Demirgil’den faiz indirimi müjdesi

Demirgil, “6 Ocak 2020 tarihinden önce yıllık yüzde 6 olarak uygulanan faizler 23 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere yıllık yüzde 5 olarak uygulanacak” dedi.

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığı ile 6 Ocak 2020 tarihinden önce yıllık yüzde 6 olarak uygulanan faiz oranının 23 Mart 2020 tarihinden itibaren yüzde 5 olarak uygulanacağını açıkladı.

Başkan Demirgil, faiz indirimi ile ilgili “Kooperatif kredilerimizde belirli tarihler arasında değişken faiz oranlarının ortaya çıkması ile birlikte yıllık faizlerde artış ve azalışlar ortaya çıkmıştı. Bölge Birliğimizce kooperatifimize gönderilen genelge ile 6 Ocak 2020 tarihinden önce yıllık yüzde 6 olarak uygulanan faizler 23 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere yıllık yüzde 5 olarak uygulanacak. Bu tarihler arasındaki yüzde 1’lik faiz indiriminden oluşan fark ise herhangi bir müracaat gerekmeksizin Halk Bankasınca esnaf ve sanatkarlarımızın hesaplarına otomatik olarak aktarılacak. Yapılan son düzenleme bu tarihler arasında kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımızı kapsamaktadır” dedi. /Sultan Şehir/

Haber Kaynak : http://sultansehirgazetesi.com
Anahtar Kelimeler: Demirgil’ indirimi müjdesi


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

707 yıllık cami yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.

Türkiye traverten rezervlerinin yüzde 18'i Sivas'ta