaşılabilir değil”

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının idam edilmesinin yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan CHP Sivas Gençlik Kolları Başkanı İsmail Bilgen, “Terör örgütü ele başı Öcalan bile idam edilmezken vatansever  bu gençlerin idamı anlaşılabilir değildir” dedi.

Sultan Şehir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Gençlik Kolları Başkanı İsmail Bilgen, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamlarının 48. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Devrimci hareketin önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs 1972’de Ankara’da idam edildiğini anımsatan Bilgen, “Yirmili yaşlarında hayatlarının baharın da kalpleri yurt sevgisiyle çarpan hayattan acımasızca kopartılan üç fidanın suçları neydi? Kimseyi öldürmediler, hiçbir cinayete karışmadılar buna rağmen idam edildiler. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktıklarında ‘Tam bağımsız Türkiye için Mutafa Kemal’in yürüyüşçüleri’ olarak kendilerini adlandırdılar. Amaçları seslerini duyurmak, Amerikan emperyalizmini protesto etmek, Türkiye’nin ağır şartlarını ve yönetim hatalarını ortaya çıkararak bunlara çözüm üretmek olan gençleri, idam etmek ne kadar doğruydu? Bugün 30 bin kişinin katili olarak terör örgütü ele başı Öcalan bile idam edilmezken vatansever  bu gençlerin idamı anlaşılabilir değildir” dedi.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Bilgen, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Kadın cinayetleri işleyenlerin, çocuk istismarcılarının, faili meçhul cinayetlerden sorumlu olanların, mafya babalarının, kara paracıların, teröristlerin, darbecilerin rahatlıkla suçsuzmuş gibi toplum içerisine salınabildiği şu günlerde ‘tam bağımsız Türkiye' şiarıyla tek istekleri özgür birey, özgür toplum olan genç beyinlerin baskıyla işkenceyle idam edilmesine karşı olduğumuzu belirterek, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yılmaz bekçileri olacağımızı bir kere daha dile getiriyoruz. Ülke gençliğinin her türlü sorunlarını toplum önünde her zaman dile getirmekten ve çözüm önerileri sunmaktan hatta çözüm ortağı olmaktan geri kalmayarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülke gençliği olarak baskıya, zulme karşı hak, hukuk, adalet çerçevesiyle Atatürk'ün gençliği bilinciyle her daim göreve de hazır bulunacağız.”

 

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta