CHP esnafın sorunlarını dinledi

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, İl Başkanı Yılmaz Coşkun ve Merkez İlçe Başkanı Celal Abbas Aslan ile birlikte esnafı ziyaret eden sorunlarını dinledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, ilimizde koronavirüs sebebiyle zor günler geçiren esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

İl Başkanı Yılmaz Coşkun ve Merkez İlçe Başkanı Celal Abbas Aslan’ın da yer aldığı ziyarette, Karasu esnafla bir araya gelerek hem salgın sürecinde yaşananları hem de salgının ekonomiye etkisini değerlendirdi.

Esnafın kepenk kapattığını, açılan birkaç işyerinin de siftahsız gün geçirdiğini belirten Karasu, “Taksici esnafımız ve küçük esnafımız bu süreçte borçlarını ödeyebilmek için kredi çekiyor. Ancak o krediyi de şanslı olanlar alabiliyor. Çünkü esnafımız hali hazırda bankalara borçlu ve kara listede’’ diyerek yeni bir ekonomi destek paketinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Milletvekili Karasu, “İnsanlar bir taraftan sokağa çıkma yasağı istiyor ama bir taraftan da çalışmazsa hiçbir güvencesi olmadığından kirayı, faturayı nasıl öderim diye düşünüyor. İktidarın destek paketi yetersiz kaldı. Esnafımız kira yardımı, kredi kolaylığı istiyor. Eğer esnafımızın taleplerini görmezden gelirsek, salgın sonrasında Sivas’ta alışveriş yapacak tek bir dükkan bulamayacağız’’ ifadelerini kullandı.

Atatürk Caddesi’nde bulunan bankalarda çalışanlara fazla iş yükü bindiğini de belirten Karasu, “Sivas’taki tüm bankacılık işlemleri, Atatürk Caddesi’ndeki şubelerden yapılıyor; bu da şube çalışanlarının yükünü oldukça artırmış durumda. Bu iş yükünün sistemli bir biçimde diğer şubelere kaydırılması gerekiyor’’ dedi.  /Sultan Şehir/

 

 

Anahtar Kelimeler: esnafın sorunlarını dinledi


Sivas'a aylar sonra ilk uçak indi

KKKA aşısı için çalışma yapıyorlar

Merkez Camii yeniden hizmete açıldı

Üzerinde gezinirken yakaladığı keneyi, doğaya bıraktı

Hayvan Pazarı Kurban Bayramına Hazır.

“Hülle Atamalar Geri Alınsın!”

Millet bahçesi 20 gün içerisinde açılacak

İmaj Çorap İstihdama Kapı Açtı.

Sivas’ta ihracat ve ithalat azaldı

TEKSTİL SEKTÖRÜNDEN ANADOLU’YA  “CORONA VİRÜS” GÖÇÜ OLACAK

ESTAŞ ödüle doymuyor

Dünya’nın köşe yazarından ESTAŞ’a övgü

Esnaflara yıpranma payı getirilmeli

Ekrem Ekşinin ödülünü Eken verdi.